Миються шпалери: основні різновиди та особливості матеріалу

 
 Моющиеся обои: основные разновидности и особенности материала

Під час ремонту в таких кімнатах як кухня або санвузол постає питання про те, якому матеріалу віддати перевагу при обклеюванні стін. Тут можливі забруднення, існує постійний контакт з водою і звичайні шпалери, що миються, купити які можна за посиланням не годяться, в такому випадку оптимальним варіантом для обклеювання стін стануть миючі шпалери, які стійко переносять вологу і легко очищаються від бруду. У цій статті спробуємо розібратися більш детально в характеристиках і різновидах миючих шпалер, особливості догляду та процесу обклеювання матеріалу.

Різновиди миючих шпалер і їх основні характеристики

Раніше під миючими шпалерами розуміли тонкошарові шпалери зі спеціальним акриловим покриттям, тепер вибір миючих шпалер з різними добавками і матеріалами величезний, можна вибрати підходящий варіант під будь-який інтер’єр.

Шпалери з акриловою поверхнею

Це найдешевший і популярний на сьогоднішній день варіант миючих шпалер. Незважаючи на ціну матеріал досить практичний, добре лягає на різні поверхні, завдяки легкій текстурі стіни можуть дихати. Є великий асортимент акрилових миючих шпалер на будь-який смак.

При всіх наявних перевагах вистачає у акрилових шпалер і недоліків, вони швидко втрачають свій первинний зовнішній вигляд, вимагають особливого догляду. Витирати такі шпалери потрібно акуратно, щоб не пошкодити поверхню.

Миючі шпалери з вініловим шаром

На сьогоднішній день це найпоширеніший варіант миючих шпалер. Матеріал завдяки вінілового покриття більш міцний і довговічний, не вимагає особливого йди і має кілька різновидів. Виробляють шпалери за технологією нанесення вінілового покриття на різну основу (тканинну, паперову), шпалери практичні, добре вимивається, надовго зберігають початковий зовнішній вигляд.

З недоліків вінілових миючих шпалер можна виділити їх щільну структуру, яка не дозволяє стінам дихати. Шпалери просочують протигрибковими засобами, але для дитячих кімнат вони не годяться.

Сучасні різновиди матеріалу

Поимом двох основних різновидів миючих шпалер сьогодні існує ще кілька різновидів матеріалу: флізелінові, шовкографія і склошпалери. Кожен з цих видів має свої переваги і недоліки.

Для зручності фарбування стін використовують шпалери на флізеліновій основі, з таким матеріалом можна регулярно оновлювати інтер’єр. Матеріал універсальний і добре лягати на будь-яку поверхню.

Також застосовують склошпалери, вони більш міцні на відміну від флізелінових і можуть бути пофарбовані безліч разів без шкоди для стану матеріалу.

З допомогою шовкографії можна створити неповторний інтер’єр на будь-який смак, матеріал виглядає шикарно і має дуже міцну структуру.

Як правильно клеїти миючі шпалери?

Весь процес обклеювання можна розбити на кілька основних етапів:

  • Підготовчі роботи. Сюди входить попередня підготовка стін для обклеювання шпалер. Перше, що потрібно зробити – це зняти старі шпалери або фарбу і зачистити стіни від сміття.
  • Вибір клею. Не кожен клей зможе витримати миючі шпалери, тому для кожної групи матеріалу є свій клей.
  • Обклеювання шпалер. Клеять шпалери починаючи від вікон поступово просуваючись до кутів. Необхідно зробити точну розмітку, особливо це стосується першої смуги, якщо вона наклеєна не рівно, то далі піде перекіс. Далі процес обклеювання нічим не відрізняється від обклеювання паперових шпалер. Треба клеїти шпалери в стик, тому що вони занадто товсті і стежити, щоб не було протягів.

Вінілові шпалери – це оптимальний варіант для кімнат, в яких найчастіше відбуваються забруднення, матеріал легко очищається і надовго зберігає свій первинний зовнішній вигляд.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні