Опалення гаража: економні варіанти, схеми водяного і повітряного обігріву

Опалення гаража для багатьох автомобілістів – важливий чинник обладнання цієї споруди. У статті розглянуто, які нагрівальні прилади можна використовувати для обігріву гаража. На що необхідно звернути увагу, обираючи той чи інший тип опалювальної системи.

Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

Водяне опалення гаража з установкою радіаторів
Джерело strojdvor.ru

Пожежна безпека опалення гаража

Гараж належить до категорії пожежонебезпечних приміщень. Причини – сам автомобіль і зберігаються всередині паливно-мастильні матеріали. Тому кілька рекомендацій щодо системи опалення в гаражі:

 • Якщо біля нагрівального приладу розташовуються поверхні з деревини, то їх закривають листовим залізом або цегляною кладкою.

 • Проводять вогнезахист місця проходження димоходу через стіну або стелю.

 • Легкозаймисті матеріали зберігаються подалі від джерел нагріву на невеликій висоті від підлоги.

 • Вогнегасники, пожежне покривало – необхідні засоби пожежогасіння у гаражі.

 • На ніч опалення краще відключати. Це не стосується гаражів, опалювальні системи яких живляться від опалення спільного дому.

 • Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Обшивка стін металом і цеглою біля печі
  Джерело tisam.ru

  Варіанти опалення гаража

  За типом нагрівального елемента опалювальні системи поділяються на такі різновиди:

  • газові,

  • електричні,

  • твердопаливні,

  • рідкопаливні.

  Практично всі автовласники вибирають опалення гаража у вигляді найбільш економічного способу нагрівання приміщення. Тому розглянемо всі варіанти саме з позиції економії енергоносіїв.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Є кілька способів обігріти приміщення гаража, найкращий вибирають виходячи з можливостей
  Джерело liveinternet.ru

  Газовий тип опалення

  Під цим терміном мається на увазі не газова труба з метаном всередині. У гаражах використовують скраплений балонний газ. При цьому самі балони за вимогами пожежної безпеки слід зберігати за межами гаражного приміщення. А з’єднання з нагрівальним обладнанням проводиться або сталевою трубою, або металізованим газовим шлангом.

  Що стосується економії, то серед усіх пропонованих варіантів цей один з економічних. Але тут є один серйозний нюанс. Якщо гараж на одну машину, то використовувати складну систему обігріву газом не варто. Навіть одна буржуйка, що працює на дровах, виявиться економічніше. Тому що такі гаражі топляться рідко, а опалення газом – це чималі початкові вкладення грошей.

  Можна придбати інфрачервону піч, що працює від газу. Для невеликих гаражів це оптимальний варіант: недорогий, економічний і мобільний. Якщо правильно підібрати потужність нагрівального агрегату, то з теплозабезпеченням взимку проблем не буде. Тому серед варіантів газового опалення цей найкращий.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Інфрачервона газова піч
  Джерело liveinternet.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про газовий котел для опалення приватного будинку – різновиди і особливості пристроїв.

  Електричне

  Електрика не можна назвати економічним паливом. Але для обігріву гаража взимку цей варіант один з оптимальних. По-перше, немає потреби проводити складний монтаж комунікаційних мереж. Потрібно тільки розетка. По-друге, електрика – найдоступніший вид енергоносія.

  Єдина завдання власника гаража – знайти прилад, який би економічно споживав електричний струм.

 • Інфрачервоні обігрівачі. Їх плюс – економічне споживання енергоносія при високій віддачі теплової енергії. Мінус – з усіх нагрівальних приладів електричного типу вони найдорожчі.

 • Радіатори конвекторного типу. Недороге обладнання, але споживають більше енергії, ніж ІЧ-нагрівачі.

 • Теплові гармати. Ефективність обігріву – стовідсоткова. З ними комфортно, швидко прогрівають гаражі, навіть металеві. Але споживають струм у кілька разів більше, ніж конвекторні радіатори.

 • Зверніть увагу! У конструкції теплових гармат присутній вентилятор, що охолоджує нагрівальні спіралі. Він буде піднімати пил з підлоги. А це зниження санітарних норм і негативний вплив на здоров’я людини.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Теплова гармата
  Джерело housechief.ru

  Твердопаливне

  Дрова, тирса, вугілля, торф – всі ці види палива добре виділяють теплову енергії. Плюс, багато з них – доступний енергоносій. Тому багато власників гаражів не заморочуються. Головне завдання – опалити приміщення на декілька годин.

  Але треба позначити одну позицію. Тверде паливо горить добре, швидко згораючи, тому у нього і витрата великий. А це зниження рівня економічності. Тому сьогодні буржуйки та інші котли даного типу практично не використовуються. На ринку вже кілька років переважають так звані котли тривалого горіння, в принципі роботи яких закладений процес піролізу. Це коли паливо згоряє повільно з мінімальним доступом кисню. Основну теплову енергію віддають паливні гази, спалимі в іншому відсіку.

  Саме піролізні котли серед твердопаливних є найбільш економічними.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Піролізний котел
  Джерело tisam.ru

  Відео опис

  Переваги і недоліки твердопаливного дров’яного котла піролізного типу у відео:

  Рідкопаливні

  У цю категорію входять опалювальні прилади, що працюють на солярці або відпрацьованому мастилі. Зі зрозумілих причин відпрацювання економічніше у використанні, ніж дизельне паливо, так як коштує набагато дешевше (іноді дістається безкоштовно). Але тут є проблема. Відпрацювання можна придбати на станціях технічного обслуговування, де міняють масло в автомобілях. Але самі станції СТО використовують відпрацювання для обігріву гаража в зимовий час. Тому цей вид палива взимку стає дефіцитом.

  Як і у випадку з твердопаливними котлами, в категорії рідкопаливних є економічні моделі. Це невеликих розмірів агрегати, які можна виготовити своїми руками. Креслення та схеми є у вільному доступі. Але необхідно зазначити, що рідкопаливні котли нарівні з твердопаливними є обладнанням пожежонебезпечним. Тому представники Держпожнагляду можуть не дозволити встановлення їх в гаражах. І це проблема номер два.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Піч на відпрацювання
  Джерело eurodrova.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про повітряне опалення.

  Міркування на тему обігріву гаража

  Розбираючись в питанні, чим краще обігріти гараж, необхідно розуміти один аспект. Це доступність дешевого палива. Приміром, для кого-то не проблема дістати багато дров за мінімальну ціну. В іншому випадку не проблема зібрати відпрацьоване масло. А комусь легше придбати кілька балонів скрапленого газу, встановити їх за межами гаража, змонтувати повноцінну трубну розводку з установкою радіаторів.

  Тобто кожен власник будови сам вирішує, що він хоче бачити у своєму гаражі в якості опалювальної системи. Як показує практика, виграють ті, у яких гараж є прибудовою до основного будинку. Вони просто підключають опалювальну систему гаража (труби, плюс радіатори) до опалення будинку. І проблема на цьому вирішується. Тим більше, немає необхідності відключати обігрів на ніч.

  Друга позиція міркувань – вибір типу обігріву. Тут мається на увазі конвекція або нагнітання. Другий варіант ефективніше, і цьому є кілька причин:

  • високий ККД;

  • простіше конструктивні особливості (відсутність труб і радіаторів);

  • теплоносій – повітря, який не замерзає при негативних температурах;

  • температура в гаражі підвищується швидко.

  Єдиний мінус – пересушування повітря.

  Отопление гаража: экономные варианты, схемы водяного и воздушного обогрева

  Радіаторне опалення
  Джерело istteks.ru

  Третя позиція стосується повноцінної системи опалення, до складу якої входять, крім котла або печі, труби та радіатори. Якщо опалення буде відключатися на ніч, то всередину треба заливати антифриз, що збільшує вартість мережі.

  Четверта позиція. Узагальнимо, який варіант обігріву гаража оптимальний.

 • Якщо говоримо про опалення гаража електрикою, то найбільш економічний спосіб – інфрачервоні прилади.

 • Те ж саме стосується і газового опалення.

 • Якщо вирішуємо використовувати рідке паливо, то економічніше – відпрацювання. Але з умовою, що дістається вона безкоштовно або за мінімальну оплату. Додамо, що відпрацьоване масло володіє максимальною тепловіддачею. На цьому можна зіграти, зменшимо його споживання.

 • Що стосується твердопаливного обладнання, то все буде залежати від того, який вид палива дістається дешевше.

 • Відео опис

  У цьому відео ми розглянемо питання, пов’язані з повітряним опаленням:

  П’ята позиція, яку іноді не враховують, вибираючи обігрів гаража. Це необхідність зберігання енергоносія. Дрова, вугілля та інші види твердого палива, а також відпрацювання, де треба складувати. До того ж до місця зберігання будуть пред’являтися жорсткі вимоги пожежної безпеки. В цьому плані електрика і газ – ідеальні. Так що доведеться продумати і цю сторону питання.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки і монтажу утеплення та опалювальних систем під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Узагальнення по темі

  Вибираючи той чи інший нагрівальний прилад для гаража, необхідно в першу чергу визначити, який вид енергоносія буде доступний. У другу чергу визначається, який вигляд більш економічний.

  Оцінок 0