Оштукатурювання внутрішніх і зовнішніх кутів

Під час підготовки стін до подальшого оформлення їх необхідно привести до ідеально рівного стану. Якщо з прямими ділянками, як правило, все зрозуміло, то питання: як штукатурити кути, щоб потім не виникало труднощів – достатньо складний. Дійсно, перехід від однієї площини до іншої є одним з найбільш складних етапів такої підготовки.

Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатуривание внутренних и внешних углов Якщо відразу роботу робити якісно, при фінішній обробці кутів не виникне труднощів

Матеріали для штукатурки

До того як штукатурити кути стін, потрібно визначитися з матеріалами для проведення робіт. Ідеальним варіантом у цьому випадку буде стартова штукатурка. Виконана на гіпсовій основі, вона дозволяє наносити тонкі шари і виконувати поступове нарощування товщини. Крім того, завдяки швидкій схватываемости процес виходить оперативним.

Перед нанесенням штукатурки не забудьте нанести на стіни грунтовку. Рекомендуємо використовувати матеріали від одного виробника, тим самим ви отримаєте найбільш якісні результати.

Інструменти для роботи

Для того щоб усі роботи виконувалися легко, потрібно використовувати чітко визначені інструменти, не замінюючи їх чим-небудь іншим. До зазначеного переліку входять наступні предмети:

  • правило – чим ширше, тим краще;
  • дриль;
  • шпатель широкий;
  • наждачний папір.

Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатуривание внутренних и внешних углов Інструменти для штукатурки кутів

Робота з внутрішніми кутами

Найбільшу складність при підготовці стін являють собою внутрішні кути. Невеликий простір, необхідність враховувати кривизну стін і інші тонкощі тільки ускладнюють процес. Але існують технології, що дозволяють зробити це швидко і без особливих складнощів.

В першу чергу, потрібно буде уважно дослідити кут на предмет його кривизни. До речі, якщо опуклі частини будуть випирати дуже сильно, то для економії часу і матеріалів їх можна просто збити киркою чи молотком. Прикладаючи правило в горизонтальній і вертикальній площинах, необхідно зазначити на стіні олівцем критичні точки.

Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатурювання внутрішніх кутів

Наступним етапом буде встановлення маяка – гіпсової смуги шириною близько 5 см, яка встановлюється по всій висоті выравниваемого кута. Після нанесення краще зміцнити її додатково саморізами. Точно такий же маяк потрібно буде встановити і на сусідній стіні. Після цього можна приступати до оштукатурювання.

Прикладаючи правило, наносять тонкий шар опуклих місцях і більш товстий – на ввігнутих ділянках. Зверніть увагу, що між нанесенням шарів варто додатково змочувати стіну водою з пульверизатора – це допоможе краще схоплювання шарів між собою. Надлишки розчину найкраще прибирати наступним чином: встановивши правило на стіні і маяку різними кінцями, повільно піднімайте його. Всі ділянки матеріалу, що виходять за межі выравниваемой площині, будуть зняті правилом.

Фінальні шари потрібно наносити більш рідким розчином, тоді вони ідеально проломи, що утворилися подряпини на поверхні стін. Після завершення всіх робіт зашкурте поверхню наждачним папером і процес штукатурки внутрішніх кутів можна вважати успішно завершеним.

Робота з зовнішніми кутами

Зовнішні кути вирівнюються набагато простіше. Для цієї мети використовується спеціальний металевий перфорований куточок, який легко ріжеться ножицями по металу, тому ви завжди зможете отримати виріб потрібного розміру.

Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатуривание внутренних и внешних углов Оштукатурювання зовнішніх кутів

Збийте з кутка стіни зайві частини, після чого обробіть його грунтовкою. Це дуже важлива частина роботи, адже саме зазначена обробка дасть найбільшу гарантію якісного зчеплення наступних матеріалів зі стіною. Встановіть куточок на розчин і вирівняйте його по рівню стіни. Після того як розчин висохне, можна нанести потрібні шари штукатурки під контролем рівня і правила, після чого зашкурити поверхню.

Процеси вирівнювання кутів є досить складними, тому, якщо ви ніколи не працювали з подібними ділянками, хорошим рішенням буде запросити для виконання процесів професіоналів, які точно знають, як обштукатурити кути і мають достатній досвід у цій галузі. Якщо ж ви хочете всі роботи виконати самостійно, то рекомендуємо вам потренуватися перед тим, як починати масштабні роботи. Мова йде не тільки про безпосередніх діях з нанесення шпаклівки або штукатурки, але і про роботу з правилом і створення потрібних розчинів.

Відео про те, як правильно штукатурити кути

Створення рівних кутів в кімнаті – запорука успіху всіх подальших операцій, адже практично кожна з них вимагає ідеально рівної підготовки стін. Якщо ваші стіни криві, можливо, має сенс звернутися до інших способів вирівнювання, таким, як установка гіпсокартонних панелей.