Монтаж витяжки на кухні

Зміст

 • 1 Основні види кухонних витяжок
 • 2 Інструменти для монтажу
 • 3 Основні варіанти встановлення витяжок на кухні
  • 3.1 Установка в кухонну шафу
  • 3.2 Установка під шафою
  • 3.3 Установка на несучу стіну
 • 4 Основні нюанси при установці витяжки

Витяжка вважається незамінним пристроєм на будь-якій кухні, оскільки вона відводить різні випаровування під час приготування їжі, не дозволяє запахам поширюватися по квартирі, що дає можливість уникнути характерного нальоту на стелі, шпалери та розташованої поруч меблів. Купуючи цей прилад в спеціалізованому магазині, кожен неминуче стикається з проблемою, як встановити витяжку на кухні без залучення сторонніх фахівців, оскільки встановлення такого обладнання і супутніх елементів коштує досить дорого. Якщо є необхідний інструмент і теоретичні знання процесу монтажу, цю роботу можна виконати самотужки.

Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Плоскі витяжки зазвичай мають режим циркуляції повітря всередині приміщення

 • Вбудовувані системи були розроблені для малогабаритних кухонних приміщень, де важливо економити простір. Такі пристрої монтуються в спеціальних меблевих шафах і в окремій системі відведення повітря не потребують, оскільки мають вбудовані фільтри для уловлювання жирних випарів. Багато з таких витяжок мають спеціальну висувну область для збільшення площі паркану, однак, систематичне обслуговування цих приладів коштує досить дорого із-за необхідності заміни фільтрів.

  Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Вбудовувані витяжки дозволяють економити простір

 • Витяжки купольного типу отримали свою назву із-за характерною конструктивної форми. Ці системи повинні бути забезпечені воздуховодом і мають власний вентилятор для всмоктування. Такі прилади є найдорожчими на ринку, в якості матеріалу для виготовлення може бути використаний пластик, метал або навіть скло. Відрізняються високою силою всмоктування і красивим дизайнерським виконанням.

  Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Купольні витяжки обладнані воздуховодом і вентилятором для всмоктування

 • Перед тим як зробити витяжку на кухні, необхідно точно знати, чи потрібна вам можливість внутрішньої циркуляції повітря або ви плануєте використовувати центральну систему вентиляції для видалення випарів з приміщення. На підставі цього і вибирайте модель. Якщо витяжка має систему фільтрів, то вони потребують регулярної заміни по мірі інтенсивності забруднення. У середньому такі фільтри можуть служити за 6-8 місяців.

  Інструменти для монтажу

  Перед тим як монтувати витяжку на кухні, рекомендується заздалегідь приготувати всі необхідні інструменти і витратні матеріали для того, щоб робота проходила швидко і якісно. Для цього вам буде потрібно:

  • електрична дриль або перфоратор, в залежності від матеріалу з якого виготовлені стіни;
  • шуруповерт або ручні викрутки для роботи із системами кріплення;
  • рулетка будівельна і лінійка;
  • водяний рівень;
  • молоток;
  • будівельний ніж.

  В залежності від типу витяжки і варіанти установки можуть знадобитися додаткові інструменти.

  Основні варіанти встановлення витяжок на кухні

  Варіантів встановлення цього приладу існує кілька, кожен з яких розглянемо окремо. Найбільше поширення одержали такі варіанти як:

  • монтаж пристрою в кухонну шафу (вбудована);
  • монтаж під шафою;
  • установка витяжки на стіну.

  У ряді індивідуальних випадків можуть використовуватися і інші в залежності від обставин.

  Установка в кухонну шафу

  Для того щоб без проблем і різних труднощів змонтувати пристрій меблі, необхідно для початку придбати саму витяжку, зняти її габаритні розміри і виготовити під них окрему шафку. Основною особливістю такого шафи буде відсутність донної перегородки, в якості якої і буде виступати сама витяжка.

  Також у внутрішній частині шафи необхідно передбачити посилену внутрішню полицю, до якої за допомогою болтів буде прикріплено пристрій. Ця внутрішня полиця зазвичай розміщується на відстані 14-16 см від дна ящика і цього простору, часто цілком вистачає для того, щоб приховати основну частину корпусу витяжки.

  Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Для установки витяжки шафа слід переобладнати

  У середній полиці і верхній стінці шафи потрібно вирізати спеціальні вентиляційні отвори для виходу всмоктуваного повітря. Якщо ви будете використовувати центральну систему вентиляції, то потрібно заздалегідь придбати гофровану або пластикову трубу для відведення випарів, і вирізати в ящику отвори по діаметру цієї труби. Сама витяжка кріпиться верхньою частиною корпусу до нижньої частини внутрішньої полиці шафи. Виробники пишуть, що для кріплення достатньо звичайних саморізів по дереву, хоча практика показує ― для надійності краще використовувати болти з гайками.

  Результат виглядає дуже естетично, оскільки всі супутні елементи заховані у внутрішній порожнині шафи.

  Установка під шафою

  Цей вид установки мало відрізняється від попереднього, за винятком того, що агрегат монтується не до внутрішньої полиці спеціально виготовленого шафи, а до нижньої полиці вже готового виробу такими ж болтами. Так зазвичай монтують витяжки, які мають систему фільтрів і не потребують в центральній системі вентиляції для відводу парів.

  Установка на несучу стіну

  Такий спосіб монтажу вважається самим простим і надійним, саме тому є найбільш поширеним. Перед тим як встановити витяжку на кухні таким способом, необхідно пам’ятати одне важливе правило. Відстань між газовою плитою та витяжкою повинна бути не менше 55 см і не більше 80, оскільки цей діапазон оптимальний для того, щоб витяжка працювала ефективно, не піддавалася дії високих температур і не заважала господині під час приготування їжі.

  Перед початком установки визначте місце розташування приладу і прочертите рівну горизонтальну лінію на стіні, використовуючи будівельний рівень. Ця лінія буде орієнтиром для свердління кріпильних отворів. На задній стороні приладу є кріпильні петлі або конструктивні отвори для монтажу витяжки до стіни.

  Монтаж вытяжки на кухне Монтаж вытяжки на кухне Найголовніше при установці витяжки на стіну – це надійні кріплення

  Далі необхідно докласти витяжку до позначеної на стіні лінії і за допомогою олівця відзначити на поверхні розташування кріплення для точного відповідності отворів витяжки з просвердленими отворами в стіні. Наступним етапом, використовуючи дриль або перфоратор, свердлимо отвори в стіні і вставляємо кріпильні дюбеля.

  Після цього знову прикладаємо витяжку, перевіряємо відповідність отворів і здійснюємо кріплення болтами чи шурупами. Далі встановлюємо систему відводу газів, якщо така передбачена, підключіть прилад до електромережі та перевіряємо його роботу. Варто зазначити, що в більшості випадків у комплекті з купленим пристроєм уже йдуть спеціальні кріпильні елементи та інструкція зі схемою монтажу. У таких випадках досить просто слідувати інструкції, не порушуючи послідовності дій.

  Основні нюанси при установці витяжки

  Перед тим як зробити витяжку на кухні, необхідно враховувати безліч різних нюансів, які можуть істотно вплинути на результат роботи. При монтажі необхідно пам’ятати:

  • не можна самостійно зменшувати внутрішній діаметр відвідного каналу. Труба повинна бути такого ж розміру, як і вивідний отвір самого пристрою. Можна змінювати геометричну конструкцію каналу, але не обсяг;
  • намагайтеся уникати різких кутів при прокладці воздуховода, це вплине на ефективність відкачування повітря;
  • важливо пам’ятати, що продуктивність пристрою при використанні фільтрів істотно знижується, оскільки повітря необхідно примусово проганяти через фільтри;
  • вибираючи висоту монтажу пристрою над плитою, в першу чергу, потрібно спиратися на зростання господині. Витяжка повинна бути на 5-10 см вище рівня голови;
  • не укладайте електропроводку в просторі між плитою і повітрозабірником витяжного пристрою;
  • не можна монтувати витяжні пристрої на гіпсокартонні перекриття, необхідно заздалегідь передбачити додаткові елементи підсилення стіни.

  Відео про те, як встановити витяжку:

  Перед тим як монтувати витяжку на кухні, досконально вивчіть заводську інструкцію з монтажу та правил використання виробу. Намагайтеся не відхилятися від рекомендацій, це гарантує довгий термін служби витяжки та її ефективність.