Оформлення інтер’єру штучним каменем, як його правильно клеїти

Штучний камінь – це певне узагальнення численного сімейства оздоблювальних матеріалів, за зовнішнім виглядом нагадують натуральний камінь. Поряд з керамічною плиткою, цей матеріал зайняв міцне місце в інтер’єрах квартир, котеджів, будинків, перетворюючи їх в унікальні і неповторні, відтворюючи поверхні рідких чи дорогоцінного каміння, прекрасно поєднуючись як з шпалерами, так і з різними декоративними штукатурками.

Оформление интерьера искусственным камнем, как его правильно клеить Оформление интерьера искусственным камнем, как его правильно клеить Оформление интерьера искусственным камнем, как его правильно клеить

Куплений матеріал розкладаємо на підлозі і викладаємо мозаїкою невеликий шматок приблизно півтора-два метри. Гідність гіпсу легкість в обробці, відсутність необхідності прикладати великі зусилля, щоб обточити або обрізати матеріал. Оброблені плитки не потрібно розміщувати на рівні очей, краще опустити їх вниз або підняти. Для того щоб текстура була різноманітною і як можна більше нагадувала натуральну облицювання, чергуємо плитки за розміром і кольором.

Існує два способи укладання – безшовний і шовний. Перший варіант більш кращий, так як виглядає набагато красивіше. Другий актуальний при імітації кладки старовинної цегли. Для закладення швів в цьому випадку можна використовувати затирочні суміш для звичайної керамічної плитки.

Агломерати, як працювати з ними

Цей вид штучного каменю відрізняється високою міцністю, при цьому на ньому ніколи не з’являються тріщини. Він не поглинає воду і володіє хорошою морозостійкістю. Однак застосування його для облицювання фасадів не бажано із-за наявності в складі смол, які при підвищених температурах можуть проступати на поверхні, що призводить до пожовтіння світлих тонів матеріалу. Тому краще всього використовувати кварцовий і акриловий штучні камені в нежарких приміщеннях, переважно для облицювання стін.

Оформление интерьера искусственным камнем, как его правильно клеить Оформление интерьера искусственным камнем, как его правильно клеить

До особливостей роботи з цим матеріалом можна віднести:

  • Якщо планується облицювання в приміщенні з підвищеною вологістю, необхідно обробити основу сумішшю латексу і води, співвідношення 3:1 (5:1, якщо основа не відрізняється щільністю).
  • Укладати можна на клей, а можна і на цемент. Тут необхідно дотримуватися рекомендацій на упаковці купленого матеріалу.
  • Безшовна кладка не використовується. Обов’язково залишаються шви розміром до 2 мм.
  • Якщо вирішили викласти таким матеріалом підлогу, зверніть увагу на його міцнісні характеристики. Агломерати на основі мармуру не відрізняються зносостійкістю і легко дряпаються звичайним піском.
  • По тільки що викладеному підлозі можна ходити протягом тижня.
  • Вибравши штучний камінь з цієї групи, необхідно пам’ятати, що ціна квадратного метра плитки висока, а витрати на роботи та супутні матеріали можуть перевищити її вдвічі.
  • Таким чином, агломерати відносяться до красивим, але дорогим матеріалам. Перш ніж зупинити свій вибір на них, необхідно ретельно розрахувати всі витрати.

    Як бачимо, сучасні технології зробили крок далеко вперед. Тепер, щоб зробити декоративне облицювання натуральним каменем, зовсім необов’язково купувати природний матеріал. Різноманіття штучного каменю дозволяє вибрати те, що підходить саме вам – за кольором, розміром, фактурою і вартості. З його допомогою можна створити неповторний інтер’єр, поєднуючи облицювання як з різними шпалерами, так і з декоративною штукатуркою.