Особливості будівництва заміських будинків на техногенних ґрунтах

Техногенний грунт – це грунт природного походження, який був змінений в результаті діяльності людини господарського чи виробничого характеру. Техногенний грунт часто називають насипним або штучним грунтом. При планових роботах, насипи з такого ґрунту зводять під будівельні майданчики або для облагородження території.

Особенности строительства загородных домов на техногенных грунтах
Техногенних стає будь-який природний грунт, після проведення над ним будь-яких робіт
Джерело agrofirma-ulyanino.ru

Особливості техногенного грунту

Весь грунт ділиться на чотири основні класи і в цій ротації техногенний грунт має клас No4. У будівельній та геологічної документації класність цього грунту позначається римською цифрою IV.

Техногенний або грунт насипного типу, крім іншого, зустрічається в локаціях де проводилися підривні роботи. Також до ґрунтів насипного типу відносяться ті, що формуються на місцях звалищ промислових та інших відходів. Вони можуть утворитися як при планових роботах, так і самостійно.

Зведення споруд на таких грунтах пов’язано з рядом складностей. В першу чергу техногенний грунт, як правило, має неоднорідну і порушену структуру. Цей фактор безпосередньо впливає на нерівномірний розподіл щільності в грунті.

У відповідності з діючими будівельними нормами розрізняють наступні види техногенних грунтів:

  • Планові ділянки створюються за допомогою будівельної техніки згідно з проектом та розробленої до нього документації.
  • Отсыпные – утворюються під час реалізації робіт з землею різного характеру. Це може бути вирівнювання території при формуванні великих ділянок.
  • Сформувалися на місці полігонів складування відходів промислового та побутового походження.

Особенности строительства загородных домов на техногенных грунтах
Грунт на місці закапування або складування відходів вважається техногенним
Джерело buinsk.tatarstan.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Перший вид техногенного грунту однорідний і рівномірний на стиск по всьому об’єму. Це техногенний грунт, характеристики якого найбільш приближені до грунту не пошкоджене втручанням людини. Формують такі грунти за допомогою намивання або сухого способу.

Перший спосіб передбачає використання гідромеханізації, для сухого формування застосовується важка дорожня техніка – екскаватори, самоскиди, бульдозери, скрепери та багато іншого. При формуванні площ з таким грунтом проводиться його ретельне ущільнення. Це в рази підвищує несучу здатність грунту.

Друга категорія грунтів насипного типу по своїй структурі, як правило, досить однорідна. Однак щільність цієї породи може сильно відрізнятися на різних ділянках це впливає на рівномірність стиснення. Подібна структура пояснюється різними способами формування цього виду техногенного грунту. На одній ділянці можливе одночасне застосування отсыпа та намиву ґрунту промисловими методами.

Особенности строительства загородных домов на техногенных грунтах
Вирівнювання ділянки планувальним грунтом
Джерело marc2000.ru

Останній вид грунту за своїми характеристиками практично не поступається першому. Полігони з відходами побутового і промислового походження трамбують за допомогою важкої техніки. Крім цього, відбувається природне ущільнення під власною вагою. Виняток щодо рівномірності щільності є місця, розташовані під ухилом.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на фундаментах і теплицях. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Глибина залягання грунтових вод

Глибина залягання ґрунтових вод на ділянках з технологічним грунтом нічим не відрізняється від природного навколишнього ландшафту. При визначенні глибини залягання використовуються ті ж методи, що і на грунтах природного походження.

У ряді випадків, наприклад, ділянка розташовується на місці засипаного яру, грунтові води можуть бути трохи нижче, ніж на сусідніх ділянках. Це пов’язано з тим, що за фактом, місцевість під насипом знаходиться в низині.

Ухил грунту на техногенному грунті

Ухили грунту на техногенних ґрунтах формуються згідно документації, при їх планової відсипанні або під власною вагою. При природному формуванні ухилів грунт поступово рівномірно розподіляється по об’єму.

Особенности строительства загородных домов на техногенных грунтах
Розподіл грунту при вирівнюванні ділянки
Джерело i.ytimg.com

Цьому сприяють опади, розріджують грунт і роблять його більш рухливим. Якщо на території який є насипний ґрунт кілька років, то основні зрушення грунту вже відбулися і можна сміливо приступати до будівництва.

У ряді випадків, наприклад, при близькому заляганні грунтових вод, для забезпечення додаткової надійності, схили з техногенного ґрунту додатково зміцнюють палями. Це дозволяє уникнути радикальних зрушень грунту у вигляді зсувів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних скельних грунтів.

Фундамент для техногенного грунту

Оскільки насипні грунти є категорією складних грунтів при виборі фундаменту під будову необхідно ретельно враховувати всі фактори, що відносяться до ділянки. Зведення різних типів фундаменту на таких грунтах пов’язана з наступними особливостями:

  • Монолітна плита – рівномірно розподіляє навантаження від будівлі по всій площі. Цей тип фундаменту характеризується високими показниками надійності. Основним мінусом такої підстави є високі витрати на будівництво.
  • Стрічковий фундамент – при зведенні на насипних грунтах зажадає серйозних геологічних досліджень ділянки і проведення складних інженерних робіт.

Особенности строительства загородных домов на техногенных грунтах
Різновид комбінованого пальово-стрічкового фундаменту
Джерело fundament-pro.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних дисперсних грунтів.

  • Пальовий фундамент – на насипних грунтах може бути встановлений тільки за умови і достатньої щільності і однорідності. Також під шаром техногенного грунту повинно розташовуватися природне основу, що володіє високою несучою здатністю.

Незважаючи на високі витрати при будівництві, фахівці вважають оптимальним видом фундаменту для насипних грунтів – монолітну плиту із залізобетону. Такий тип фундаменту гарантує міцне і надійне підгрунтя для зведення будівлі.

Забезпечення ділянки водопостачанням

Оскільки насипний грунт може проявити певну нестабільність при забезпеченні ділянки водою краще вибрати свердловину ніж колодязь. Свердловина дозволить звести більше надійний канал подачі води. Втім, якщо в якості стінок колодязя використовувати монолітні кільця з бетону, при близькому заляганні грунтових вод, можливий і такий варіант.

Облагороджування ділянки

При облагороджуванні ділянок з техногенним грунтом використовуються всі прийоми і методи традиційного садового дизайну. Єдина порада від фахівців – садити більше дерев. Їх коренева система додасть додаткову стабільність верхніх шарів грунту.

Відео опис

Частина випробувань в техногенному грунті, показана на відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості природних мерзлих грунтів.

Коротко про головне

Техногенний грунт – це той самий природний, але після проведення над ним яких-небудь робіт.

Грунтові води зазвичай розташовуються під шаром техногенного грунту, але можливі винятки.

Ухил грунту на ділянці з техногенним грунтом може бути природним або штучним.

Вибирати потрібний тип фундаменту можна тільки після проведення георозвідки.

Найчастіше на ділянці з техногенним грунтом роблять свердловину, але в деяких випадках облаштовують колодязь.

Особливих обмежень в ландшафтному дизайні немає, але буде краще, якщо на ділянці буде багато дерев, які своєю кореневою системою зміцнять грунт.

Враховуючи складність будівництва на насипних грунтах, проводити які-небудь роботи самостійно, вкрай не рекомендується.

Оцінок 0