Настилаємо дерев’яну підлогу в квартирі

Зміст

 • 1 Настил підлоги з будівельної дошки
  • 1.1 Готуємо основу для майбутніх підлоги
   • 1.1.1 У приватному будинку
   • 1.1.2 В квартирі
  • 1.2 Укладають лаги для підлоги
  • 1.3 Укладаємо дерев’яний настил на лаги
 • 2 Інші види матеріалів для дерев’яних підлог
  • 2.1 Деревно-стружкова плита
  • 2.2 Деревно-волокниста плита
 • 3 Який же висновок?

Пол є невід’ємною частиною будь-якої будівлі і може бути грунтовим, глиняним, бетонних, із керамічної плитки. Найбільш часто застосовуються дерев’яні підлоги, що володіють безліччю переваг.

Підлоги з дерева відрізняються:

 • теплоізоляційними властивостями;
 • міцність;
 • довговічність;
 • естетичністю.

Дерево по праву вважається екологічно чистим матеріалом, воно не виділяє токсичних і шкідливих речовин в процесі експлуатації. Як зробити дерев’яну підлогу, що при цьому необхідно врахувати.

Настилаем деревянный пол в квартире Настилаем деревянный пол в квартире Настилаем деревянный пол в квартире В квартирі для запобігання скупчення вологи закладають гідроізоляцію

На бетонній плиті (наприклад, між поверхами) спочатку закладається шар гідроізоляції для недопущення вологи (можна поліетиленову плівку). Далі, зазначаються місця установки лаг і робляться на стінах відповідні позначки. Відстань між ними повинна бути близько 50 див. В якості лаг можна застосувати сосновий брус, що має стругану сторону, звернену до дерев’яної підлоги, і чіткі краї. Товщина бруса не менше 45 мм.

Укладають лаги для підлоги

Лаги — це дерев’яні балки, на які прикріплюється матеріал підлогового покриття. Вони завжди розташовуються поперек приміщення і спираються на балки або стовпчики. Це робиться для того, щоб дотримати зазор для вільного вентиляції повітря. Лаги вибирають з дешевого матеріалу: сосни, ялини або смереки. Перетин бруса прямокутна: висота в 1,5–2 рази більше ширини. Довжина бруса вибирається по довжині кімнати.

Перші дві лаги встановлюємо по краях приміщення, закріплюємо їх. Природно, перед тим як покласти дерев’яну підлогу, після встановлення крайніх двох лад необхідно перевірити рівень підлоги, щоб не було нахилу, і з’ясувати чи підходить нам його висота.

Настилаем деревянный пол в квартире Настилаем деревянный пол в квартире Дерев’яну підлогу завжди стелять на лаги

Лагу потрібно кріпити монтажними клинами по всій довжині, щоб вона була ідеально вирівняна і добре закріплена. Після чого, використовуючи нивелировочную рейку, слід перенести розмір висоти першої лаги на протилежний бік кімнати і таким же чином встановити другу лагу. Кінцевий результат буде залежати від того, наскільки точно були встановлені лаги.

До двох крайніх закріпленим лагів встановлюємо шнур, інші лаги встановити буде легше. Щоб підлога не був холодним, можна прокласти між лагами утеплювач, наприклад, скловату товщиною близько 5 див.

Укладаємо дерев’яний настил на лаги

Перша дошка кріпиться на відстані 1,2 см від стіни (може змінюватися в залежності від типу підлоги). Дошка закріплюється шурупом, який потрібно вкручувати як можна ближче до стіни, щоб потім закрити його плінтусом. Рівнем, перевірочною лінійкою або за допомогою шнура потрібно перевірити лінію горизонту, після чого можна кріпити дошку і по краях.

Нарешті, настав час укладати інші дошки покриття. Притиснення дощок одна до одної виконують наступним чином. Набувають скобу Смолякова (її можна самостійно зробити), забивають скобу в лагу так, щоб зазор між нею і укладається дошкою помістилися дерев’яна прокладка і 2 клина для притиснення дошки.

Притискати дошки на місце можна, використовуючи ударну колодку для забивання клинів, щоб стики між ними були щільними. Дошки на кожній лагу потрібно кріпити шурупами на гребені.

По закінченні робіт поверхню слід відшліфувати за допомогою циклювальної машини. Потрібно також прошпаклювати щілини шпаклівкою по дереву: вона має у своєму складі оліфу, яка не дає їй розтріскуватися. Підготовлену поверхню встановленого дерев’яної підлоги фарбують або лаком або олійною фарбою. Використовуючи технологію тонування, можна виконати імітацію дорогих порід дерев. Поверхні можна надати приємний матовий блиск воском або спеціальним маслом.

Для настилу підлоги дошками застосовують 2 способи:

 • Перший спосіб називається паркетну. При ньому цвяхи забивають під кутом 45 градусів і капелюшок цвяха вганяють повністю в деревину.
 • При звичайному способі цвяхи забивають дошки з лицьової сторони вертикально. Після щільного притиснення дошки клинами, щоб вона лежала рівно, її кріплять цвяхами.
 • Знаєте, як зробити дерев’яну підлогу в квартирі акуратним і красивим? Для цього необхідно малюнок річних кілець дощок розміщувати в різних напрямках.

  Настилаем деревянный пол в квартире Настилаем деревянный пол в квартире Завершують роботу по настилу дерев’яної підлоги його шліфуванням

  Всі роботи по настилу покриття треба робити терпляче, чітко дотримуючись інструкції, представленої тут. Настилання підлог на виконаної бетонній стяжці проводиться за цією ж схемою.

  Інші види матеріалів для дерев’яних підлог

  Для дерев’яних підлог можна використовувати дошки з масиву, паркет, паркетну дошку, коркове покриття, плити ДСП і ДВП.

  Деревно-стружкова плита

  Підлогу з ДСП за своєю конструкцією схожий з дощатим. Щоб знати, як класти дерев’яну підлогу з плит ДСП, досить прочитати інструкцію по укладці підлоги з дощок:

  • Укладання першої плити виконується так, щоб між плитами і стіною був зазор, який закриється згодом плінтусом.
  • Кріпляться плити до лагів або шурупами або цвяхами.
  • Після того, як завершена збірка статі, капелюшки шурупів або цвяхів зашпаровують шпаклівкою, потім зачищають шкуркою і покривають лаком.

  Деревно-волокниста плита

  Покриття з ДВП виконують двома способами: із застосуванням основи з дощок або бетонної стяжки. Для покриття використовують плити товщиною 3,2 мм, Матеріал для основи береться недорогий. Це можуть бути хвойні породи дерев або залишки ДСП. Всю деревину попередньо обробляють оліфою або антисептиком. Листи ДВП на основі з дерева прибивають цвяхами під нахилом. Між цвяхами відстань має бути близько 20 см, а відстань від кромки плити — 2,5 см.

  Настилаем деревянный пол в квартире Настилаем деревянный пол в квартире Паркетна дошка — відмінний вибір для дерев’яної підлоги

  При дуже твердому ДВП його треба зволожити. Для зволоження листи змочують водою, а потім складають у штабель по 7-8 штук з подальшим накриттям штабеля поліетиленом і витримують деякий час. Цим ви уникнете подальшої деформації листів.

  Який же висновок?

  Для того щоб правильно настелити дерев’яну підлогу, не потрібно знати якісь секрети. Сьогодні для будь-якої людини, що має найменше уявлення про роботи на будівництві, доступні всі потрібні технології. Єдина умова — бути уважним і точно дотримуватися інструкції:

  • Коли, наприклад, відбувається укладання лаг або встановлення стовпчиків, необхідно дотримуватися точність і розташовувати вертикально опори з допомогою виска.
  • Дошки настилати після того, як будуть перевірені всі розміри попередньої підготовки покриття.
  • Вважається, що дошки для підлоги краще всього застосовувати шпунтовані двенадцатисантиметровой ширини. В крайньому випадку можна застосувати обрізну дошку.