Особливості вогнезахисту металоконструкцій

 
 Особенности огнезащиты металлоконструкций

Поряд з багатьма достоїнствами і переважними характеристиками металоконструкції відрізняються недоліками. Низька пожежостійкість відноситься до одного з них. Під впливом вогню при температурі до 500С через п’ятнадцять хвилин починається незворотний процес втрати міцності та вироби стають непридатними для використання. При цьому, метали являють категорію негорючих матеріалів. Для вирішення такої серйозної проблеми вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують широкий асортимент засобів для пасивного вогнезахисту металоконструкцій. Їх застосування, яке регламентується будівельними нормами і правилами, дозволяє значно підвищити стійкість до займання будинків, споруд, кожному з яких присвоюється одна з п’яти категорій вогнестійкості.

Проектна документація вогнезахисту металоконструкцій

Для підвищення рівня пожежної безпеки металоконструкцій і залізобетонних споруд, у відповідності з вимогами Сніп, проводиться обшивка поверхонь вогнестійкими матеріалами, наноситься покриття з спеціальних лаків, емалей, фарб. Заходи здійснюються на підставі документації з проектування вогнезахисту металоконструкцій, що розробляється компаніями, які мають ліцензію на надання такого роду послуг. Правильні розрахунки служать гарантом високого рівня стійкості виробів до займання. Категорія вогнестійкості визначається по елементах будівель і споруд, що мають саму низьку ступінь захисту від впливу вогню. Проектна документація передбачає:

 • межі вогнестійкості;
 • властивості захисних засобів, а також їх відповідність вимогам, передбачених Сніпом і міжнародних стандартів якості;
 • види пасивного вогнезахисту, рекомендованої для використання.

Вогнезахисні матеріали та їх особливості

Сертифікати пожежної безпеки засобів вогнезахисту підтверджують високу якість матеріалів і можливість подальшого їх застосування. Для підвищення стійкості до займання широко використовується лако-фарбова продукція. Вогнезахист металоконструкцій з поверхнею, обробленою захисними матеріалами, збільшується до двох годин. Фарби, лаки, емалі поступаються по стійкості до займання цеглі, бетону, штукатурці, одинарному та подвійного армуванню. Незважаючи на це, вони широко застосовуються для обробки поверхонь металоконструкцій. Порядок їх нанесення визначається товщиною шару, відповідної розрахунками проектної документації з вогнезахисту будівель, споруд та інших будівель. Невиконання вимог пожежної безпеки будівельних об’єктів призводить до відстрочення здачі в експлуатацію.

Лако-фарбова продукція, використана для підвищення пожежостійкості металоконструкцій відрізняється за багатьма характеристиками. До основних з них відносяться:

 • усадочні параметри;
 • час висихання й експлуатації;
 • умови нанесення;
 • ступінь вогнезахисту;
 • компанія – виробник;
 • вартість.

Процедура нанесення вогнестійкою фарби передбачає поетапну обробку поверхонь виробів. Після висихання першого шару грунтовки металоконструкцію покривають захисним матеріалом з запасом по товщині. Витрата захисних матеріалів визначається кількістю шарів для отримання необхідної товщини покриття і допустимого часу межею вогнестійкості за проектом, яке може становити від 45 до 120 хвилин. Ці показники впливають на вартість одного квадратного метра обробленої поверхні металоконструкцій. Ціна вогнезахисних фарб варіюється від 120 до 500 рублів за кілограм.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні