Обклеювання шпалерами кутів

Сьогодні поклейка шпалер на стіни є, мабуть, найбільш популярним методом декоративної обробки, тому багато господарі прагнуть самостійно впоратися з цим процесом. Звичайно, легше всього наклеїти шпалери на рівну поверхню.

Якщо кути рівні, шпалери просто згинають, переходячи до наступної стіни. Однак кімнату з рівними кутами зустріти зараз зовсім не просто. У разі шпалер на флізеліновій основі ймовірність того, що ви задумаєтеся, як клеїти шпалери в кутах, ще вище. Що ж робити, якщо з обклеюванням кутів виникають проблеми?

Оклейка углов обоями Оклейка углов обоями Оклейка углов обоями Починати поклейку краще від дверей

В останні роки широку популярність придбали вінілові однотонні матеріали з дрібною фактурою, є альтернативою фарбуванні стін. Знаючи, як наклеїти шпалери в кутах, ви надійно заховаєте нерівності стін, і вони будуть виглядати єдиним полотном. Такі настінні покриття можна почати клеїти від кута, звичайно, якщо він не занадто кривої. У першу чергу потрібно керуватися міркуваннями зручності.

Етапи робіт для внутрішніх кутів

Отже, поверхні стін обклеєні шпалерами повністю, і справа дійшла безпосередньо до кутів.

Нанесення клею

Якщо говорити про те, як правильно клеїти шпалери в кутку, то починати потрібно з ретельного промазування спеціальним клеєм по всій висоті. Саме в кутах настінне покриття відклеюється найчастіше. Виконується це валиком, а там, де це неможливо, застосовується кисть.

Оклейка углов обоями Оклейка углов обоями Грунтовка – важливий момент при наклеюванні шпалер

Приклеюємо шпалери

Потрібно мати на увазі, що в кожній кімнаті є щонайменше чотири кута, тому цю процедуру вам доведеться повторити не менше чотирьох разів. Є кілька секретів, які дозволять вам зробити всі без особливої праці. Немає однозначної думки про те, звідки саме варто починати клеїти полотно. Рекомендується почати з найменш видимої точки, тобто звідти, де допущена помилка буде не так помітна.

Порядок ведення робіт

При дотриманні деяких правил ви отримаєте ідеально рівне полотно на ваших стінах. Шпалери потрібно приклеїти таким чином, щоб вони орієнтовно на один сантиметр насунулися на іншу стіну. Після цього полотно слід щільно притиснути губкою.

Тепер можна клеїти полотно на іншу стіну кімнати. За допомогою рулетки знайдіть таке положення кута від краю відрізка, щоб кромка, найближча до нього, заходила на раніше приклеєну смугу на 1-4 див. Схилом перевірте вертикальність лінії. Приклейте наступну смугу. Притисніть її до стіни.

Оклейка углов обоями Оклейка углов обоями Процес поклейки шпалер куті

Тепер вам знадобиться лінійка і будівельний ніж для прорізання обох шарів полотен ближче до кута. В результаті цього зайві шматки опиняться на підлозі, і їх можна буде видалити.

Злегка відтягніть верхнє полотно і видаліть з-під нього вузьку нижню смужку. Отвернутый край змастіть повторно спеціальним клеєм, потім розгладьте смугу.

Професіонали-будівельники не рекомендують приклеювати цілі полотна в кутах навіть у тому випадку, якщо вони ідеально прямі. Це пояснюється тим, що в місцях перекосів є ймовірність утворення складок після висихання.

Підрізка полотен

Полотно підрізається і наклеюється також, але потрібно залишити більш широкий край ― 8-10 див. Після цього наступне полотно клеїться строго вертикально, на відстані кількох сантиметрів від вигину. Даний етап робіт треба виконати так, щоб накладання мав ширину 5-6 см по всій довжині.

Вийшло місце напуску прорізається по центру гострим ножем. Зріз повинен бути вертикальним, і прорізати обидва шару потрібно за один прохід. Потім слід акуратно відклеїти верхній шар місці прорізу, видалити обрізані смужки і підклеїти верхній шар назад. У результаті виходить точно підігнаний стик.

Етапи робіт для зовнішніх кутів

В кімнатах також є зовнішні вигини. Прикладом можуть бути укоси вікон або дверей. Схема приклеювання шпалер на зовнішніх вигинах наступна.

Оклейка углов обоями Оклейка углов обоями Обклеювання зовнішніх кутів

У разі рівних укосів обклеювання не складе великої праці. Якщо у вас пластикові укоси на вікнах, робота стає ще простіше – край полотна можна помістити під лиштву. Однак якщо стіни нерівні, питання, як приклеїти шпалери в кутах, щоб домогтися рівної лінії, залишається без відповіді.

Відео про те, як клеїти шпалери в кутах:

Наклейте матеріал з одного боку, щоб край полотна заходило на суміжну стіну на 2-4 див. Прикладіть краю до стіни, вирівняйте і розгладьте полотно. При появі складок і бульбашок необхідно зробити кілька поперечних надрізів. Загорнутий край полотна обріжте, залишивши тонку кромку, непомітну за наступною смугою.

Відміряйте наступне полотно для роботи. Відстань до загорнутої кромки повинно бути на 5-6 мм менше смуги, яку ви повинні приклеїти. Таким чином, вийде невеликий нахлест. При використанні вінілових шпалер в місці накладання застосовують спеціальний клей.

Висновок

Як бачите, наклеїти шпалери на кути не так вже складно. В домашніх умовах будь-хто зможе впоратися з цією роботою і прикрасити кімнату на свій смак, зробивши все своїми руками.