Мокрий та сухий способи усунення побілки

 
 Мокрый и сухой способы устранения побелки

Багато сучасні способи ремонту стелі та стін припускаю обов’язкову зачистку поверхні, особливо це стосується старої обробки побілкою. З одного боку, заняття це просте, з іншого – скрутне. Пропонується два способи усунення вапна.

Спосіб 1

Під час дій знадобиться: вода з крана, газети, клейонка, сода харчова, миючий засіб, якісний металевий шпатель, клюющий складу на основі борошна і крохмалю, поролоновий валик, кисть, гумові рукавички, захисні окуляри.

Клейонка необхідна у разі неможливого видалення меблів з приміщення, а газети – щоб не пошкодити покриття. Також слід здійснити демонтаж люстри або інших стельових джерел світла і відключити електрику.

Підготувати рідина для розм’якшення вапна. Для цього підійде звичайна тепла вода або спеціально приготовлена суспензія (10 л води+5 ст. лож. харчової соди+3 ст. лож. миючого засобу (порошку, рідкого мила)).
Для зручності в роботі слід придбати драбину з поличкою-підставкою. Також можна скористатися старим столом або невеликим будівельним козлом.

Взяти валик і змочити в рідині. Проводити поступово, особливо якщо завдано товстий шар білила. У важкодоступних місцях скористатися пензлем. Через кілька хвилин після нанесення, озброїтися шпателем і почати процедуру соскребания.

Спосіб 2

Під час цієї дії також знадобляться матеріали для накривання меблів і підлоги, металевий шпатель, губка, пульверизатор, окуляри для захисту очей від попадання вапна.

Провести підготовчі роботи: знеструмити приміщення, накрити меблі, підвіконня, надіти захисний одяг, поставити драбину або інші пристрої, що забезпечують зручність в процесі, видалити відстаючу побілку за допомогою молоточка.

Ємність пульверизатора наповнити теплою водою і обробити невелику ділянку. Не варто зволожувати весь стеля, оскільки рідина швидко випаровується. Час вбирання води – 15 хвилин, після цього слід приступити до очищення намоклого білила.  
 Мокрый и сухой способы устранения побелки

Для акуратного усунення вапна рекомендується взяти в одну руку невеликий тазик, в який будуть падати шматки білого речовини в процесі соскребания шпателем іншою рукою.

Після видалення побілки за допомогою вологої обробки рекомендується пройтися по всьому стелі або стіні наждачним папером.

Після повного усунення побілки (до заснування) слід кілька разів промити стелю. Полегшить процедуру губка великого розміру. Також варто перевірити щілини за допомогою викрутки. Якщо вони є, в такому стані їх залишати не можна. Після закінчення робіт з усунення побілки рекомендується їх закрити шпаклівкою.

Найбільш швидким методом зняття старого вапнякового покриття є метод сухої обробки. Але він підходить для тих, хто не боїться густого туману вапна і має шліфувальну машинку з абразивною насадкою великої зернистості. По мірі зменшення шару білила, слід змінити оснастку на менш зернисту.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні