Особливості проведення перевірки фундаменту будинку

 
 Особенности проведения проверки фундамента дома

Фундамент – це один з найважливіших елементів будь-якої споруди. Не має значення призначення споруди, житловий або виробниче, від якості підстави залежить тривалість експлуатації і цілісність конструкції. Основне завдання фундаменту всю навантаження, одержувану від будови розподіляти по грунту. Коли ви купуєте будинок, то при огляді важливо не тільки дивитися на стіни і обробку, також важливим вважається огляд і фундаментної основи. Про те, як провести перевірку фундаменту спробуємо розглянути у цьому матеріалі.

Для чого проводиться обстеження фундаменту

Фундамент присутня як в одноповерхових будівлях, так і багатоповерхових будинках. Різниця між ними полягає в розмірах і способу перевірки. Якщо перевірити фундамент потрібно в багатоквартирному будинку або офісному центрі, то, як правило, для цього викликаються спеціалісти, які із застосуванням спеціального обладнання та інструментів вимірюють якість і надійність всієї конструкції. При професійному дослідженні фундаменту застосовуються різні методи перевірки.

Проводити перевірку фундаментного підстави необхідно у наступних випадках:

  • Перед капітальним ремонтом і реконструкцією.
  • У разі візуального дефекту цілісності підстави.
  • Якщо неподалік проводилися масштабні земляні роботи.
  • Після природних аномалій.

Коли обстеження фундаменту проводиться фахівцями, то необхідний повний комплекс робіт, в ході яких проводиться візуальне вивчення, лабораторні дослідження і технічні вимірювання. Варто відзначити, що якщо справа стосується приватного будинку, то все набагато простіше і виклик спеціальних працівників не обов’язковий.

Враховуючи той факт, що сьогодні все більше людей воліють переїжджати з міста в приватний сектор, послуга обстеження фундаменту стала популярною. Звичайно, добре було б побудувати власний будинок з нуля, дотримуючись стандартів будівництва. На жаль не всі можуть дозволити собі таке задоволення, і доводиться купувати вже житлові споруди. Від того наскільки міцний і надійний фундамент залежить і термін експлуатації будинку.

Особливості проведення обстеження

Перевірити фундамент в приватному будинку не дуже складно і можна цю процедуру провести самостійно. Найдешевший і простий метод перевірки – це візуальне обстеження. Навесні з приходом тепла потрібно повністю обійти конструкцію будинку і подивитися на нижній частині стін цілісність кладки фундаменту. Якщо після сезонної заморожування та розморожування дефектів не виявлено, то основа будинку зроблена по всім вимогам і стандартам.

Іноді візуального огляду недостатньо і потрібно робити більш детальне обстеження. В таких випадках часто доводиться частково відкопувати фундамент для того, щоб оцінити наскільки він міцний, і не має дефектів під землею. На фундамент може негативно впливати стан грунту, ґрунтові і талі води, а також неякісно виконані роботи по заливці основи.

Якщо фундамент руйнується, то необхідно терміново йому робити реконструкцію і посилювати. Варто розуміти, що якщо своєчасно не усунути проблему – це може негативно позначитися на цілісності всього будинку.

Візуальний огляд неможливий, якщо стіни будинку зашиті декоративними панелями. Оптимальним рішенням в цьому випадку буде огляд горизонталі у віконних і дверних отворах будинку.

Коли ви плануєте покупку будинку, то обстеження фундаменту – це одна з первинних перевірок і її потрібно проводити з повною відповідальністю. Надійна основа будинку є запорукою довговічності і міцності конструкції. Не має значення будинок новий або довго використовується, обстеження повинно проводитися ретельно і для цього краще звернутися за допомогою до фахівців, які все зроблять швидко і правильно.

ТОВ»БУРИНЖСТРОЙ» здійснює обстеження фундаментів на професійному рівні. Компанія володіє багаторічним досвідом, і є лідером на ринку.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні