Межування дачної ділянки в 2019 році – для чого потрібно, зміни, порядок

З зміни в Земельному Кодексі РФ межування дачної ділянки в 2019 році стало обов’язковою процедурою для того, щоб законно володіти ділянкою і повноцінно ним розпоряджатися. Глобальне межування ділянок повинна тривати до 2020 року включно, після чого люди, які цього не зробили, не зможуть продавати, передавати і забудовувати свої земельні наділи.

Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

Межування дачної ділянки – обов’язкова процедура

Для чого виконують межування

Межування земельної ділянки – процедура встановлення і законного позначення його територіальних меж поточечно і покоординатно, з подальшим складанням креслень, які будуть зображати точну площа наділу, а також схематичне розташування об’єктів будівництва на ньому.

Межування може знадобитися у наступних ситуаціях:

 • узаконити і позначити межі та площу ділянки за умови, що його розмір одного разу вже був змінений (в більшу або меншу сторону – значення не має);

 • для здійснення будь-яких угод, що стосуються земельного наділу, тому що вже в 2019 році продаж садової ділянки без межування неможлива, якщо він не потрапляє під дачну амністію;

 • виділити частку власності для різних власників території, щоб вони могли автономно один від одного оформляти права на свої частини;

 • в досудовому або судовому порядку вирішити суперечки з сусідами з приводу межують ділянок землі;

 • відновити коректні межі ділянки, дані про які не містяться в генеральному плані території.

Цю процедуру здійснюють тільки уповноважені фахівці – кадастрові інженери, які приїжджають на ділянку і роблять заміри.

Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

Процедуру проводять тільки кадастрові інженери

З чого складається процедура

Процедура межування дачної ділянки в 2019 році передбачає наступний порядок робіт:

 • Підготовчий етап. Перед початком робіт проводиться ретельне вивчення технічної документації, щодо ділянки, а також її особливих топографічних знаків і меж геодезії.

 • Розробляється план проведення межових робіт. Після затвердження плану власнику повідомляють про дату і час візиту кадастрових інженерів.

 • Після цього про майбутню процедуру також сповіщаються сусіди.

 • По приїзду кадастрові інженери встановлюють координати земельного наділу, визначають його точну площу, а також виготовляють креслення ділянки.

 • Якщо все виконано правильно і в повній мірі, результати роботи узгоджуються з міською муніципальною службою.

 • Після підтвердження від адміністрації, відбувається остаточне документальне оформлення плану ділянки і межового справи.

  Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  У 2019 році були внесені зміни для проведення процедури межування

  Зміни в процесі в 2019 році

  За останні роки в Земельному Кодексі РФ відбулося безліч змін. Наприклад, з 1 січня 2019 року законну силу отримали положення, що визначають обов’язкову реєстрацію ділянок форми СНП та ОНТ. А така форма володіння землею, як дачне товариство, перестала бути актуальною.

  З 2019 року межування території стало обов’язковою процедурою, так як на її основі реєструються землі, і оформляється дозвіл на зведення об’єктів будівництва. Без процедури також не обійдуться власники садової ділянки, на яких планується будівництво будинку. Вже в 2019 році продаж земельної ділянки без межування неможлива.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Сутність

  Межування – одна з складових кадастрових робіт. Весь порядок, а також нормативна база спираються на ФЗ N221 від 24.07.2007 року. Цей Федеральний закон регламентує порядок робіт, які потрібні для постановки та перебування на обліку в державному кадастрі нерухомості. У цьому переліку завдань також є і складання межового плану.

  Для кадастрового обліку важливу роль відіграють точні координати знаходження ділянки, її позначені межі, а також відсутність будь-яких зазіхань на них. Тому межування – обов’язкова робота для отримання повних прав на самостійне розпорядження земельним наділом.

  Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  Точні координати і межі ділянки – це тільки півсправи, на нього ще не повинно бути претензій від інших осіб

  В усіх випадках результатом межування виступає межовий план. Цей документ направляється в територіальний орган Росреестра у разі, якщо власник ділянки хоче оформити на нього повноцінні юридичні права, зареєструвати його або виставити предметом угоди.

  Всі документи складаються на основі інформації, яку виміряв і надав кадастровий інженер. Для межування його послуги – єдиний варіант швидкого і законного визначення меж території, що перебуває у власності окремого власника. Також ці дані важливі при наявності територіальних спорів між групою власників одного або сусідніх ділянок.

  Відео опис

  Консультація юриста з питань межування у цьому відео:

  Зміни в законодавстві

  Спочатку всі кадастрові роботи регулювалися законом, прийнятим ще в 2000 році. Однак він виявився нерезультативним і не приніс очікуваного ефекту – менше третини всіх земель РФ за вісім років були офіційно поставлені на кадастровий облік. У зв’язку з цими показниками старий закон втратив свою силу.

  Межування завжди було досить складною і витратною процедурою. Однак з 2015 року в ФЗ були внесені поправки, які зобов’язали місцеві органи влади виділяти гроші з бюджету на безкоштовне надання цієї послуги населенню. Згідно з поправками, з 01.06.15 р і з 31.12.20 р межування буде здійснюватися державними кадастровими інженерами абсолютно безкоштовно.

  Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  До 2020 року межування державними кадастровими інженерами здійснюється безкоштовно

  А вже з 1 січня 2021 власники земель, які не пройшли межування і, відповідно, не занесли свої землі в Росреестр, не зможуть виконувати з ними жодної угоди. Також з цього моменту послуга стане платною, тому постановка на кадастровий облік понесе за собою додаткові фінансові витрати.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, якою повинна бути висота огорожі між сусідніми ділянками: нормативи, розрахунки, спірні питання.

  Як отримати безкоштовне межування

  В отриманні безкоштовної послуги і в тому, скільки коштує межування ділянки в 2019 році, найбільше зацікавлені ті громадяни, який ще не зареєстрували свій земельний наділ. За новим законом вони можуть зробити це безкоштовно до 31.12.2020 року у випадках:

 • Надів береться в оренду чи купується у міського муніципалітету. У такому разі за процедуру сплачують місцеві влади.

 • Межування буде проведено в рамках комплексного кадастрового кварталу, в процесі якого процес здійснюється для всіх ділянок, які належать йому. Це робиться для того, щоб збільшити надходження по земельному податку, а також скоротити кількість неврахованих земель.

 • Якщо на земельну ділянку поширюється «дачна амністія», термін дії якої завершується 1 березня 2020 року.

 • Після поправок безкоштовне межування ділянки належить багатодітним сім’ям, які потребують поліпшення їх умов життя, а також нещодавно утвореним наділів.

 • Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  Багатодітні сім’ї мають право на безкоштовне межування земельної ділянки

  Нормативна база для масштабного комплексного межування зареєстрована, однак, досі міська влада офіційно не затвердили групи населення, яким безкоштовно покладається ця послуга, а також не виділили бюджетні кошти для її здійснення. З-за цього досі багато муніципальні землі видаються громадянам без попереднього межування.

  Таке становище вкрай невигідно для громадян. Закон вже давно набув чинності, однак, місцева влада не поспішають його виконувати. Тому людям доводиться за свій рахунок проводити процедуру і стає на кадастровий облік.

  Щоб отримати межування ділянки, потрібно звернутися в місцевий муніципалітет або в Міністерство майнових відносин у регіоні. Що стосується комплексного межування, то отримати інформацію про те, входить ділянка в чергу на визначення меж, також можна в цих структурах за письмовою заявою.

  Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  Інформацію про комплексному межуванні можна отримати в Міністерстві майнових відносин у регіоні

  Як проводити межування ділянки

  Нормативно-правову базу, а також порядок проведення межування ділянки можна дізнатися з ФЗ N221 від 24.07.2007 року. Окремо потрібно врахувати поправки, які були до нього внесені 1 січня 2019 року.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

  Необхідні документи

  Для початку необхідно зібрати мінімальний пакет документів, який складається з:

  • довіреності (опціонально);

  • паспорт громадянина РФ, який володіє ділянкою;

  • документами, що свідчать про право власності власника на цю ділянку.

  Документами, що підтверджують права власності, можуть виступати:

  • договір про здійснення угоди купівлі-продажу на земельний наділ;

  • свідоцтво про реєстрацію або вступ до права на спадщину;

  • домовленість про даруванні ділянки;

  • якщо ЗУ раніше перебував у муніципальній власності, необхідно свідоцтво про його передачу громадянину.

  Також додатково можуть запросити документи, якщо ділянка не був підключений до основним центральним комунікацій.

  Межевание дачного участка в 2019 году – для чего нужно, изменения, порядок

  Наявність всіх необхідних документів – обов’язкова умова для всіх

  Порядок робіт

  Весь процес межування можна розділити на наступні основні етапи:

 • Пошук кадастрового інженера та укладення з ним договору на надання послуг. Важливо, щоб фахівець має підтвердження своєї кваліфікації у вигляді особливого атестата.

 • Після укладення договору вибирається дата приїзду спеціаліста на ділянку. У призначений час він проводить документальну фіксацію координат меж наділу, за допомогою професійного обладнання робить відповідні позначки і розраховує точну площу території. На основі цієї інформації він буде складати межовий план.

 • Якщо ділянка межує з сусідськими наділами, всі роботи узгоджуються з їх власниками. Для цього за місяць їм надсилається письмове повідомлення, і якщо вони не приходять на процедуру встановлення меж, вона проводиться без їх участі.

 • Після цього вся інформація збирається разом і формується окреме межове справу. У договорі також прописується кінцевий термін, до якого має бути наданий план території.

 • Отримання межового плану з описом. З цими документами власник може звертатися у вищі органи для постановки ділянки на облік через МФЦ або Росреестр.

 • Відео опис

  Про межуванні дачних ділянок у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про реставрацію фамільного будинку.

  Ще трохи уваги!

  Як ви думаєте, чи вірно вчинили влади, коли зробили межування обов’язково процедурою?

  Оцінок 0