Особливості конструкцій та роботи портативних електричних насосів для перекачування палива

 
 Особенности конструкций и работы портативных электрических насосов для перекачивания топлива

Перекачати невеликий обсяг палива з однієї ємності в іншу можна способом всмоктування за допомогою шланга або ручним портативним насосом. Однак при необхідності перекачування великої кількості паливної суміші такі методи зажадають багато часу і зусиль. У таких випадках доцільно використовувати портативні моделі електричних насосів для перекачування палива.

Принцип роботи приладу

Портативний пристрій для перекачування палива являє собою конструкцію з електричного насоса, поміщений в міцний металевий корпус, спеціальної крильчатки, забезпечує всмоктування і перекачування паливної суміші з певною потужністю, а також забірного і подає шлангів. В таких приладах зазвичай встановлюються насоси з тиском 2-4 бар.

Процес роботи насоса відбувається за наступною схемою:

 • За допомогою лійки в робочу камеру пристрою заливають невелику кількість паливної суміші.
 • У ємність з паливом опускають забірний паливний шланг, кінець подає шланга поміщають в порожню ємність, і здійснюють пробний запуск насоса.
 • Прилад вимикають, витягують забірний паливний шланг і в цілях пожежної безпеки оснащують його кінець зворотним клапаном для запобігання витоку палива. Одночасно встановлюють сітчастий фільтр, щоб в крильчатку не потрапляли осадові фракції паливної суміші.
 • Забірний шланг знову опускають в ємність з паливом, включають насос, який починає закачувати суміш.
 • На сайті https://kty.com.ua/nasosy-dlya-topliva існують різні моделі портативних електронасосів для перекачування палива. Вони можуть бути оснащені лічильником об’єму суміші, що перекачується і пістолетом для її роздачі, які сприяють зручності експлуатації обладнання.

  Фільтрація паливної суміші в насосі

  Щоб очистити паливну суміш від частинок бруд, різних згустків і осадів, в насосі застосовують спеціальні фільтри. З цією метою в пристрої зазвичай встановлені фланцеві або різьбові виходи, до яких можна прикрутити різні моделі фільтрів, а потім приєднати паливний шланг.

  Періодично слід перевіряти і змінювати картриджі фільтрів у разі їх засмічення, оскільки скупчення бруду стають причиною ослаблення напору і падіння продуктивності насоса. На вході насоса рекомендується використовувати велику сітку, інакше фільтр з дрібними осередками буде постійно засмічуватися. Це призводить до збільшення навантаження на насосний двигун, його перегріву обмотки і в підсумку до пошкоджень обладнання.

  Фільтри з дрібною сіткою слід встановлювати на виході приладу і в роздатковому пістолеті. Це послужить додатковою очищення палива без зниження потужності насоса і інтенсивності перекачування.

  Енергоспоживання пристрою

  Зазвичай в портативному пристрої для перекачування палива встановлюється насос з споживанням електроструму зі стандартним для вітчизняних мереж напругою 220 Вт. Однак для перекачування паливної суміші при відсутності доступу до електромереж існують моделі насосів, які можуть працювати від автомобільних акумуляторів. Використання такого обладнання дозволяє здійснювати в разі необхідності заправку різних видів автотранспорту, спецтехніки або генераторів в польових умовах. Потужність таких насосів та інтенсивність перекачування низька, але цілком достатня, щоб впоратися з невеликими обсягами палива.

  Рада! У холодну пору року при низькій температурі паливна суміш швидко густіє, що ускладнює процес перекачування з допомогою слабкострумових портативного електронасоса. У таких випадках паливо для перекачування слід зберігати в утеплених ємностях з обігрівом.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні