Обклеювання стін флізеліновими шпалерами

Зміст

 • 1 Підготовчий етап
  • 1.1 Інструменти та матеріали
  • 1.2 Підготовка стін
  • 1.3 Розмітка
  • 1.4 Як розвести клей
 • 2 Як різати шпалери з малюнком
 • 3 Поклейка флізелінових шпалер
 • 4 Поради
 • 5 Висновок

Флізелінові шпалери по своїй структурі є одним з якісних і надійних будівельних матеріалів. За фактурою, кольором є безліч варіантів, чудово вписуються в інтер’єр будь-якої квартири. Крім того, основною перевагою є той факт, що вони здатні приховувати різні дефекти стін (невеликі нерівності). У статті ми розповімо, як клеїти бамбукові шпалери власними руками навіть поодинці.

Оклейка стен флизелиновыми обоями Оклейка стен флизелиновыми обоями Оклейка стен флизелиновыми обоями Для зняття шпалер потрібно запастися теплою водою з розведеним нашатирним спиртом

Тепер проведіть рукою по стіні — робіть це акуратно, не пораньтесь, і визначте самі нерівні місця. Краще всього буде відзначити їх тим же олівцем. Припустимо, місця з опуклостями можете відзначити звичайної колом, а ті місця, де є поглиблення (незначні, т. к. значні і без того впадають в очі), найкраще відзначити кола з хрестом усередині.

Розведіть цементно-піщаний розчин або розчин шпаклівки (що вам більше по душі), потім за допомогою шпателя акуратно замажте всі поглиблення в стіні. Рівнем перевіряйте стіну на рівність. Ті місця, де є опуклості, можна очистити або за допомогою шпателя з товстим полотном, або використовуючи долото з молотком. Можливо, з-за таких дій з’являться нові виїмки. Їх замажте шпаклівкою.

Коли вирівняє стіну, то обов’язково зробіть наступне: або візьміть розведений клей, яким будете клеїти шпалери (як його розводити, поговоримо нижче), або куплену раніше грунтовку. Нанесіть на стіни, що підвищить силу зчеплення між флизелиновым полотном і стіною.

Розмітка

Можливо, ви здивуєтеся наявності такого пункту в нашій інструкції, але все-таки без розмітки не обійтися. Процес поклейки шпалер зовсім не такий, як ви його уявляєте (вирізав, намазав, приклеїв). Вам буде потрібно нанести розмітку на стіни в тих місцях, де будете починати клеїти шпалери.

Оклейка стен флизелиновыми обоями Оклейка стен флизелиновыми обоями Перед обклеюванням слід нанести на стіни розмітку

Перш за все, вивчіть рулон. Подивіться його ширину. Якщо його ширина, наприклад, 1 метр 5 сантиметрів, то слід від кута відрахувати рівно один метр в одну і іншу сторони. Потім проведіть вертикальну лінію розмітки, використовуючи схил. Зробіть аналогічні процедури по всіх кутках кімнати!

Як розвести клей

Клей потрібно розводити строго по інструкції, яка додається до упаковки. Зазвичай він розлучатися в простій воді за заданими пропорціями. Врахуйте, що клей для флізелінових шпалер повинен бути не густий, ні рідкий. Досягніть отримання «золотої середини».

Як різати шпалери з малюнком

Особливий інтерес являє процес обрізки смуг флізелінових шпалер з малюнком. Так, якщо шпалери йдуть зі складним малюнком, то на етикетці з-під рулону повинен бути вказаний проміжок, через який він повторюється. Припустимо, що малюнок повторюється через 50 сантиметрів. Тепер заміряємо висоту стін. Висота у нас вийшла 2 метри 65 сантиметрів. Якою тоді має бути довжина полотна, щоб ми змогли зіставити малюнок? Головне, не користуйтеся порадою будівельників, які говорять, що достатньо на 10-15 сантиметрів зробити полотно довше. Цієї довжини може не вистачити.

Справа в тому, що в такому разі слід використовувати довжину полотна, кратну вказаною на етикетці відстані повторення малюнка. У нашому випадку це півметра. При цьому довжина повинна бути більше, ніж висота стін. Таким чином, нам підійде полотно довжиною 3 метри (3 діляться на 0,5 — шість повторення малюнка). Виходить, якби ми послухали фахівців, то зробили полотно довжиною 2,65+0,15=2,80 метра.

Поклейка флізелінових шпалер

Приступаємо до різання шпалер. Шпалери зі складним малюнком різати згідно з попереднього розділу. Однотонні шпалери можна різати по довжині трохи більшою (на 10-15 см), ніж висота стін. Наріжте стільки смуг, скільки необхідно для поклейки всього приміщення. Після цього приступайте до поклейки. Починати потрібно з місця відступу трохи меншого по ширині рулона (розмітку ми зробили раніше). Нанесіть валиком шар клею безпосередньо на стіну.

Робіть смугу клею по ширині трохи більше, ніж полотно. Прикладіть полотно зверху і розгладжуйте його, рухаючись від центру до країв. Поступово прикладайте наступну частину полотна, і так до самого низу. При появі щонайменших здуття, спочатку позбавтеся від них, а потім продовжуйте приклеювати смугу. Якщо все-таки ви пропустили здуття або складку, то спробуйте вигнати повітря гумовим шпателем, рухаючись до краю.

Оклейка стен флизелиновыми обоями Оклейка стен флизелиновыми обоями Клеїти шпалери необхідно з місця меншого відступу по ширині рулону

Поталу всі полотна, не прилягають до кутів. Клеїти їх слід встик. Далі займіться кутами, тут їм потрібно приділити особливу увагу. Насамперед, нанесіть шар клею більш жирний, оскільки його має вистачити на обидва полотна, і він не повинен встигнути засохнути. Приклейте перше полотно, щоб його частина була трохи загнута під кутом. Вгорі у стелі на місці стику двох стін проріжте отвір і тягніть ніж на себе, щоб обрізати зайву смугу. Другу смугу наклейте аналогічним методом.

Поради

Скористайтеся низкою порад, які допоможуть вам у досягненні мети:

 • Передусім обов’язково покрийте стіну грунтовкою або клеєм.
 • Якщо потрібно наклеїти шпалери на те місце, де є розетки, то накладіть шпалери на стіну, розріжте ножем хрест-навхрест отвір і загорніть куточки всередину.
 • Клеїти шпалери краще всього встик, а не внахлест.
 • Ховайте шпалери під плінтусом і карнизи.
 • Незважаючи на те, що флізелінові шпалери дозволяють приховати дефекти стін, все одно приділіть увагу процесу вирівнювання.

Висновок

На цьому ми закінчуємо інструкцію. Тепер ви знаєте, як поклеїти шпалери на флізеліновій основі. Якщо у вас залишаються якісь питання, то задавайте їх у коментарях нижче.