Оформлення ділянки перед будинком – основні елементи для реалізації вибраних стилістичних концепцій

У статті піде мова про те, як можна виконати оформлення ділянки перед будинком, які ідеї можна для цього використовувати, як організувати квітник, вибрати рослини для нього, які деталі і аксесуари підібрати для реалізації якогось конкретного стилю. Фото і відео наочно продемонструють, яким способом можуть реалізуватися подібні устремління.

Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

Оформлення центрального входу Джерело yandex.com

Можливі варіанти оформлення

Заміське житло купується для того, щоб бути ближче до природи. Воно допомагає забути про щоденній метушні, зануритися в атмосферу тиші, спокою і відпочити душею. Для того щоб це стало можливим, потрібно щоб пейзаж навколо радував око, щоб все навколо ряснів зеленню, цвіло і пахло. Ось чому послуги ландшафтних дизайнерів останнім часом стали дуже популярними.

Тільки професіонал здатний підібрати таке рішення, яке дозволило б входять гостям відразу відчути матеріальний статус господаря дачі і оцінити його смакові переваги. Можуть це зробити, долаючи шлях від вхідних воріт до парадних дверей житла. Ознайомча функція не є єдиною в даному випадку. Описуваний ділянку ще є кордоном між вуличним життям і приватними володіннями.

Оформити його можна по-різному. Найчастіше для позначених цілей використовуються квітники або жива огорожа, садові доріжки і галявини по обидві їх сторони, альтанки або будь-які інші зони відпочинку, садові фігурки або скульптури.

Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

Живопліт і квітники перед будинком Джерело euskalbaserria.com

Квітники

Дизайн майданчика перед будинком насправді дуже складно виконати. Тут є свої правила, свої вимоги, які потрібно обов’язково враховувати. Так, наприклад, форма квітника повинна відповідати архітектурі житлової споруди, її кольору теж повинні перегукуватися з квітами фасадного оформлення. Важливо підбирати для позначених цілей рослини, які одночасно не блеклі б на тлі будинку і не виступали абсолютною домінантою.

Для того щоб полегшити завдання, необхідно продумати прохід від воріт до вхідних дверей житла, зробити доріжку, пряму йди звивисту, широкі або вузькі, а потім залишився простір використовувати за призначенням. Його озеленення проводиться за наступною схемою:

 • Якщо будинок виконаний в строгому стилі, якщо при його оформленні не були використані складні архітектурні деталі, можна дозволити собі зробити яскраву пухнасту клумбу.

 • Коли основна будова може похвалитися декоративними надмірностями, квітник повинен бути скромним і, бажано, однотонним.

 • Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Міксбордери перед вхідною частиною будинку Джерело tr.aviarydecor.com

  Правильно підібрана форма рокарія дозволить замаскувати наявні похибки. Завжди добре виходить, якщо дизайн перед будинком формується за допомогою міксбордерів. Ці квітники мають довгасту форму. Всередині висаджуються рослини різні за формою, по цвітінню. У його композиції найчастіше використовуються багаторічники, вільні місця між ними заповнюються однорічниками.

  Наявність великої за площею території дозволяє створювати комбіновані міксбордери, поєднувати один з одним не тільки квіти, але і чагарники, а також дерева. Відмінно виглядають композиції, в яких використовуються для зазначених цілей рослини, що належать до хвойних або до вересовим.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Міксбордери з хвойними рослинами Джерело yandex.uz

  Не менш ефектно буде виглядати рабатка. Вона формується за допомогою прийому, коли квітучі рослини висаджуються довгою стрічкою. Вони можуть чергуватися по висоті зростання, тягнутися уздовж всієї садової доріжки, що з’єднує вхідні ворота з парадними дверима. Дуже красиво виглядають дві оброблення, розташовані паралельно один до одного. Зазвичай вони розбиваються вздовж центральної дороги саду.

  Для оформлення такого квітника найчастіше використовуються рослини одного виду. Досвідчений садівник здатний за допомогою квітів створити різнобарвний килим з різними геометричними візерунками, але з однаковим «ворсом». Це вищий пілотаж дизайнерського мистецтва. Створюється рабатка з урахуванням наступних правил: її ширина повинна бути не менше одного метра, довжина визначається шляхом множення значення ширини на цифру «3». На одному квадратному місці можна висаджувати дев’ять сланких квітів, чотири високих або п’ять кольорів середньої висоти і пишності.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Робатки по обидві сторони центральної доріжки Джерело pinterest.ca

  Для створення рабатки фахівці рекомендують використовувати наступний алгоритм:

  • зробити розмітку за допомогою мотузки і колів;

  • обробити землю препаратами, дія яких перешкоджає зростанню бур’янистої трави;

  • зняти п’ятнадцять сантиметрів верхнього шару грунту;

  • скопати землю на глибину в десять сантиметрів;

  • вилучений грунт змішати з піском, з добривами і торфом (пропорції залежать від типу ґрунту);

  • висипати його на підготовлену ділянку;

  • добре полити;

  • дати землі всістися;

  • зробити розмітку під висадку кожного виду рослини;

  • визначити необхідну кількість кольорів за схемою, описаною вище;

  • висадити рослини.

  Для позначених цілей не варто використовувати екзотичні квіти: їх вирощування потребує постійної уваги. Для початківців садівників це важкий тягар. Якщо рабатка починається від самого будинку, в ній повинні цвісти тільки ті квіти, колір яких максимально поєднується з кольором оздоблення будинку. Прикрашати великі ділянки можуть клумби з яскравими великими суцвіттями і листям. Для невеликої ділянки більше підходять квіточки з маленькими бутончиками спокійних кольорів і невеликими листочками. Якщо парадний вхід знаходиться з північної сторони, для оформлення доріжок краще використовувати тіньолюбні рослини, і, навпаки, у південній частині можна висаджувати те, що не боїться променів палючого сонця.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Робатка з одного боку центральної алеї Джерело yandex.uz

  Зовнішній вид рабатки багато в чому залежить від правильного догляду. Клумбу доведеться часто поливати і постійно прополювати. Після завершення літа однорічники з неї видаляються, а багаторічники коротко підрізають.

  Важливо! Квіти, які будуть зимувати, ретельно оглянути, хворі і завянувшие видалити, здорові, для того щоб вони змогли пережити морози, добре укутати.

  Рабатка – дуже ефектне рішення, яке можна використовувати під час облаштування ділянки перед будинком. Якщо правильно її оформити, квітник не доставить особливих клопотів. Щоб сад і взимку виглядав декоративно, стоїть на галявині перед будинком висаджувати якомога більше композицій, у складі яких багато хвойних рослин або тих, що здатні похвалитися барвистою кроною (червоний дерен, клен або барбарис).

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами альтанок та інших малих форм для заміських будинків – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

  Фігурні кущі

  Замість квітів, з боків від входу можна висаджувати гіллясті чагарники і потім формувати за допомогою них живопліт. Такий прийом відкриває великі можливості для декорування ділянки перед будинком. Якщо все озеленення підпорядкувати єдиної стилістичної концепції, вийде дуже красиво і респектабельно.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Ефектне оформлення центральної частини ділянки Джерело decoratorist.com

  Якщо перед будинком великий майданчик і вхідні ворота знаходяться прямо в центрі ділянки, фахівці рекомендують висаджувати кущі посередині і за допомогою фігурної стрижки формувати кола і робити їх координаційним центром. А потім вже навколо нього вибудовувати іншу композицію.

  На замітку! Вибираючи такий варіант виконання, потрібно пам’ятати про те, що догляд за таким декором потребує багато зусиль.

  Фонтани перед будинком

  Перед будинком можна поставити фонтан, розбити невеликий ставок, прокласти русло для струмка, зробити плавальний басейн. Всі ці елементи додають у дизайн прибудинкової території особливу виразність. Вони підкреслюють соціальний статус господарів. Територія навколо них стає улюбленим місцем для відпочинку.

  При виборі розмірів і форм існує лише одне обмеження – загальна площа ділянки та наявність вільного простору. Якщо воно є, його можна використовувати для позначених цілей.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Незвичайний фонтан перед будинком Джерело houzz.jp

  Відкриті тераси

  Сьогодні модно простір перед будинком перетворювати у відкриту альтанку і декорувати її численними рослинами. Всередині неї з’являється легка садова меблі, стіл для чаювання, зручні стільці. Тут можна протягом дня комфортно відпочивати і міркувати про тлінне існування.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Зелена кімната перед центральним входом Джерело proecty-domov.ru

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпінаріїв, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Садові доріжки перед будинком

  Вони ніколи не з’являються в цьому місці стихійно. Зазвичай подібний елемент ретельно продумується і обробляється ще на етапі проектування будинку і зонування решти ділянки. Парадний вхід від інших доріжок, обвязывающих інші об’єкти, відрізняється тим, що він повинен бути доступний для проходу в будь-яку погоду: ні затяжні дощі, ні сильні снігопади, ні ожеледиця не повинні перешкодити людині зайти в будинок. Найкраще з подібними цілями справляється пряма дорога, прокладена між двома самими близькими один до одного точками, розташованими між входом в ділянку і сам будинок. Її мінімальна ширина повинна бути метр-півтора. Вона дозволить пройти двом людям, що йдуть назустріч один до одного, вільно розминутися.

  Викладка центральної доріжки дозволяє відразу вирішити кілька проблем: мешканці та їхні гості отримують можливість комфортно пересуватися, сам ділянку набуває закінчений зовнішній вигляд. Площа прибудинкової території ділиться на зони, які потім буде легше декорувати.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Центральна доріжка до будинку від воріт Джерело housesdesign.ru

  Мостити її потрібно матеріалом, колір і фактура якого буде перегукуватися з кольором і фактурою облицювання будинку. Часто дизайнери використовують прийом, коли одна третина центральної алеї збирається з того ж матеріалу, за допомогою якого цоколь облицьований житла. А інші дві третини мостяться з натурального каменю, бруківки або бетону.

  Бетон – найдешевший варіант виконання центральній алеї. Великі або маленькі плити укладаються на піщану подушку. Сьогодні існують технології, що допомагають створювати плити різних розмірів, різних кольорів, різної фактури. Природна текстура має нейтральний колорит, він вдало вписується практично в усі існуючі стилістичні концепції ландшафтного дизайну.

  В якості альтернативи можна використовувати цементний моноліт. Але зовні він виглядає трохи похмуро і простакувато, зате такий варіант виконання здатний похвалитися високою міцністю. Монолітну доріжку можна додатково декорувати, саджаючи на скріплює розчин гальку, кольорове скло, уламки кераміки. Вони вставляються тоді, коли розчин залитий, встиг трохи підсохнути, і в нього можна вставити декоративні елементи, злегка втопити їх, але залишити тільки верхню частину.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Міцні бетонні плити Джерело asba.org

  Набагато цікавіше виглядають плити, виконані з натурального каменю. Це найдорожчий варіант обробки. Якщо товщина плитки становить менше 4 см, модулі обов’язково потрібно «саджати» на бетонний розчин. Більш великі плитки можна укладати на подушку з піску. Існує велика кількість порід натуральних каменів, які можна використовувати для позначених цілей. Якщо вибирати граніт і мармур, базальт або порфір, облаштування парадної зони обійдеться дуже дорого. Більш доступними за ціною вважається вапняк і піщаник. Всі камені відрізняються один від одного кольором. Пиляний матеріал зручніший у роботі, ніж необроблений камінь.

  Те, що виходить у результаті, виглядає дуже красиво, ефектно, респектабельно. Доріжка, виконана за допомогою натурального каменю, буде служити вічно. Довговічність і неймовірна природна краса – головні переваги описуваного вибору.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Доріжка в будинок з натурального каменю Джерело cee-worldwide.com

  Висока ціна – не єдиний недолік. З-за великої ваги вихідного матеріалу фізично зібрати доріжку дуже важко. Потрібно багато часу, потрібно обов’язково залучати до її монтажу майстрів та спеціальне обладнання. Це викликає збільшення кошторису проекту. У холодну пору року на поверхні натурального каменю часто утворюється обледеніння. Ходити по центральній доріжці в такий момент дуже важко. Порятунок тільки одне – монтаж системи обігріву. Вона формується прямо під центральною алеєю. Це теж впливає на кінцеву вартість виробу.

  Важливо! Камені, що мають пористу структуру, вбирають у себе вологу. Кожні три роки їх потрібно обробляти спеціальними водовідштовхувальними розчинами.

  Відео опис

  У відео майстер розповідає, як він зібрав доріжку до будинку з природного каменю:

  Бруківка

  Покриття центральної доріжки плитняком – рішення, яке може задовольнити очікування людей з середнім достатком. Матеріал має цілком доступну ціну, при цьому кінцевий продукт може продемонструвати високу якість виконання і вишуканий зовнішній вигляд.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Надійна і міцна бруківка Джерело pinterest.cl

  Простоту укладання, міцність, здатність легко протистояти дії вологи, перепадів температур, фізичних навантажень можна занести в скарбничку безсумнівних переваг описуваного вибору. Недолік у цього матеріалу один – по доріжці, вимощеній бруківкою, важко ходити на шпильках. Іноді такий аргумент може стати вирішальним у виборі виду обробки.

  Відео опис

  Відео показано, як треба правильно ходити на підборах-шпильках по доріжці, вимощеної бруківкою:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, які правила облаштування дачної ділянки + зонування і стилістика.

  Про що слід знати, вибираючи бруківку для оформлення парадного входу? Закінчений зовнішній вигляд він зможе придбати лише за умови використання бічних бордюрів. При укладанні окремих плит потрібно стежити за правильним приляганні один до одного їх сторін, постійно звірятися з будівельним рівнем. Якщо цього не робити, доріжка вийде кривої і малопривабливою. Покладена плитка, в структурі якої бала навіть найменша тріщинка, швидко прийде в непридатність.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Поєднання кольору бруківки з кольором оздоблення фундаменту будинку Джерело strojdom.by

  Цегла

  Він часто використовується для облаштування парадної зони. Під час його укладання можна використовувати різні схеми, тому вдається в результаті отримувати дуже цікаві покриття. Краса, практичність, довговічність – все це позитивні характеристики. Серед недоліків – висока ціна. В середньому вартість одного клінкерної елемента становить 30-40 рублів. При мощенні великого об’єму вартість готового рішення вражає.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Центральні доріжки з клінкерної цегли Джерело do-slez.com

  Цегла укладається на розчин, для цілісності малюнка потрібно обов’язково використовувати бордюри. З боків доріжки, там, де вона буде межувати з квітковою клумбою або з газоном, необхідно обов’язково забивати дошку. Вона утримуватиме кладку від розповзання. Для позначених цілей підходить тільки клінкерна цегла, він дорожче будівельного, але значно міцніше його.

  На замітку! Багато майстри використовують старі цеглини, колишні у вживанні. З них виходять непоганої якості доріжки і майданчики. До того ж такий дизайн нагадує англійський стиль, в якому старий цегла або камінь – основа композиції.

  Відео опис

  У відео майстер розповідає, як він склав перед будинком майданчик, використовуючи старий цегла:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

  Теніс

  Цей матеріал використовується для створення грунтових тенісних кортів. Він створюється шляхом змішування глини, вапна і керамічної крихти. У результаті виходить щільна маса, яка, після укладання та ущільнювання, дозволяє створювати своєрідне червонувате покриття. Воно може похвалитися хорошою міцністю, екологічною чистотою.

  У такий доріжки є тільки два мінуси: в суху погоду на її поверхні завжди утворюється пил, яка миттєво розноситься вітром по всій ділянці. Запобігти цьому можна, якщо постійно поливати доріжку. Теніс чудово вбирає в себе вологу і після підсихання стає ще міцніше. Ще один недолік – мізерна колірна гамма. Випускаються тільки два склади. Один має вигляд червоної глини, інший жовтого піску.

  Увага! Використовуючи такий матеріал для створення парадного входу, його колір потрібно обов’язково потім підтримувати в кольорі додаткового декору або в оздобленні будинку.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Доріжка, виконана з тенниситом Джерело akdkam.ru

  Оптимальна товщина покриття шість сантиметрів, спочатку роблять насип у десять сантиметрів, вона потім утрамбовується і осідає. Готовий результат можна буде побачити тільки через два тижні. З часом верхній шар доведеться постійно підсипати. У суху поверхню доріжку доведеться постійно поливати. В іншому випадку її поверхня потріскається. Підставою служить суміш піску з гравієм. Варто теніс (в середньому) по шість тисяч рублів за тонну.

  Матеріалів для садових доріжок, з’єднують в’їзд в будинок з парадним входом, дуже багато. Щорічно з’являються новинки, які теж заслуговують уваги потенційних покупців. Усі їх можна розділити на дорогі і дешеві, міцні і практичні. Вибирати потрібно те, що найбільше підходить до загальної стилістики ландшафтного дизайну. Фото, опубліковані вище, наочно демонструють, існуючі можливості.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те як вибрати заміський будинок для постійного проживання: правильно розставляємо пріоритети.

  Додаткові аксесуари

  Коли оформлення ділянки, що перебуває перед будинком, знаходиться на завершальному етапі, можна подумати про підбір додаткових аксесуарів. Вони дозволяють надати створеної картинці закінчений зовнішній вигляд і зайвий раз підкреслити обрану стилістику.

  Оформление участка перед домом – основные элементы для реализации выбранных стилистических концепций

  Кашпо і горщики для стилю кантрі Джерело houndmade.co

  Якщо при будівництві будинку використовувався стиль кантрі, можна створювати художні композиції з використанням кашпо, діжок, збитих з дерева. Для стилю модерн чудово підходять вазони з бетону. Можна в квітники і в миксбоксеры ставити садові фігурки. Вздовж центральної дороги вибудовувати статуї. Головне в цьому питанні – не перестаратися. Зайва кількість аксесуарів надає парадного входу кричущий зовнішній вигляд.

  Відео опис

  У відео показано тридцять ідей, як оформити палісадник перед будинком:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про родзинки дизайну — колекція меблів з пофарбованого піску.

  Висновок

  У статті окреслено лише основні елементи, які можна використовувати при облаштуванні території біля будинку. Насправді їх набагато більше. Однак не варто при реалізації одного проекту використовувати все, що сьогодні модно. Важливо навчитися стримувати себе і вибирати тільки те, що зможе задовольнити подання про комфорт, що буде відповідати обраній стилістичної концепції.

  Оцінок 0