Огляд модульних будинків: особливості, переваги та недоліки

 
 Обзор модульных домов: особенности, преимущества и недостатки

В нашому регіоні модульні будинки будують відносно недавно і поки технологи не користується особливим попитом. Хоча такі споруди мають масу переваг, багато хто до цих пір про них просто не знають. Будуються будинки з готових модулів, які швидко монтуються і відрізняються високою міцністю. Всього за місяць можна побудувати малоповерховий будинок, який за своїми характеристиками не поступається капітальних будівель. Про переваги даної технології будівництва, далі поговоримо більш докладно.

В чому особливості модульних будинків?

Головний плюс модульних будинків у тому, що замовити їх можна готовим комплектом, з плануванням і комунікаціями. Власник може заздалегідь обумовити з виробником проект, визначитися з кількістю кімнат і їх розташуванням. Також є можливість заздалегідь опрацювати дизайн приміщень, щоб результат перевершив всі очікування.

Ще однією вагомою перевагою будівель вважається швидкість їх складання. Фахівці доставлять модулі на об’єкт і протягом декількох тижнів зберуть їх в єдине ціле, побудувавши затишний будинок. Модульні будинки в Україні можуть мати будь-яку модифікацію. Завдяки використовуваним у виробництві технологій, немає обмежень, що стосуються дизайну конструкції і її особливостей.

Всі необхідні комунікації в будинку прокладаються в заводських умовах, де монтуються труби, проводка і встановлюється сантехніка з радіаторами. Все це дозволяє істотно економити час, тому популярність модульної технології швидко зростає.

У США модульні будинки користуються попитом ще з середини минулого століття, коли з’явилася необхідність забезпечити житлом молоді сім’ї. Спочатку збирали один, або кілька модулів, а після добудовували будинок, по мірі розширення сім’ї. В Європі ця технологія стала популярною лише в 90-е і використовувалася для будівництва бюджетного житла.

Технологія будівництва модульних будинків

Будуються будинки за стандартизованим проектам, в яких чітко прописано послідовність складання, що істотно спрощує монтаж, і скорочує час роботи. Але такі споруди складно назвати архітектурними шедеврами, тому що всі вони схожі один на одного. І хоча виробники пропонують різні типи конструкцій, вибір обмежується десятком проектів.

Все що може вибрати власник – це планування приміщень і відтінки матеріалів. Навіть якщо захочеться поставити дерев’яні рами замість пластикових вікон, зробити це неможливо. Модульні будинки – відмінний варіант для заміських ділянок, де необхідно швидко побудувати будинок з мінімальними витратами.

Площа таких будівель рідко перевищує 100 квадратних метр, а дизайн нагадує мінімалізм. Найчастіше це прямокутні конструкції, стандартних розмірів, але можна замовити і кутовий варіант. Самі модулі роблять невеликими, щоб у процесі їх перевезення і складання не виникало додаткових складнощів. Кімнати в таких будинках теж невеликі, близько 16 квадратів.

Недоліки модульних будинків

Незважаючи на численні переваги, є у модульних будинків і свої мінуси. У будинках немає звичних нам передпокоїв, тому з вулиці власники потрапляють відразу у вітальню. Якщо жити в такому будинку взимку, тут завжди буде прохолодно. До того ж, бруд з вулиці потрапляє прямо в зал, а це суттєвий недолік.

Не вийде побудувати модульний будинок і за індивідуальним проектом, тому доведеться задовольнятися тими варіантами, які пропонує виробник. Вносити якісь корективи в виробництві також не можна, інакше буде порушена технологія. З цієї причини модульні будинки частіше будують на присадибних ділянках, де дизайн відіграє другорядну роль.

 

 

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні