Межування земельної ділянки – особливості процедури

 
 Межевание земельного участка – особенности процедуры

У земельній практиці широко поширене таке поняття, як межування – під цим терміном розуміється вимірювальна операція, спрямована на точне встановлення законних меж конкретної ділянки. Процедура ця вкрай необхідний і дуже затребувана, адже без її проходження власник не має можливості зареєструвати землю в якості нерухомості, а також здійснювати з нею різні угоди.

Навіщо потрібно межування?

Головною метою такої роботи є встановлення меж землеволодіння. Отримані в результаті вимірювання документи є основою для створення кадастрового плану, необхідного для внесення наділу землі до реєстру з присвоєнням йому зареєстрованого за певним власником статусу об’єкта нерухомості. Фактично, без межування ділянку неможливо продати, подарувати або обміняти.

Процедура ця не лише відповідальна, але і складна, а тому, щоб уникнути допущення помилок, проводиться спеціально навченими кваліфікованими фахівцями послугами яких можна скористатися на сайті grandcenter.kh.ua у відповідності з встановленим законодавством регламентом. Робота складається з наступних послідовних етапів:

 • Вивчення даних, наявних в Кадастр
 • Перевірка документів, що підтверджують право на власність
 • Складання технічного проекту
 • Безпосереднє визначення меж ділянки
 • Обов’язкове проведення геодезичної зйомки
 • Внесення отриманої інформації в межове справу

Власник, який замовив межування землі, повинен не тільки надати всю необхідну для цього документацію, але і за тиждень до здійснення цієї операції зобов’язаний повідомити про неї всіх сусідів. Крім того, потрібна його присутність на місці під час проведення робіт.

Плюси і мінуси межування

Ця процедура, як і багато інших так чи інакше пов’язані зі сферою нерухомості операції, має певні переваги і недоліки. Зокрема, в список її плюсів входять такі переваги як:

 • Вирішення спорів щодо поділу отриманого в спадщину ділянки між декількома людьми. Зазвичай межі територій, утворених з одного цілого, досить умовні і можуть стати причиною конфліктів. Межування необхідно для їх уточнення та фіксації.
 • Полегшення будівництва будинку, а також з’ясування точних меж наділів, характеризуються складною геометричною формою, наприклад, розташованих на схилі.
 • Огорожа наділу від неприємних зазіхань недобросовісних сусідів. Дуже часто на практиці зустрічаються такі ситуації, коли нахабні сусіди незаконно користуються частиною чужої землі, стверджуючи, що вона належить їм. У місцях, де не прийнято використовувати паркани, таке буває практично на кожному кроці.

Що стосується мінусів, то головний з них – це досить висока вартість послуги – час, витрачений фахівцем, варто чималої суми грошей, розмір якої різниться залежно від регіону і ряду інших факторів. Інший недолік – тривалість здійснення процедури – пов’язані з межеванием операції виконуються далеко не за кілька годин.

Результат межування

Після закінчення робіт, в кінцевому підсумку замовник послуги отримує так званий межовий план – офіційний документ, який складається з текстової та графічної частини. Він містить у собі таку важливу інформацію, як вихідні дані, розташування і розміри меж, координати і площа наділу, висновок інженера, схематичну геодезичну і карту її території, креслення кордонів і розташування ключових об’єктів. У разі зміни площі або меж ділянки в результаті проведення межування, необхідно надати отриманий план у відповідні державні органи.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні