Обладнання насосної станції своїми руками

 
 Оборудование насосной станции своими руками

Найбільш важливими моментами при наладці водопостачання зі свердловини є підключення та регулювання насосної станції. Більшість насосних станцій працюють на свердловинах, глибина яких сягає 20 метрів. Припустимо, що у вас глибина свердловини 21 метр, тоді для підключення насосної станції вам потрібен буде глибинний насос.

Де і як провести установку станції

Встановлюють насосну станцію в окремо відведеному приміщенні чи в кесоні. Оптимальними варіантами установки станції є підвал або невелика окрема кімната в будинку. Підвал для розміщення станції має бути опалюваним. Якщо станція планується встановлюватися в кесоні, то він повинен бути утепленим. При обладнанні станції в кесоні, рівень установки станції повинен бути нижче рівня промерзання, у зв’язку з цим глибина кесона повинна бути мінімум два метри.
При установці станції в підвалі, простежте за тим, щоб обладнання станції не стояло на підлозі. Якщо відбудеться підтоплення підвалу, обладнання може вийти з ладу. А так само подбайте про те , щоб обладнання не стосувалося стін підвалу і не поширювало шум і вібрацію по стінах будинку. Кесон не дуже зручний при обслуговуванні станції. Для того, щоб спуститися до насосної станції, потрібно одягнутися, вийти у двір і тільки потім спуститися до станції. Набагато зручніше просто спуститися в підвал.

Підключення станції

При глибині свердловини не більше 10 метрів підійде однотрубна станція, при глибині від 10 до 20 метрів – двотрубна з ежектором. Розглянемо підключення двотрубної насосної станції.
Перед виконанням робіт з підключення станції необхідно зібрати чавунний вузол з відводами, званий ежектор:

— спочатку на нижню частину ежектора встановлюємо фільтр ;
— на верх ежектора надягаємо сгонную муфту діаметром 32 мм;
— сгонную муфту збираємо з двох частин з перехідниками під потрібний діаметр;
— для переходу на поліетиленову трубу, необхідно встановити на виході згону бронзову муфту.

Ущільнюємо різьбові з’єднання льоном і спеціальною пастою

Кесон можна виконати у вигляді траншеї. Викопати Траншею нижче промерзання грунту, поклавши на дно піщану подушку і на неї укласти труби з невеликим запасом довжини. Потім виконуємо підключення станції до свердловині:

— для визначення глибини спуску труб, необхідно опустити шланг або звичайну трубу до дна, потім позначити трубу або шланг на виході по обсадній трубі, витягнути трубу і від отриманої довжини відняти метр, з тим розрахунком, щоб при роботі станції фільтр не всмоктував з дна пісок;

— за допомогою муфт з’єднуємо ежектор з поліетиленовими трубами на отмеренную глибину, за винятком одного метра;

— перед спусканням інший кінець труб пропустіть через прямокутне коліно і з’єднайте з кутовими перехідниками, а ті — з трубопроводом. Простір між трубами і коліном можна акуратно запінити;

— спускаємо в свердловину ежектор з приєднаними трубами на зазначену глибину, щоб позначка була на рівні краю обсадної труби;

— закріплюємо коліно труби на обсадної трубі. З’єднання можна обмотати двостороннім скотчем.

Прокладаючи труби до будинку, пам’ятаєте про запасі їх довжини, яка може витратити на поворотах і вигинах. Потрібно враховувати й те, що прокладання зовнішнього трубопроводу через фундамент та підвал потрібно виробляти нижче рівня промерзання.

Потім виконуємо підключення труб до відцентровому насосу, закріпленому на насосній станції. Різьбові з’єднання бажано не тільки ущільнити, але і гарненько протягнути розвідним ключем. Залийте воду в отвір, що знаходиться зверху та праворуч на насосі, для проходження її через порожнини станції. Після стоку води отвір закрийте кришкою.
У завершенні можна визначити тиск у гидроаккумуляторе, яке повинно бути від 1,2 до 1,5 атм. При низькому тиску, його можна підвищити, подкачав автомобільним або велосипедним насосом або компресором.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні