Онлайн калькулятор розрахунку будматеріалів для будівництва будинку

Будівництво будинку – це відповідальний і складний процес, нюанси якого відомі тільки професіоналам. Але на вартість будівництва будинку в першу чергу впливають кількість використовуваних будматеріалів і розміри будівлі, тому є можливість приблизно оцінити вартість будівництва за обраним проектом за допомогою онлайн-калькуляторів.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

З допомогою калькулятора і проекту будинку можна уявити його приблизну вартість Джерело zen.yandex.ru

Типи розрахунку будівництва будинку

Є кілька типів розрахунків і певний будівельний калькулятор зазвичай створюється під один з них. Щоб розуміти, яких чекати результатів від підрахунків, треба розуміти, який тип розрахунків використовується:

 • З загальної площі будинку. Дуже приблизний метод підрахунків – ви вказуєте лінійні розміри будівлі, передбачувана кількість поверхів і матеріал для стін, а калькулятор видає орієнтовну вартість.

 • За типом проекту. Більш складний метод розрахунків, який проводиться в кілька етапів – на підставі архітектурного, конструктивного та інженерного проектів. Тут окремо показується вартість будівництва «коробки», оздоблювальних робіт і ціна розводки інженерних комунікацій. Точність розрахунків залежить від кількості шаблонів, закладених в калькулятор.

 • Калькулятори фундаментів. Дозволяють приблизно уявити кількість будівельних матеріалів (бетону, арматури, дощок для опалубки), які потрібні для робіт. Точність розрахунків залежить від кількості шаблонів, закладених в калькулятор.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Інтерфейс онлайн калькулятора фундаменту Джерело nkkconsult.ru

 • Універсальні калькулятори, що дозволяють закласти в розрахунки типи перекриттів і матеріал, з якого вони виготовлені (блоки, цегла, дерев’яні бруси або навіть). У деяких випадках можна навіть порахувати будинки проектовані під технологію фахверк.

Відео опис

У цьому відео ми обговоримо з чого складається вартість дерев’яного будинку:

В залежності від закладених в будівельний калькулятор для розрахунку шаблонів та формул, як результат ви отримуєте розрахунок вартості будівництва будинку або частини робіт, щоб можна було вибрати оптимальний варіант.

В яких випадках і як використовується будівельний калькулятор

Щоб правильно використовувати будівельний онлайн калькулятор треба чітко для себе розуміти його плюси і мінуси. При цьому, в першу чергу орієнтуватися доводиться саме на недоліки:

 • Відсутність гнучкості. Будь калькулятор робить розрахунки виключно на основі закладених у нього шаблонів та формул. Якщо треба розрахувати дані, для яких калькулятор не передбачений, то змінити його не вийде і доведеться все робити вручну.

 • Низька прозорість розрахунків. Навіть якщо в калькулятор закладені точні формули, то у користувача немає ніякої можливості перевірити що саме і наскільки правильно він вважає, так як все приховано за користувальницьких інтерфейсів призначеним виключно для введення первинних даних.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

За інтерфейсом не видно формули, за якими виконуються розрахунки – лише вихідні дані і результат Джерело nkkconsult.ru

Незважаючи на такі значні мінуси, різні будівельні калькулятори все-таки користуються великою популярністю – це обумовлено такими позитивними моментами:

 • За вихідними даними, які потрібні калькулятору, все-таки можна собі уявити хід розрахунків та на що звертати увагу при виборі проекту або спілкуванні з фахівцями, які будуть виконувати роботи.

 • Виходячи з виданих калькулятором результатів можна зіставити вартість робіт з різними матеріалами або порівняти між собою ціну будинків побудованих за різними технологіями.

Як підсумок, основне завдання будівельного калькулятора – наочно показати користувачеві виробляються приблизні розрахунки і яка різниця у вартості будинків, побудованих за різними технологіями.

При цьому використовувати калькулятор будматеріалів для будівництва будинку для яких-небудь точних розрахунків не рекомендується, так як часто невідомо за якими формулами і з якими допусками проводяться підрахунки.

Що вважають будівельні калькулятори

Для проведення максимально правильного розрахунку основних будматеріалів для будівництва будинку, необхідно заздалегідь визначитися з проектом будинку, який буде зводитися. Коли відома конфігурація майбутнього котеджу, то ці дані можна використовувати для онлайн калькулятора для підрахунку кількість необхідних матеріалів.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Приклад готового проекту дерев’яного будинку Джерело nkkconsult.ru

Розрахунок матеріалів для фундаменту

На частку фундаменту припадає приблизно третину всіх витрат на будівництво. Облаштування фундаменту це один з перших етапів робіт та розрахунки зазвичай починаються саме з нього. Для підрахунків кількості будматеріалів, пропонується вибрати або задати вручну такі дані:

 • тип фундаменту – стрічковий або пальово-ростверковый (повністю пальовий фундамент розрахувати онлайн неможливо, так як потрібно враховувати дуже багато перемінних);

 • форма фундаменту – зазвичай прямокутна або з додатковими несучими стінами;

 • лінійні розміри – в залежності від точності калькулятора;

 • пропорції розчину – марка бетону;

 • товщину, а в деяких випадках і бажану довжину дощок для опалубки;

 • тип армування.

Після розрахунків калькулятор видає обсяг майбутньої заливки, кількість арматури та дроту для в’язки, кубатуру дощок для опалубки

Наочно виникають нюанси розрахунку можна побачити на прикладі підрахунку кількості розчину для заливки стрічкового фундаменту розміром 5х6 м під невеликий заміський будиночок на дві кімнати.

Стрічковий фундамент – бетонну основу, укладене по периметру каркаса будинку під всіма несучими стінами і передають навантаження від котеджу грунту.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Стрічковий фундамент Джерело lyfo.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

При обчисленні обсягу заливки ширину підстави (наприклад, 40 см) множать на її глибину (50 см). Отриману площу перерізу множать на довжину стін (3-5 м і 2 по 6 м).

Найпростіший розрахунок міг би виглядати так: 0,4х0,5х((6х2)+5х3)) = 0,4х0,5х27 = 5,4 куб. м розчину.

Але тут є один нюанс, який треба обов’язково враховувати – коли бетоном заповняться сторони по 6 м, то «захоплюється» і частину обсягу стін за 5 м. Якщо не звернути уваги на цей момент, то можна замовити бетону більше, ніж треба. Насправді розрахунок буде такий 0,4х0,5х((6х2)+(4,2х3)) = 0,4х0,5х24,6 = 4,92 куб. м розчину.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Правильний розрахунок обсягу стрічкового фундаменту Джерело nkkconsult.ru

Як видно, навіть на маленькому фундаменті різниця відчутна – помилка на півкуба розчину, а це 1,5-2 тисячі рублів…

Онлайн калькулятор фундаменту

Щоб дізнатися приблизну вартість фундаментів різних типів, скористайтеся наступним калькулятором:

Нюанси розрахунку витрати цегли та блоків для стін

Так як у цегли і будівельних блоків прямокутна форма, то розрахунок будівництва будинку виконується приблизно з однаковими вихідними даними, тому більшість калькуляторів для розрахунку стін можна використовувати для кожного з цих матеріалів.

Для підрахунку кількості блоків або цегли будівельний калькулятор онлайн запропонує вказати такі дані:

 • загальну довжину всіх стін будинку (периметр, м);

 • площа дверних і віконних прорізів;

 • товщину стін будівлі (товщина може бути в половину блоку, а також в 1, 1,5 або в 2-2,5 блоку);

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Ширина кладки в 2 цегли Джерело azbuka-stroy.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про калькулятор каркасного будинку.

 • вага та ціну одного блоку (кг та руб.);

 • товщину розчину в кладці (см) – зазвичай цей показник знаходиться в межах від 3 до 10 мм;

 • висоту стін по кутах (см);

 • вид і розмір майбутніх блоків: довжина, ширина і висота (мм), а деякі калькулятори дозволяють враховувати порожнистості блоків, що використовується в ряді розрахунків.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Параметри стандартних блоків Джерело nkkconsult.ru

Важливо! У деяких калькуляторах товщина розчину шва окремо не вказується. Це означає, що або вона не враховується зовсім, або діє правило «формату», при якому габарити одиниці будматеріалу збільшують на 1 см (на стандартну товщину шва).

На основі цих показників розраховується загальна площа, маса і вартість кладки. Приблизно витрати на зведення блочних (цегляних) стін становитиме 1/3 від вартості будівництва всього будинку.

Відео опис

У відео наведено приклад ручного розрахунку кількості цегли:

Що попередньо розраховується при будівництві каркасних будинків

Калькулятор будівництва будинку каркасного типу дозволяє попередньо розрахувати приблизну кількість матеріалів ще до звернення до фахівців обраної будівельної компанії.

Для складання кошторису проводиться розрахунок таких параметрів:

 • фундаменту (для будівництва звичайних каркасних будинків відмінно підходить пальовий фундамент, а у випадку з нестабільною грунтом або для більш важкого котеджу – стрічковий або плитний);

 • кількості необхідного матеріалу для утеплення – розраховується залежно від місцевих кліматичних особливостей;

 • габаритів покрівлі – є суттєва різниця між звичайною дахом і для мансардного будинку;

 • параметрів інженерних мереж та інших комунікацій – всіх нюансів не зможе передбачити жоден калькулятор;

 • кількість вітро — і парозащитных матеріалів;

 • зовнішньої і внутрішньої обробки майбутньої будівлі – в залежності від обраних матеріалів.

Для грамотного вибору фундаменту і типу даху треба виконати детальний розрахунок питомої ваги стін, перекриттів і покрівлі. В залежності від розміру матеріалу обшивки, габаритів будівлі і конструкції покрівлі, будівельниками підбирається поперечний або стієчний брус для силової конструкції будинку.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Каркас будинку Джерело market.sakh.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про калькулятор бруса.

Основу будь-якого каркасного будинку складає верхня і нижня обв’язка, які також треба розраховувати як по міцності, так і за обсягом використовуваних будматеріалів. За основу тут звичайно береться площа перерізу бруса.

Відео опис

Приблизний розрахунок матеріалів допоможе зробити онлайн-калькулятор, як це представлено в наступному відео:

Розрахунок кількості оздоблювальних матеріалів

Щоб розрахувати будівництво будинку, важливо визначитися з кількістю оздоблювального матеріалу для стін. Один з найпоширеніших матеріалів – це різні види вагонки, на прикладі якої можна розглянути нюанси розрахунків.

Перший параметр, який впливає на ціну – це тип вагонки (дерев’яна або пластикова), визначає її габарити.

Дерев’яна вагонка – натуральний матеріал, який відрізняється міцністю і тривалим терміном експлуатації. Єдиний недолік даного будматеріалу – висока сприйнятливість до вмісту вологи в повітрі, з-за чого доводиться включати до кошторису різні просочення, лаки або фарби. Розміри вагонки варіюються в наступних діапазонах: довжина – від 210 см до 600 см; ширина– 8, 10, 11, 12, 15 см; товщина: 1,3 см, 1,6 см, 1,9 см, 2,5 див.

Вагонка з пластика відрізняється підвищеним терміном служби і абсолютної вологостійкість, завдяки чому відмінно підходить для обробки зовнішніх поверхонь будинку. Для цього виду вагонки розміри будуть наступні: довжина – від 300 см до 600 см; ширина – 10, 12,5 або 15, 20, 25 см; товщина: 5, 7, 8, 10 мм

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Розрахунок кількості вагонки на онлайн-калькуляторі Джерело iapplenews.ru

Для розрахунку необхідної кількості вагонки, використовуються такі дані:

 • кількість вікон, їх висота і ширина;

 • кількість дверей і їх розміри;

 • периметр будівлі і висота стін.

Знаючи площа фасадів споруди та площу одиниці облицювального матеріалу, можна розрахувати кількість вагонки або іншого виду сайдинга, поділивши перше на друге. Те ж відбувається і при розрахунку підлогових покриттів всередині будинку.

Подібний калькулятор будівельних матеріалів також допоможе розрахувати кількість специфічних елементів, наприклад, карнизів, планок (стартових або завершальних), софітів, лиштв і іншого.

Також при розрахунку оздоблювальних матеріалів для внутрішніх робіт враховуються обсяги і кількість фарби або шпалер, підлогового покриття і штукатурки.

Відео опис

Відео-приклад розрахунку кількості необхідного лінолеуму:

Витрата багатьох з них (наприклад, грунтовки або фарби) вказують на етикетці виробники. Тому необхідно лише знати площа покриття (висоту, помножену на ширину, за мінусом площі вікон або дверей).

Універсальні онлайн калькулятори

Для визначення приблизної вартості всього будівництва використовується універсальний, простий у застосуванні будівельний калькулятор. Така програма призначена для виконання попереднього розрахунку ціни будинку з урахуванням основних параметрів.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Онлайн-калькулятор для розрахунку будматеріалів Джерело apkpure.com

Вибираючи певну технологію споруди на будівельному калькуляторі, можна швидко порівняти вартість будівництва в різних комплектаціях.

При розрахунку вартості будівництва на онлайн-калькуляторі враховуються наступні показники:

 • тип фундаменту;

 • площа будинку;

 • поверховість;

 • вид покрівлі;

 • тип перекриттів (використовуваний для їх спорудження матеріал);

 • види будівельних і оздоблювальних матеріалів.

В універсальних калькуляторах доступна можливість введення розмірів споруди (висоти, ширини і довжини), а також віконних і дверних прорізів, визначених габаритів кожної з кімнат, глибини і ширини фундаменту, кута нахилу даху і типу опалення.

Можна розрахувати вартість ряду додаткових послуг (проведення утеплення, водопостачання, оздоблення стін і електропроводки). Найбільш зручний вид розрахунку – це розрахунок вартості будівництва будинку під ключ.

Онлайн калькулятор расчета стройматериалов для строительства дома

Приклад онлайн-калькулятор для розрахунку вартості будинку під ключ Джерело nkkconsult.ru

Для прикладу: побудова економ-варіанту (одноповерхового котеджу площею до 80 кв. м) може обійтися в 1 млн. рублів і вище. Базові двоповерхові будинки площею від 150 кв. м, обійдуться в суму не менше 2 млн. рублів. Найбільшу ціну матиме будівництво великих і просторих особняків преміум-класу загальною площею понад 350 кв. м – від 5 млн. рублів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про покрівельний калькулятор.

Висновок

Головна мета використання онлайн-калькулятора – економія часу. Програма дає можливість порахувати приблизну вартість будівництва будинку швидко і легко. Однак варто врахувати, що подібне програмне забезпечення передбачає чималу похибка в розрахунках. Відповідно точні результати можна отримати лише в спеціалізованій компанії.

Використовуючи онлайн-калькулятор, легше визначитися з відповідним проектом майбутнього будинку. На процес розрахунку вартості будинку не впливає людський фактор, а саме додаток часто безкоштовно і доступно для кожного. І все ж, щоб звести помилки у розрахунках до мінімуму, рекомендується звертатися в спеціалізовані фірми з досвідченими майстрами.

Оцінок 0