Мозаїчна фарба: особливості, переваги та спосіб нанесення

 
 Мозаичная краска: особенности, преимущества и способ нанесения

Використовуючи сучасні оздоблювальні матеріали можна втілити в життя будь-яку дизайнерську ідею. Мозаїчна фарба дозволяє створювати різні декоративні ефекти, для прикраси будь-якої кімнати. Шорстка гранітна крихта або гладкий шовк, зоряне небо та натуральне дерево – ось далеко не повний перелік ідей, що використовуються в інтер’єрі. Завдяки унікальній текстурі і багатій колірній гамі мозаїчної фарби, можна не обмежувати свою фантазію і створювати справжні шедеври.

Чим мозаїчна фарба відрізняється від аналогів?

Матеріал з’явився нещодавно і має ряд характерних особливостей:

 • Мозаїчна фарба складається з різних частинок або крапов, тому після нанесення матеріал має незвичайну текстуру. Колір і розмір часток визначає властивості фарби, і дає можливість створювати незвичайні ефекти.
 • Малюнок створюється завдяки полімерним і латексних частинок, глибоко проникаючою до складу фарби. Полімери рівномірно розподіляються за складом і дозволяють втілювати різні дизайнерські фантазії. Частинки безпечні для організму, латекс і полімери не шкодять організму.
 • На загальному акриловому тлі латексні частинки виглядають особливо привабливо, тому дизайнери активно використовують мозаїчну фарбу для оформлення різних приміщень. Частинки мають саму різну форму і відкривають безмежні можливості декоративного оформлення поверхонь.
 • Фарба відмінно наноситься, довго тримається на поверхні. Матеріал перешкоджає розмноженню патогенної мікрофлори, не боїться вологи і сонячних променів і надовго зберігає свою привабливість.

  Мозаїчна фарба для стін Clavel Tintoflex Giallo представлена в сотнях відтінків на сайті офіційного дилера, маскує всі можливі вади поверхні, а сам склад дозволяє стінам дихати.

 • Мозаїчна фарба має нейтральний запах і швидко висихає. Після нанесення поверхню можна мити, що утворилася плівка не боїться вологи і механічних пошкоджень. Фарба абсолютно безпечна, тому часто використовується для прикраси дитячих спалень, і в дошкільних закладах.
 • По своїй текстурі фарба нагадує гуму чи пластик, тому стане гідною альтернативою вініловим шпалерам. Наноситься склад швидко і без особливих зусиль.

Важливо: Під час ремонту не обов’язково здирати старий шар мозаїчної фарби, склад можна наносити зверху застарілого покриття. Фарба усуне з’явилися дефекти і відмінно лягає на поверхню.

Продається фарба готовим до нанесення складом в різних упаковках. Матеріал представлений широким асортиментом, можна вибрати відтінки і текстуру фарби.

Як наносити мозаїчну фарбу?

Існує кілька популярних способів нанесення фарби. Фахівці радять використовувати фарборозпилювач, щоб рівномірно розпорошити склад по поверхні.

Перш ніж приступати до нанесення фарби, необхідно підготувати поверхню:

 • Пофарбовані водоемульсійними фарбами стіни потрібно вимити, цегляні і бетонні стіни – грунтують, щоб фарба краще лягала на поверхню.
 • Перед нанесенням фарби на гладкі поверхні їх необхідно знежирити і обробити грунтовкою.
 • Якщо стіни пофарбовані акриловою або алкидной фарбою, то поверхня досить обробити грунтовкою. З олійними фарбами потрібно бути більш акуратними, тут потрібен особливий підхід.
 • Заощадити фарбу можна, якщо прозору поверхню обробити грунтовкою з акриловою фарбою відповідних відтінків.

Якщо на стіні є видимі дефекти, необхідно зняти старий шар фарби, заштукатурити нерівності і обробити поверхню грунтовкою. Після чого можна наносити мозаїчну фарбу, використовуючи зручний фарбопульт.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні