Основні проблеми та їх вирішення при будівництві будинку

З кожним роком кількість бажаючих побудувати власний будинок за містом зростає в геометричній прогресії. З такою ж швидкістю зростає і кількість обманних схем на ринку заміського домобудівництва. Підступ може лежати не тільки в будівництві, але і в супутньої документації на будинок, землю і комунікації (див. «Шахрайство в заміському житловому будівництві»).

Основные проблемы и их решение при строительстве дома
Шахрайство в заміському будівництві — поширене явище
Джерело picyab.com

Не дайте себе обдурити. Продовжимо розглядати проблеми, які стоять на шляху до щасливого життя в новому будинку.

Земля

З вибором ділянки під забудову пов’язано чи не найбільше проблем, ніж з самим будівництвом. Нечесні продавці знайшли безліч способів цілком законним шляхом запропонувати під забудову абсолютно невідповідні місця.

1. Тут будувати не можна

Перший приклад — придбання землі, не призначеної для капітальних забудов. Якщо ви плануєте обзавестися будинком для постійного проживання і з можливістю прописки, участокстатус «індивідуальне житлове будівництво». Якщо продавець пропонує вам придбати дачну ділянку або навіть землю сільськогосподарського призначення і клянеться, що її буде легко перевести в іншу категорію, то він лукавить. Зробити це або дуже складно, або взагалі неможливо.

Рішення: запитати у продавця кадастровий паспорт ділянки, а також інформацію про наявність всіляких обтяжень (арешти, заборгованості тощо)

2. Як тут чудово влітку!

Другий приклад. У гонитві за економією деякі купують дешеву землю. Через кілька місяців, коли будівництво в розпалі або будинок вже стоїть, з’ясовується, що його доверху заносить снігом або затоплює під час паводку. Словом, ділянка знаходиться на неудобице.

Рішення: цікавтеся у продавця, чим обґрунтована низька вартість землі і з якими проблемами можна зіткнутися в різні сезони.

3. А сусіди хороші?

Проблема добросусідства мучить не тільки мешканців багатоквартирних будинків. Коли вам намагаються на будь-яких умовах нав’язати місце під будівництво, значить воно з сюрпризом. Підступ виявиться тоді, коли почнеться будівництво «небажаних сусідів». Чи захочете ви жити поруч з великої тваринницькою фермою або гучним виробництвом?

Рішення: поцікавтеся планом забудови сусідніх територій і переконайтеся, що подібних підприємств поблизу не буде.

Комунікації

Ділянка без комунікацій може серйозно ускладнити будівництво будинку і внести зміни в запланований бюджет. Набагато парадоксальніша виглядають випадки, коли комунальні мережі і служать джерелом неприємностей.

Основные проблемы и их решение при строительстве дома
Комунальні мережі можуть стати джерелом серйозних неприємностей
Джерело svetlost.co.rs

4. Обережно, газ!

Ви придбали чудовий ділянку, визначилися з проектом будинку. І несподівано з’ясувалося, що саме там, де хотіли почати будівництво, робити цього не можна. Виною тому пролягають під землею тепломережі, газо — або водопровід. Навіть якщо звести будинок на землі вільної від підземних комунікацій, в разі аварії на вашій ділянці буде проводитися ремонт.

Вирішення: зверніться до юристів за перевіркою об’єкта нерухомості. У ході такої перевірки з’ясують всю інформацію, що стосується комунікацій (розташування, ліміти), а також юридичну чистоту договору купівлі-продажу.

5. Монополія

Якщо керуюча компанія або комунальна служба одна на весь котеджне селище, вона може необгрунтовано завищувати тарифи на послуги. Цінник буде безконтрольно рости, але ці гроші підуть не на поліпшення житлових умов.

Рішення: боротися з комунальної монополією можна тільки колективно. Зверніться у Федеральну антимонопольну службу і складіть позов до суду.

Будівництво

Найважливіший етап — вибір забудовника. Коли питання придбання ділянки та проведення необхідних комунікацій успішно вирішені, залишається вибрати, з ким укласти підрядний договір.

На ринку заміського будівництва є безліч компаній, що пропонують свої послуги. Як уникнути шахраїв?

6. Безкоштовний сир

Щоб залучити клієнтів, деякі підрядники виставляють підозріло низький цінник. Пропонуються дешеві матеріали або мінімальна оплата роботи будівельної фірми. Або низька ціна мотивується великою акцією. Як у першому, так і в другому випадку фінальний цінник буде набагато вище заявленого.

До середини будівництва ціна будматеріалів різко зросте або їх виявиться недостатньо. Зрозуміло, клієнт у такому випадку не стане шукати іншу підрядну організацію або розтягувати будівництво на два сезони.

Рішення: складаючи договір, увімкніть пункт про штрафні санкції за прострочені дати здачі об’єкта та зверніть увагу на те, щоб кошторис за документами була «закритою». Якщо ви сумніваєтеся в чесності будівельної компанії, проведіть експертизу всіх документів на будинок і землю.

Хочете заздалегідь виключити недобросовісні компанії з поля зору — вивчіть сайти всіх потенційних виконавців, проаналізуйте інформацію, розміщену на сторінках.

Основные проблемы и их решение при строительстве дома
Уважне вивчення документів та кошторису будівельної компанії позбавить від багатьох проблем
Джерело lublin.onet.pl

Ще одне корисне рішення для тих, хто все ж хоче заощадити на будівництві: виберіть кілька вподобаних вам організацій і проведіть тендер, запропонувавши кожної прорахувати кошторис конкретного проекту. Чим докладніше і прозоріше буде розрахунок, тим легше буде довірити будівництво заміського будинку мрії компанії, склала його.

Оцінок 0