Монтаж ламінату до стін

Зміст

 • 1 Вибір виду покриття для стін
  • 1.1 Переваги ламінату
  • 1.2 Використовуваний інструмент
  • 1.3 Технологічні особливості установки
  • 1.4 Зазори між ламелями
  • 1.5 Клейова основа
  • 1.6 Види укладання
 • 2 Висновок

Сьогодні ламінат можна зустріти не тільки на підлозі і на стінах, але навіть на стелі. Таке нецільове застосування матеріалу дозволяє істотно розширити політ фантазії і зробити домашній інтер’єр унікальним. Не потрібно бути професійним майстром для того, щоб укласти це покриття на підлогу по передбаченої технології, але як кріпити ламінат до стіни знає далеко не кожен.

Монтаж ламината к стенам Монтаж ламината к стенам Монтаж ламината к стенам Існує чимало різновидів ламінату

Перед тим як обшити стіни ламінатом, важливо пам’ятати, що існує ще окремий підвид ламелей з підвищеною міцністю. Це той же клинковый матеріал тільки його зовнішня облицювання має більш високі характеристики і стійка до викривлення та інших механічних впливів. Такий матеріал за вагою трохи важчим за свого побратима і крім цвяхів рекомендується додатково використовувати клей. Ці ламелі встановлюють без спеціальної обрешітки і клинкові скоби для кріплення не потрібні, оскільки при їх установці замок неможливо встановити належним чином.

Звичайний клейовий ламінат не має спеціальних країв з пазами для з’єднання і монтується стіну на клейову основу без обрешітки. При його укладанні бажано мати максимально рівну поверхню. Клей наносити не тільки на робочу поверхню, але і на стикові торці ламелей. Для декорації стін такий вигляд покриття практично не застосовується через неможливість надійного кріплення і укладається лише на підлогу.

Для декорації стін у деяких випадках застосовують пластикові або МДФ панелі, але вони мають більш високу вартість у порівнянні з аналогами і застосовуються рідше, хоча процедура укладання нічим не відрізняється від роботи з ламінатом. Деякі вважають за краще використовувати саме ПВХ і МДФ панелі, обумовлюючи це високою швидкістю роботи і цільовим призначенням матеріалу, хоча традиційний ламінат має ряд істотних переваг.

Переваги ламінату

Перед тим як обробити стіни ламінатом, бажано вивчити його переваги перед аналогами. До таких переваг належать:

 • висока міцність до механічного впливу у порівнянні з аналогами з ПВХ або МДФ;
 • стійкий до впливу вологи і пилу, оскільки на відміну від пористої структури МДФ і ПВХ, ламінована поверхня забезпечує захисний непроникаючий шар;
 • стійкість до впливу хімічних миючих засобів, що суттєво допомагає при залицянні за покриттям під час його експлуатації.

  Монтаж ламината к стенам Монтаж ламината к стенам Ламинатное покриття має свої переваги і недоліки

Однак, як і будь-який інший матеріалу, ламінат має свої недоліки і труднощі при його установці на поверхню стіни. До таких недоліків можна віднести:

 • велика питома вага матеріалу, що вимагає установки додаткових елементів кріплення або створення основи у вигляді обрешітки;
 • матеріал має в своєму складі целюлозу, що розширюється під впливом вологи, внаслідок чого він набрякає і погано переносити перепади вологості і температури;
 • встановлення ламінату займає більше часу і відрізняється більш складним процесом установки.

У будь-якому випадку перед тим, як кріпити ламінат, необхідно врахувати всі перелічені фактори і вибрати підходяще для вас покриття.

Використовуваний інструмент

Для укладання ламінованих панелей на підготовлену поверхню вам потрібно:

 • спеціальна бобишках, яка при підгонці панелі і з’єднанні пазів прикладається до матеріалу для того, щоб молотком не пошкодити торці;
 • молоток для з’єднання панелей, оскільки загнати паз один в одного руками досить проблематично, особливо з клінкерною матеріалом;
 • зачіп для зручності монтажу останніх ламелей, де наносити удари молотком проблематично;
 • розпірні клини для збереження потрібного відступу по периметру оброблюваної поверхні.

  Монтаж ламината к стенам Монтаж ламината к стенам Для укладання ламінату вам знадобляться спеціальні інструменти

Технологічні особливості установки

Важливо враховувати особливості ламінату при виборі приміщення для його встановлення. Наприклад, для таких приміщень як кухня, ванна та інші місця з підвищеною вологістю і перепадами температур цей матеріал не підійде, і дуже скоро поверхню прийде в непридатність через розбухання. Також не бажано їх використовувати в підвальних приміщеннях, гаражах, горищах або балконах. Найбільш прийнятними вважаються приміщення з помірним рівнем вологи і без різких перепадів, до таких приміщень можна віднести передпокої, спальні або вітальні.

Відео про те, як кріпити ламінат до стіни:

Зазори між ламелями

Перш за все, потрібно враховувати особливості матеріалу і його здатність набухати під впливом вологи. Для того щоб поверхня не деформувалася, при укладанні передбачають спеціальні розширювальні зазори. Ці зазори складають в межах 15-20 мм по всьому периметру поверхні між крайньою ламель і стіною. Для їх дотримання використовують спеціальні клини під час монтажу, однак ці клини не завжди сумлінно виконують своє завдання і замість них можна використовувати дерев’яну дошку аналогічної товщини, поклавши її між стіною і першої панеллю. Після встановлення ламінату ці зазори закривають плінтусом, багетами або іншими декоративними елементами.

Клейова основа

Найкращим варіантом в плані надійності кріплення є спеціальна решетування з дерев’яних рейок на поверхні, але якщо її використання неможливе, то можна застосовувати клейові суміші. Установка решетування забезпечує не тільки надійність кріплення, але і додаткову теплову і звукову ізоляцію, а також дозволяє помістити електропроводку у вільному просторі. Можна використовувати звичайний силікон або деякі види рідких цвяхів, якщо поверхня не має штукатурки і добре просушена перед роботою.

Види укладання

Спочатку потрібно вибрати вид укладання відносно поверхні. Найбільш часто використовуваними варіантами є:

 • горизонтальна;
 • вертикальна;
 • діагональна.

  Монтаж ламината к стенам Монтаж ламината к стенам Вибір способу укладання ламінату на стіну залежить від наявності додаткової фіксації

При виборі виду укладання варто враховувати, що замки на кожній панелі передбачають зчеплення тільки в одному напрямку. Наприклад, при вертикальній укладанні панелі будуть чітко скріплені на розрив по горизонталі, а по вертикалі можливе зміщення панелей. Ці моменти потрібно враховувати при монтажі матеріалу та передбачити додаткові можливості фіксації від поздовжнього зміщення панелей відносно один одного. Якщо додаткова фіксація передбачена, то можете вибирати вид укладання виходячи з особистих переваг і дизайнерського задуму.

Висновок

Сьогоднішня будівельна індустрія пропонує величезну кількість різних будівельних матеріалів для внутрішньої і зовнішньої поверхні стін. Однак багато народні умільці далеко не завжди використовують облицювальні матеріали за своїм прямим призначенням, і останнім часом така тенденція продовжує набирати обертів. Така доля спіткала і ламінат, який спочатку пропонувався для укладання на поверхню статі з метою його утеплення та декоративного прикраси.

При роботі важливо дотримуватися технологію обробки і враховувати основні фізичні властивості матеріалу для досягнення максимального ефекту і якості результату.