Номер кадастрового кварталу земельної ділянки – навіщо потрібен, розшифровка + фото та відео

У документах кадастровий номер формується за рахунок номенклатури номерів, які можуть бути присвоєні будь нерухомого об’єкту в момент його реєстрації в Росреестре. Цей унікальний код використовується, коли здійснюються будь-які реєстраційні дії, а також для обліку угод, в яких бере участь об’єкт. У цій статті буде розглянуто, що таке кадастровий номер, квартал, а також для чого потрібен номер кадастрового кварталу земельної ділянки.

Номер кадастрового квартала земельного участка – зачем нужен, расшифровка + фото и видео

Кадастровий номер – обов’язковий атрибут земельної ділянки

Для чого потрібен

Кадастровий номер – це унікальний у всіх базах Російської Федерації набір цифр. Його призначають окремо кожному об’єкту нерухомості при його взяття на державний облік. Останнє реалізується в суворій відповідності з процедурою, регламентованої російської законодавчою базою, а саме ФЗ «ПРО державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним». Кадастровий номер закріплюється за об’єктом, поки той існує у формі єдиного правового об’єкта. Він дозволяє швидко отримати вичерпну інформацію про ділянці або будівлі, якому він був наданий.

Кадастровий номер зберігається на весь період існування ЗУ як такого. В обов’язковому порядку він заноситься в електронні бази місцевої адміністрації. Підстав для зміни кадастрового номера бути не може. Навіть зміна власника земельного наділу або його цільового призначення не вважаються достатньою причиною для зміни його номерного значення.

Кадастровий квартал земельної ділянки – це межа ліній забудови в межах кожного базисного кварталу. Це мінімальне територіальний поділ, на яке розбиваються кадастрові райони після того, як уповноважені органи визначають і беруть схему кадастрового зонування для окремого суб’єкта федерації.

Номер кадастрового квартала земельного участка – зачем нужен, расшифровка + фото и видео

Кадастрове зонування робиться по районах і кварталах

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

У базисних і кадастрових кварталів завжди однакові номери. Порядок ведення обліку всіх кадастрових номерів, які припинили своє існування або тільки нещодавно були утворені, регламентується постановами Федеральної служби земельного кадастру Росії. А ось сам порядок присвоєння номерів встановлюється іншим органом – Урядом РФ.

Кадастровий номер за замовчуванням передбачає структуризацію територій. В даному випадку структуризація являє собою поділ на окремі структурні об’єкти – зони, квартали тощо. Створюючи структурний поділ територій, земельні ділянки не повинні ніяким чином перетинатися один з одним, а також не повинно бути розривів. Весь процес відбувається на основі актуального і правдивого картографічного зображення території.

Сам земельний кадастр ділиться на три рівні:

  • федеральний, який охоплює всю територію РФ;

  • суб’єктний, який поділяє землі по краях, областях та іншим суб’єктам;

  • місцевий у межах місцевого самоврядування.

Кадастровий квартал – одиниця поділу кадастрових районів. Це обмежена територія, на якій розташовані земельні ділянки. У кожної земельної ділянки є свій унікальний номер, необхідний для його ідентифікації за кадастровим баз обліку.

Відео опис

Наочно про отримання кадастрового номера дивіться у відео:

З чого складається кадастровий номер та його розшифровка

Кадастровий номер – комбінація, яка складається з набору в 12 цифр і більше. Перші дві цифри використовуються для позначення кадастрового округу, потім ще дві – для кадастрового району. Інші цифри (їх може бути шість і більше) – ідентифікують кадастровий квартал, а останні визначають сам земельний наділ.

З цього опису можна зробити висновок, що кадастровий номер ділянки дає повну інформацію про його місцезнаходження на території РФ.

Ідентифікатор може бути присвоєний тільки після того, як ділянка повністю сформувався. Формування увазі проведення процедури межування, докладного опису наділу, а також складання і оформлення документа, що підтверджують право на володіння тим або іншим земельною ділянкою.

В деяких випадках в кадастрі фіксуються ділянки, які перебувають одночасно в двох і більше округах, районах, кварталах. Для таких наділів використовують особливу поняття нульового кварталу. Фактично воно записується нулями.

Номер кадастрового квартала земельного участка – зачем нужен, расшифровка + фото и видео

Нульовий квартал відноситься одночасно до різних округах

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

План кадастрового кварталу

Використовуючи дані, які містяться у кадастрової службі, формується кадастровий квартал земельного наділу, на якому буде міститися інформація про всіх дільницях, які входять до його кордону.

Його докладний план складається з текстової і графічної частин. Коректний план кадастрового кварталу містить таку інформацію:

  • відомості про кварталі, його номері, площі та зонуванні на більш дрібні елементи;

  • про територіях, які входять до його складу;

  • схему, яка відображає становище окремих аркушів;

  • плани, графічні зображення, окремі креслення і схеми, які описують всі земельні ділянки на території цього кварталу.

На основі цієї документації Кадастрова служба проводить процедури щодо зміни меж ділянки і багато інших. Також план кадастрового кварталу використовується для формування межового плану.

Номер кадастрового квартала земельного участка – зачем нужен, расшифровка + фото и видео

Кадастрове зонування – це основа для межового плану

Призначення кадастрових кварталів

Кадастрові квартали були визначені з наступними цілями:

  • для того щоб кожній дільниці були присвоєні унікальні, персональні ідентифікатори в межах одного району;

  • щоб в межах одного кварталу було легше знайти певний земельну ділянку;

  • для формування певної кількості об’єктів державної власності, які не закріплюються за певними фізичними або юридичними особами.

Також кадастровий квартал – гарант обліку складних ділянок з кількома контурами, які складаються з кількох автономних територіальних одиниць.

Відео опис

Наочно про те, для чого потрібен кадастровий номер ділянки, дивіться у наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

Коротко про головне

Кадастровий номер – це своєрідний адреса земельної ділянки на території РФ.

По кадастровому номеру модно отримати практично всю інформацію про земельному наділі.

План кадастрового кварталу використовується для формування межового плану і допомагає в обліку складних ділянок.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, як думаєте – існує нагальна необхідність в обліку кадастрових кварталів або це лише зайве ускладнення при обліку земель?

Оцінок 0