Основи ландшафтного дизайну – правила створення красивого саду

У статті піде мова про те, що таке основи ландшафтного дизайну, які принципи побудови мають найпоширеніші стилістичні концепції, як їх можна реалізовувати на присадибній ділянці, з чого потрібно починати, яку послідовність робіт доведеться відтворити, щоб озеленення території дачної ділянки сприймалося як єдине ціле. Фото і відео – наочні приклади існуючих можливостей.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Приклад застосування основ ландшафтного дизайну Джерело hozsektor.ru

Ландшафтний дизайн як вчення

Той, хто мав нагоду побачити на власні очі французький Версаль або московський Ботанічний сад, зміг оцінити красу і пишність правильно підібраною зелені, строгість і витонченість рукотворних клумб, газонів, гармонію малих і великих архітектурних форм. Звичайно, відтворити щось подібне на власній присадибній ділянці неможливо: для цього потрібні знання професійного ландшафтного дизайнера і досвід роботи садівника. Але, якщо захотіти, можна, хоча б трохи наблизитися до еталону природної краси. Для цього необхідно познайомитися з основними правилами ландшафтного дизайну і реально оцінити власні сили.

Що таке ландшафтний дизайн? Це вчення, яке поєднує в собі чотири напрямки: філософію і ботаніку, проектування і архітектуру. Проект складається в кожному конкретному випадку з урахуванням особливості місцевості, рельєфу на ній, кліматичних умов та фінансових можливостей замовника. Важливо продумати і створити таке озеленення, яка б змогла порадувати око, і зачепити душу.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Гарний доглянутий сад Джерело tunwma.com

У доглянутому саду приємно відпочивати. За допомогою озеленення можна повністю відгородитися від сусідів, сховатися від сторонніх очей вуличних перехожих, захистити прибудинкову територію від пилу і вітру. В саду можна вирощувати дерева і рослини, які дають урожай, в ньому можна садити цілющі трави. Можливості озеленення, в принципі, безмежні.

Якщо було вироблено ландшафтне проектування, кожен куточок прибудинкової території буде використаний з користю. Тут знайдеться місце і для відпочинку великої компанії дорослих, і для дитячих ігор. За допомогою вертикального озеленення можна легко приховати непривабливі місця, ізолювати який-небудь куточок для приватного відпочинку. За такого саду буде безпечно пересуватися в світлий і темний час доби. Але головне, навколо буде здорова атмосфера, яка буде сприятливо позначатися на всіх без винятку.

Сьогодні наявність ландшафтного дизайну піднімає статус господаря присадибної ділянки, він неодмінно демонструє його смак. І все тому, що повністю відповідає його уявленням про красу і комфорт. Створення ландшафтного озеленення проходить у кілька етапів. Все починається з вибору тематичної ідеї.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Гарний сад – комфортна атмосфера Джерело yandex.ru

Існуючі варіанти стилістичних концепцій

Багато намагаються замінити звичні городні грядки альпійськими гірками, газонами або рукотворними водоймами. Буває так, що в благоустрій ділянки вкладається багато сил і фінансів, а сад все одно виглядає не так, як уявлялося і хотілося. Це трапляється тому, що спочатку не була обрана одна стилістична концепція. Їх величезна кількість, але існує десять комбінацій базових, і у кожної – свої принципи ландшафтного дизайну. Тільки слідуючи їм, застосовуючи їх, можна створити навіть власними руками красиві зелені куточки.

Регулярний французький стиль

Самим популярним і найбільш відомим вважається регулярний французький стиль. Він зародився в Італії в епоху Ренесансу. Знатні вельможі і купці мали гарні будинки і дуже маленькі території навколо них. Для її прикраси вони стали висаджувати рослини і за допомогою художньої стрижки створювати з них красиві об’єкти.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Сад венеціанського купця Джерело veniceincoming.com

Щоб вони виглядали найбільш виграшно, і був придуманий принцип строгої симетрії. Кожна багата людина прагнув створити щось нове й оригінальне. Техніка створення симетричних садів швидко розвивалася і вдосконалювалася. На них звернули увагу французи. Людовик XIV просто закохався в таке мистецтво і звів його у ранг придворного. Тоді і з’явилися чудові французькі сади, в яких не було місця натуральної дикій природі. На перше місце вийшла штучність. Вона формувалася за допомогою наступних елементів:

Перед головною будівлею на ділянці (перед палацом або будинком) формувався партер – відкрита площадка, на якій розбивалися симетричні клумби, які мають чітку геометричну форму. У центрі майданчика міг стояти фонтан. Від нього по всій території далі векторами і лініями відходили прямі доріжки, які ділили парк на рівні зони. Для створення доріжок і алеї використовувалося мощення. Уздовж них висаджувалися чагарникові рослини, піддаються художньої стрижці. За допомогою неї створювалися зелені лабіринти. Всередині них высеивался зелений партерний газон.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Приклад симетричного озеленення Джерело pinterest.nz

На самому початку сади були монохромними. Потім стали з’являтися квіти. Але підбиралися тільки ті з них, суцвіття яких мали пасторальну палітру. Алеї вели зелених кімнатах або кабінетах. Всередині них часто ставили лавки. Регулярний парк будувався таким чином, щоб люди, прогулюючись по ньому, змогли милуватися і захоплюватися майстерністю садівників. Скрізь по садку розставлялися античні скульптури, класичні колони, перголи, арки, грецькі вазони на великий різьблений ніжці.

Брати за основу принципи французького ландшафтного дизайну можна, якщо дачну ділянку становить не менше 15 соток. На маленькій території реалізувати описані вище основи ландшафтного дизайну облаштування саду і правила дизайну буде вкрай складно.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Зелений кабінет у французькому саду Джерело sadovodu.com

Англійський стиль

Він має другу назву «пейзажний». Французький стиль був підхоплений і англійськими садівниками, але він не прижився в країні Туманного Альбіону. Англійцям не сподобалася манірна строгість, вони проголосували за природність і відмовилися від геометрії. Основний нової концепції став пейзажний парк «Чизвик», створений архітектором Уїльямом Кентом. В ньому вперше була представлена рукотворна імітація природного пейзажу. Усі куточки парку були схожі на незайману природу, але вона перебувала під суворим контролем людини.

Територія, оформлена за правилами англійського стилю, розбита на зони, всі вони з’єднані між собою звивистими доріжками, які обов’язково впираються в гіллясті зарослі зеленню ділянки. Між ними розбиті газони, красиві нерегулярні клумби.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Куточок пейзажного парку «Чизвик» Джерело yandex.ru

Англійський сад буквально потопає у квітах. Для озеленення використовуються виключно «аристократи» – рослини, за допомогою яких можна створювати пишні композиції. Окремі зони можуть з’єднуватися між собою дерев’яними містками, в саду можуть бути арки і альтанки з каменю, повиті квітами та ліанами. Лавки виготовляються за допомогою художнього кування. Паркани в саду англійського стилю не повинні бути видні. Тому їх потрібно повністю приховувати рослинами, «благородними» і добре впізнаваними.

Це можуть бути троянди, пишна бузок, садовий жасмин, самшит і лаванда, герань і хвости. З дерев можна використовувати клени і каштани, декоративні яблуні. Серед цибулинних – тільки класика нарциси і тюльпани. Садити всі рослини необхідно таким способом, щоб можна було побачити пишність і густоту.

Античні скульптури в англійському саду не побачиш, зате можна зустріти реалістичну непомітний архітектуру (купальні і годівниці для птахів). Стояти вони повинні на самому видному місці, але де-небудь у затінку дерев або квітучих багаторічників.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Пейзажний стиль в ландшафтному дизайні Джерело ukrasheniyedoma.com

Наявність водойми вітається, йому можна дозволити трохи зарости прибережної травою, але не настільки, щоб вода стала брудною та каламутною. Форма у рукотворного ставка повинна бути природною (ніяких прямих кутів і стрімких схилів). Береги зазвичай прикрашаються кам’яними валунами і вологолюбними рослинами. Для створення англійського саду найбільше підходить територія в 10-12 соток.

Стиль кантрі

Його батьківщина – Британський острова. Засновник – Гертруда Джекілл. Вона була дуже обдарованою художницею, але після смерті батька стала сліпнути. На її плечі лягла турбота про старої матері і про молодшого брата. Сім’я переїхала в сільську місцевість. Там Гертруда купила будинок з п’ятьма гектарами і почала створювати свій власний сад. У неї не було якогось чіткого плану. Але те, що вийшло в результаті, багатьох вражала своєю пишністю. В саду царювала простота, природність і невимушеність, відсутні чіткі межі і строгі лінії. Рукотворне озеленення не вибивався з концепції сільського життя. Вона була взята за основу і оброблена за допомогою художнього погляду професійного художника.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Стиль кантрі в ландшафтному дизайні Джерело pinterest.com

Сьогодні відтворити стиль кантрі можна на ділянці будь-якої площі. Більше всього він підходить для дач в 6-8 соток. Для озеленення можна використовувати плодові дерева, створювати клумби і висаджувати в них овочеві рослини. Окремі зони краще захищати не пишними кущами і художньо остриженными зеленими групами, а плетеним парканом або невеликою огорожею, зібраної за допомогою штахетника. Якщо на ньому повісити перевернуті глиняні горщики, на дерева прибити шпаківні, поставити посеред зеленої галявини стару тачку і розбити в ній квітник, складеться правильна картинка. Оживити ландшафт допоможуть садові фігурки домашніх тварин або птахів.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Ви можете вибрати будинок без обробки або з будь-якого сучасного будівельного матеріалу. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Середземноморський стиль

Він пов’язаний з море, з сонцем, з кам’яними пляжами і з літнім відпочинком. Потрібно створити на ділянці саме такий куточок природи. Всі споруди на ділянці для цього необхідно фарбувати у білий колір. Його можна поєднувати або з блакитним, або з теракотовим. Простір біля будинку оформляється за принципом ближньої та віддаленої перспективи, з використанням адаптованих під суворий клімат рослин, які ростуть у субтропічних широтах.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Середземноморський стиль в ландшафтному дизайні Джерело houzz.com

Подібний стиль ідеально підходить для горбистих ділянок. Якщо рельєф місцевості рівний, доведеться штучно створювати тераси за допомогою кам’яних підпор та насипу ґрунту. Зонування території живоплотом. У південній частині прибудинкової території обов’язково потрібно розбивати патіо.

Реалізувати основні принципи стилю можна, використовуючи характерні для нього прийоми. Для цього потрібно в затишному зеленому куточку сховати маленький фонтанчик, на одному з майданчиків побудувати мальовничі руїни, зовні нагадують руїни античних храмів. Прикрасити їх можна за допомогою поліуретанової ліпнини, уламків глиняного посуду, залишків від розбитих статуй. Їх, до речі, можна безкоштовно знайти в будь-скульптурної майстерні або в художніх училищах.

Візитна картка середземномор’я – великі глиняні горщики. Їх можна розставляти уздовж будинку на відкритій літній терасі, вздовж доріжок, мощених каменем, на відкритих галявинах у вигляді квіткових клумб. Вони можуть ставати частиною якої-небудь складної композиції або бути самостійним декором.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Великі глиняні горщики як прикраса ділянки Джерело houzz.es

У середземноморському саду обов’язково повинна стояти меблі. Підійде будь-яка: ротангові, кована, вінтажний. Це може бути мармурова лава, поставлена під пергалой, оповитої плетистої трояндою. Вона – ще один обов’язковий атрибут описується стилю. Під нею зазвичай на дачних ділянках облаштовується зона барбекю. Дуже вдало вписуються в описувану концепцію печі, складені з цегли.

Посадки рослин припускають деяку занедбаність і не доглянутість. Підкреслити колорит допоможуть нові морозостійкі сорти винограду з лозою, у яких присутня яскрава соковита зелень, а також в’юнка троянда, жимолость. З квітучих підійде герань, сортові троянди, ширица, хризантеми і бегонії. Крім фонтанів, на ділянці можуть з’явитися дзюркотливі струмки і великі басейни, борти яких прикрашені кам’яною плиткою.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Затишна зона відпочинку в саду, оформленому в середземноморському стилі Джерело pinterest.co.uk

Сад у стилі хай-тек

Він уособлюється з досягненнями людини, пов’язаними з підкоренням космосу, з розвитком технічного прогресу та науки. На сьогоднішній день це саме молоде і прогресивне напрям, який багато чого перейняв у модернізму, але змогло стати самостійною концепцією. У ній уживаються відразу кілька іпостасей: мінімалізм форми і розкіш реалізації, строгість і динаміка, стриманість і експресія.

Сад, оформлений в такому стилі, виглядає дуже екстравагантно, але він завжди охайний і красивий. Такий вид озеленення найбільше підходить власникам ділянок, на яких стоять будинки, поостренные в стилі лофт або мінімалізм. Його можна реалізувати навіть на самому маленькому п’ятачку прибудинкової території. Зазвичай в її центрі розбивається газон. На ньому розташовуються фігури і об’єкти архітектури зі скла, пластику, металу. Активно використовується і бетон. За допомогою нього формуються майданчика біля будинку, облаштовуються доріжки. Замість нього іноді застосовується різнобарвний гравій.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Сад у стилі хай-тек Джерело pilotspeed.net

Для озеленення вибираються кущі і дерева, що володіють чіткими формами крон (кипариси, ялини, схожі на пірамідки). Чагарники і трави можуть висаджуватися до контейнери строгої геометричної форми. Яскравим кольорам тут не місце. Водойми часто обрамляються металом.

Відео опис

У відео наведено основні принципи створення саду в стилі хай-тек і наведено приклади їх реалізації:

Сад у стилі модерн

Цей стиль базується на трьох принципах. Це дорожнеча, елегантність і обтічні форми. Всі елементи в такому саду повинні бути, в першу чергу, функціональними, і вже потім декоративними.

Основні правила облаштування гранично прості: центр композиції дугоподібні лінії, вони плавно перетікають один в одного, скрізь повторюється один і той же малюнок (доріжках, в клумбах). Сад стає природним продовженням будинку, він – частина інтер’єру, від нього колами розходяться елементи, які беруть участь у зонуванні простору. У такому саду багато темного дерева і елементів, створених за допомогою художнього кування. Серед кольорів переважає білий і чорний, бежевий і шоколадний, синій і сріблястий. Це традиційні поєднання.

Для озеленення вибираються рослини, у яких листя має форму гострого шпиля, кучеряві ліани (вони висаджуються групами), дерева, які можуть похвалитися кроною химерної форми. Можна організовувати який-небудь водойма або струмок, хоча подібні елементи не вважаються обов’язковими.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

М’які обтічні лінії в саду, оформленому в стилі модерн Джерело in.pinterest.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Мінімалізм

Правила його створення схожі з правилами створення житлових інтер’єрів. У главу кута ставиться простота виконання, мінімум деталей і лаконічність форми. Реалізувати основні принципи мінімалізму в ландшафтному дизайні, насправді, не так вже й просто. Для цього потрібно відмовитися від будівництва господарських блоків. На території потрібно облаштовувати зону патіо, робити подіуми з драбинами. Використовувати можна і природні, і штучні матеріали, але тут важливо дотримуватися одного суворого правила: якщо для спорудження патіо був обраний цегла, за допомогою нього важливо оформити всі інші елементи саду (доріжки, клумби, майданчики).

Чітких вимог до вибору рослин не існує. Якщо є необхідність посадити велике дерево, перевагу варто віддати на користь берези або клена, верби або хвої. З чагарників найбільше підходять спірея і форзиція, з квітів – ромашка, примула, півники, чорнобривці. В якості декору використовуються великі кам’яні валуни або дерев’яні корчі, металеві кулі, дзеркала. Меблі потрібно вибирати ту, що зроблено з пластику. Замість альтанки навіс. Якщо потрібен водойму, нехай він буде строгої геометричної форми.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Сад у стилі мінімалізм Джерело pinterest.co.kr

Еко-стиль

Він – самий складний для реалізації стиль. Тут потрібно постаратися зробити так, щоб рукотворний сад став схожим на природний куточок природи. Зазвичай за основу береться особливість місцевого рельєфу. Саме вона обігрується при оформленні.

Ніяких чітких вимог до зонування і до облаштування не пред’являється. Природа – поняття багатолике. Виділити один лик можна, якщо озирнутися навколо і подивитися, які фарби, рослини ростуть на даній конкретній території. Можна сміливо поєднувати дикорослі види і садові квіти, робити галявини з польових культур і лісових рослин. В якості аксесуарів використовуються корчі, пеньки, різні вироби з виноградної лози. Величезний плюс – наявність водоймища і живих мешканців у ньому.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Сад, оформлений в еко-стилі Джерело pinterest.fr

Японський стиль і китайський сад

Їх основні риси мають національний колорит. Він формується за допомогою трьох складових: каміння води і рослин. У всьому відчувається простота. Але вона завжди оманлива. На перший план виходять окремі деталі, кожна з яких має свій прихований зміст. Людина, милуючись таких творінь, повинен споглядати і отримувати задоволення.

Розмір ділянки може бути будь-яким. На ньому можна створювати кам’яні доріжки і каскадне мощення, розбивати струмки або робити водойми, ставити маленькі фонтанчики або просто велику кам’яну чашу з водою. В японському стилі колірна гамма дуже стримана. Для його реалізації часто використовується сірий і коричневий, зелений і білий. У китайському стилі допускається різноманітне буйство фарб. Він більше схожий на мальовничу картину гірського пейзажу, в тіні якого ховається чайна альтанка.

Відео опис

У відео професійний ландшафтний дизайнер розповідає про те, які деталі характерні для японського стилю:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проект ландшафтного дизайну: етапи проектування та приклади кращих рішень на фото.

Лісовий стиль

Він найбільше підходить власникам ділянок, у яких дача знаходиться в лісовому масиві. Озеленення такої території зводиться до мінімального вторгнення в царство природи. Треба лише розставити деякі акценти, не здійснюючи глобальних перебудов. Розмір ділянки не має значення. Зонування здійснюється строго по природним лініях. Мощення використовується по мінімуму. Може мати помітний бордюр тільки головна алея, та, що веде від воріт до будинку.

Для озеленення краще використовувати лісові рослини, ті, що ростуть в даному конкретному регіоні. Для створення квіткових композицій фахівці рекомендують вибирати аптечну ромашку, жовтці, злаки, лікарські трави і квіти. Їх можна висаджувати всередині трухлявих пеньків.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Лісовий стиль в ландшафтному дизайні Джерело gazon-juga.ru

Якщо є необхідність зробити альтанку, треба робити її у вигляді дерев’яного зрубу. Та й сам будинок на такій ділянці повинен бути оброблений деревом. Це, звичайно, не обов’язково, але сама обстановка навколо, що називається, зобов’язує. В лісовій стиль прекрасно вписуються гойдалки, гамаки. Якщо по території буде текти струмок, вони нікому не завадить. Але створення великого ставу принесе багато клопоту: він постійно буде засмічуватися опалим з дерев пожухлої листям.

Вибираючи ідею для оформлення власної ділянки, можна змішувати схожі за стилістикою напрямки ландшафтного дизайну. Дозволяється використовувати лише якісь елементи для оформлення окремого куточка. Все одно, потрібно завжди тримати в голові тему. Саме їй буде потім всі підкорятися.

Відео опис

Подивившись відео, можна дізнатися, які креативні ідеї можна використовувати для оформлення саду:

План-ескіз

Коли концепція буде визначена, можна починати планувати і уявляти, як буде потім в натурі виглядати майбутній ландшафт. Для цього необхідно спочатку виїхати на об’єкт, з рулеткою заміряти і визначити точні розміри ділянки і позначити їх на аркуші паперу в потрібному масштабі. Зазначити на ньому будівлі, схематично позначити ті об’єкти, що хотілося ще побудувати, а потім все (ворота, будинок, альтанку, сараї та гаражі) обв’язати доріжками. В плані повинна бути зазначена їхня довжина і ширина, форма, тип мощення (камінь, цегла, гравій), зазначений обсяг необхідних будівельних матеріалів.

Після цього на плані потрібно позначити розташування малих архітектурних форм (статуї, арки, перголи, фонтани). Наступний етап – відмітка знаходження високорослих дерев, які вже ростуть на землі, і які ще хочеться посадити. Начерк в такому вигляді дозволить отримати чітке уявлення про те, чого можна чекати від майбутнього саду, оцінити гармонію поєднання зон мощення та озеленення. Залишиться намалювати майбутні клумби, цветни, газони, і тоді ескіз буде повністю готовий. У схемах насаджень повинно бути враховано все, в тому числі і обрана стилістика. Тільки так можна зрозуміти, які рослини потрібно купувати, і в яких кількостях.

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Приклад плану-ескізу озеленення
Джерело greenmaster.by

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що характерно для регулярного стилю в ландшафтному дизайні.

Перед тим, як починати його реалізовувати на ділі, важливо зіставити начерк з топографічним планом. Для його створення варто запросити геодезиста. Спеціаліст за допомогою спеціальних приладів з’ясує, які існують перепади висот, яке розташування ярочків, природних струмків. Ці знання допоможуть зрозуміти, де краще розбити альпійську гірку або викопати ставок. На потоплане будуть відзначені і всі центральні магістралі (водопровід, газова труба). Після цього стане зрозуміло, як організовувати інженерні комунікації та систему поливу.

Наступний етап – оцінка на плані-ескізі інженерної розводки (система автополиву, якщо є, розводка для підключення шлангів, краплинний полив, зливову каналізацію, дренажна система).

Основы ландшафтного дизайна – правила создания красивого сада

Топографічний план дачної ділянки
Джерело geoscanning.ru

Потім придумується освітлення ділянки. Важливо заздалегідь продумати, де буде розташовуватися щиток, де і як буде проходити електропроводка, де будуть знаходитися виходи для підключення освітлювальних приладів. Існує велика кількість світлових сценаріїв. Можна їх об’єднувати або відмовлятися від якихось окремих елементів (підсвічування клумби, наприклад, у нічний час). Але базова основа покликана забезпечити безпечне перебування на прибудинковій території в темний час доби. Коли проектування ділянки буде закінчено. Можна приступати до його реалізації.

Відео опис

У відео розповідається про те, як можна створити освітлення саду:

Підготовка території

Для посадки рослин потрібно готувати грунт. Для цього спочатку проводиться розчищення ділянки від сміття, будівельних відходів. Від хворих дерев краще відразу позбуватися, викорчовувати пні, бур’яни труїти. Все, що можна спалити, потрібно пускати в багаття. Залишилося від нього зола стане хорошим добривом.

Дерева і чагарники, які залишаться після суботника, потрібно захистити будівельною сіткою або дерев’яними щитами. Стрічками встановити межі, куди може заїжджати техніка, яка буде привозити матеріали. Після починається вертикальне облаштування прибудинкової території (риття котлованів, «корито» для доріжок, траншей для спорудження дренажної системи). На всі ці роботи потрібно близько 7% всіх витрат, виділених на ландшафтне озеленення.

Відео опис

У відео розповідається про те, як потрібно правильно розчистити ділянку від дерев і кущів під будівництво та подальше озеленення:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки: важливі моменти при купівлі землі для будівництва заміського будинку.

Інженерно-будівельні роботи

Їх проведення передбачає прокладання комунікацій: водогону, труб для дренажу, організація системи освітлення, системи циркуляції води в рукотворних водоймах. Паралельно з цим проводиться спорудження подушок для укладання фінішного покриття доріжок, будуються альтанки, арки встановлюються і перголи. На реалізацію цієї частини ландшафтного дизайну може піти кілька місяців і 30% закладених в кошторис коштів.

Декорування ділянки

Перед тим, як почати висаджувати рослини, потрібно встановити фонтани, водоспади, альпійські гірки, розставити на свої місця статуї або будь-які інші елементи ландшафтного декору, лави і садові меблі. Потім фахівці рекомендують оглянути ділянку поглядом і зрозуміти, що зроблено правильно, а що потрібно поправити. Вартість покупки і установки малих садових форм займає не більше 10% від загального кошторису.

Відео опис

У відео показано, як можна зробити на дачі ставок з фонтаном і водоспадом:

Завершальний етап

На купівлю рослин йде в середньому майже половина кошторису ландшафтного озеленення. Все починається з посадки дерев. Щоб вони змогли прижитися, яма повинна бути на 15% більше довжини коренів. На її дно фахівці радять укласти шар керамзиту (він виступить в якості дренажу) і кинути трохи підживлення. Це повинні бути добрива, у складі яких немає азоту. Попередньо яму потрібно рясно полити і тільки потім укладати в неї дерево. Воно закопується до рівня кореневої шийки.

Після посадки дерев проводиться посадка чагарників, потім багаторічників, витких ліан і цибулинних квітів. Посадки виробляються згідно зі складеним планом. Останніми висаджуються однорічні квіти і розстилається газон. На все про все, йде близько тижня.

Відео опис

У відео розповідається про найбільшому розпліднику рослин в Приволжжя:

Купувати рослини можна в спеціалізованих розплідниках або в садових центрах.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок в Купертіно – з гаражем на даху, офісом і зоною відпочинку, «утопленими» в підлогу.

Узагальнення по темі

Людина звик оточувати себе підвищеним комфортом, тому він хоче жити в красивому будинку, оточений красивим садом, в якому можна посидіти з книжкою, приготувати на відкритому вогні їжу, пригостити нею своїх рідних і друзів. Всім хочеться бути ближче до природи, але не в дикій її середовищі, а в добре організованому просторі. Зробити це можна, дотримуючись плану, описаного в статті.

Оцінок 0