Особливості виробництва ландшафтних фігур з трави

В статті мова піде про те, як створюються ландшафтні фігури з трави, що для цього використовується, які можливості має подібний варіант оформлення присадибної ділянки. Трохи історії, трохи корисних порад, фото і відео готових робіт, які можна брати за основу для реалізації власних ідей.

Особенности производства ландшафтных фигур из травы

Топіарне фігури з штучного газону
Джерело pinterest.jp

Мистецтво створення садових фігур з трави – трохи історії

Все почалося з правління Римської імперії. Її завоювання дозволили привести в країну велику кількість рабів, серед яких були досвідчені садівники, які дуже швидко адаптувалися до місцевих умов і, для того щоб порадувати своїх господарів, мистецтво обрізали розрослися кущі самшиту, надавали їм химерну форму. З часом техніка відточувалася, майстри змагалися між собою, тому дуже скоро опис про зародження нового виду ландшафтного дизайну потрапило в історичні хроніки.

Тоді і з’явилося слово «топіарі», від латинського «topiarus» – майстер топосів (раб, що має навички художньої обрізки крон дерев і чагарників). Після і донині цим терміном позначається фігурна стрижка рослин. У Стародавньому Римі за допомогою нової техніки створювалися складні геометричні фігури, лабіринти, формувалися химерні візерунки.

Особенности производства ландшафтных фигур из травы

Топиары в римському саду
Джерело commons.wikimedia.org

Але тоді мода на них швидко пройшла. Аристократам набридли штучні сади. Періодично інтерес до подібного виду мистецтва прокидався. У шістнадцятому столітті він переживав свій новий розквіт. Рослинна архітектура стала основою для створення регулярних французьких парків. У Росії мода на садову флористику прийшла у вісімнадцятому столітті, але якось не прижилася. В даний час спостерігається поява інтересу до подібного роду виробів. З появою нових технологій можливості розширилися. Сьогодні садові фігури топіарі мало чим схожі на ті, що з’являлися в саду рисских аристократів. Але і у них є своя чарівність.

Особенности производства ландшафтных фигур из травы

Сучасна інтерпретація топіарі
Джерело yandex.uz

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Техніка виготовлення

Ще зовсім недавно хитромудрі фігури із зелені формувалися за допомогою обрізки дерев і чагарників, сьогодні великою популярністю користуються фігури для саду зі штучної трави. Вони створюються наступним чином:

 • Спочатку здійснюється розробка проекту майбутньої скульптури.

 • Потім за допомогою металевої сталевого дроту формується каркас майбутньої моделі. У готовому вигляді він витримує дуже високі навантаження (до 150 кг), технологія його плетіння така, що після завершення роботи металева основа не буде піддаватися корозії.

 • Зверху каркас закривається склопластиком або поліуретаном. Ці матеріали дозволяють створювати тривимірну модель і формувати окремі дрібні деталі, робити майбутню скульптуру цілком реалістичною. Поліуретан і склопластик не схильні до гниття, вони можуть похвалитися високим запасом міцності. Тому описувані вироби служать дуже довго.

 • На завершальному етапі скульптуру зверху закривають листами штучного газону. Робота проводиться вручну під внутрішнім контролем. Це дозволяє створювати і гарантувати надійне, якісне кріплення.

 • Особенности производства ландшафтных фигур из травы

  Металевий каркас для топіарі
  Джерело pinterest.com

  Штучна трава виглядає цілком реалістично. Вона не боїться перепадів температур, не вигорає на сонці. Її не треба удобрювати, поливати, стригти. Існуючі шви не видно неозброєним оком. На сонці така трава не дає відблисків, тому неспеціаліст на відстані не зможе відрізнити її від живого натурального зеленого килима.

  Особенности производства ландшафтных фигур из травы

  Готовий топіарі ведмежа
  Джерело agrodialog.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оформити газон на дачі: різновиди ландшафтних рішень, догляд + 45 фото.

  Існуючий асортимент

  Замовляючи зелені фігури з штучного газону для саду, можна в принципі нічим не обмежувати політ своєї фантазії. Але можливості реалізації безпосередньо залежать від досвіду та майстерності фахівців. Існує стандартний набір пропозицій. У ньому представлені приклади, систематизовані за розмірами і складності виготовлення. Висота найбільшої моделі може доходити до п’яти метрів. Висота самої маленької становить 50-60 див.

  Особенности производства ландшафтных фигур из травы

  Великі і маленькі фігури з штучного газону
  Джерело am-agro.ru

  Найбільшою популярністю користуються:

  • фігури тварин в повномасштабному розмірі (носороги, слони, динозаври, ведмеді;

  • фігурки звірів, що мають середні розміри (ослики, собаки, олені);

  • персонажі мультфільмів;

  • фігури людей (закохані на тлі серця);

  • автомобілі;

  • геометричні фігури суворої форми.

  Той, хто бажає купити фігури для саду зі штучної трави, повинен розуміти, що таке прикраси незмінно стануть центром тяжіння уваги. Немає сенсу замовляти такий елемент ландшафтного дизайну і встановлювати його на задвірках. Доведеться подумати і знайти для нього гідне місце. Краще всього ставити фігурки біля входу в котедж, або в центрі газонної галявини. Вони привнесуть в ландшафтний дизайн ділянки нотку індивідуальності.

  Особенности производства ландшафтных фигур из травы

  Фігурки з штучного газону на центральній галявині
  Джерело riderhelp.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про пейзажний стиль в ландшафтному дизайні: як відтворити красу природи.

  Описувана сфера – не єдиний плацдарм, де сьогодні активно використовуються фігурки, покриті штучним газонах. Вони, як виявилося, хороша рекламна площадка. Топіарі у вигляді логотипу компанії, виконаний в корпоративній кольорі, здатний привернути увагу потенційних клієнтів. Маркетингові дослідження довели ефективність застосування такого рекламного продукту в цілях підвищення впізнаваності бренду.

  Особенности производства ландшафтных фигур из травы

  Логотип компанії, виконаний у цій техніці
  Джерело europeya.ru

  Багато дизайнери пробують застосовувати невеликі за розмірами малі архітектурні форми для оформлення інтер’єрів житлових приміщень. Вони допомагають розставляти акценти і привносити нотку жвавості.

  Переваги садових прикрас

  Фігури з штучної трави мають цілий ряд позитивних характеристик. Такі скульптури завжди будуть зеленими: і взимку, і влітку. При цьому колір штучної трави відповідає кольору живого газону. Усередині металевого каркаса є наповнювач. Він забезпечує стійкість готової конструкції. Але при цьому він не сильно обтяжує виріб.

  При бажанні навіть більшу за обсягом фігурку можна вручну перенести з місця на місце без чиєї-небудь допомоги. Презентабельний зовнішній вигляд не залежить від догляду. З часом трава не вицвіте на сонці, не втратить свою яскравість. Топіарі можна встановлювати де завгодно. Сьогодні подібні вироби активно використовуються для розмежування окремих функціональних зон. За допомогою них міська адміністрація підвищує культуру територій, що мають суспільне значення.

  Відео опис

  Відео, що розповідає про новий віянні ландшафтного дизайну:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинку-трансформері.

  Узагальнення по темі

  Ще зовсім недавно описуються види топиария було неможливо зробити без участі природи. Доводилося докладати багато зусиль для формування складних форм, ретельно доглядати за ними, але з настанням холодів рослини вмирали і оголювали непривабливий каркас. Поява на ринку штучної трави все змінило. Вічнозелені конструкції виглядають цілком природно. Вони вимагають витрат тільки при покупці виробів. Надалі зберегти товарний вигляд допомагає мінімальний догляд. У підсумку на присадибній ділянці з’являється дуже цікавий елемент ландшафтного дизайну, який дарує позитивний заряд емоцій протягом дуже довгого часу.

  Оцінок 0