Монтаж водопровідних поліетиленових труб в домашніх умовах

 
 Монтаж водопроводных полиэтиленовых труб в домашних условиях

Для підключення водопостачання і каналізації в будинках використовують сучасні поліетиленові труби, які легко монтуються і мають тривалі терміни експлуатації. Матеріал варто недорого, тому доступний кожному. Для з’єднання поліетиленових труб не потрібно запрошувати фахівців. З роботою можна впоратися самостійно і при цьому непогано заощадити сімейний бюджет. Як правильно монтувати поліетиленові труби, далі розглянемо більш докладно.

Види поліетиленових труб

Щоб правильно монтувати водопровід, для початку потрібно підібрати відповідні труби, тому як виробники випускають кілька різних видів. Всі поліетиленові труби можна розділити на дві категорії:

 • ПВД – труби високого тиску. Такі труби мають низьку щільність і не використовуються для напірних водопроводів.
 • ПНД – труби низького тиску. Це оптимальний варіант для монтажу комунікацій, труби активно використовують для проведення централізованих мереж.

Поліетиленові труби низького тиску за своїми властивостями не поступаються металевим аналогам, але на відміну від останніх, матеріал не гниє і не іржавіє. Труби здатний витримувати температуру до 80 градусів, зберігаючи свої первісні властивості.

Вибір з’єднувальних частин

Справна робота будь-якого трубопроводу залежить від якості труб та з’єднувальних елементів пропонованих в інтернет магазині Гідра. В поліетиленових трубопроводах, для надійної фіксації труб, використовують спеціальні фітінги, які відрізняються способом монтажу:

 • Фітинги з нагрівальним елементом, або електрозварювальні, під час нагрівання починають плавити трубу, забезпечуючи міцне з’єднання.
 • Для з’єднання труб діаметром 16-100 мм, використовують спеціальні компресійні фітинги. Це відмінний варіант для монтажу системи новачком. Фітинг просто фіксують на трубі і щільно закручують.
 • Кріплення для стикового зварювання. У цьому випадку в трубах розплавляють торець і з’єднують їх між собою під тиском.

Для з’єднання поліетиленових труб до інших матеріалу, використовують сталеві фланці.

Важливо: Для установки різних поліетиленових труб можна використовувати редукційний фітінг. Працювати з такими кріпленнями просто, вони незамінні під час підключення лічильників і розподільного обладнання.

Вибір відповідних кріплень для трубопроводу залежить від діаметру труб і особливостей самого проекту. Фахівці радять купувати труби і фітинги одного виробника, і брати сполучні елементи з запасом.

Як монтуються поліетиленові труби?

На сьогоднішній день існує кілька популярних варіантів монтажу поліетиленових трубопроводів, з’єднання може бути:

 • Нерозбірним, коли труби фіксують і більше не розбирають. Для цього методу знадобиться зварювальний апарат.
 • Розбірним, з можливістю подальшої перестановки і ремонту труб. Фіксація відбувається за допомогою фланців або фітингів.

В одному трубопроводі може використовуватися одночасно два методу з’єднання. Нерозбірні з’єднання роблять в основному на складних ділянках. Якщо тут виникає поломка, доведеться знову використовувати зварювання або паяльник.

Спосіб монтажу труб залежить від обраного типу кріплень. Якщо труби з’єднують за допомогою фітингів, не знадобляться спеціальні інструменти і навички. Досить змастити кінці труб і вставити їх в фітінг, після чого надійно зафіксувати.

Якщо ж з’єднання виготовляється за допомогою зварювання, без професійної допомоги не обійтися. Тут труби прогріваються до необхідної температури і з’єднуються між собою, забезпечуючи повну герметичність трубопроводу.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні