Особливості встановлення біде: конструкція, тип, переваги

 
 Особенности установки биде: конструкция, тип, преимущества

Багато хто вже знають, що конструкція біде буває підвісний або підлогової. Підвісні конструкції кріпляться, використовуючи спеціальні кріпильні системи. У цій статті буде розказано про інсталяціях.

Комплект інсталяції – це конструкція, яка заснована на самонесущей рамі. Серед різновиди пристроїв немає точної підгонки, як це робиться для певних моделей. Система кріплення в основному робиться універсальної.

Поперечини для кріплення регулюються, залежно від необхідної висоти, а що стосується кронштейнів, які входять в комплектацію – вони можуть дозволити зробити монтаж системи, незалежно від місця розташування (в кутку або на стіні).

Варто зазначити, що сьогодні подібні способи установки, вважаються одними з найбільш прийнятних конструкцій. У цьому випадку економиться як простір і час. Щодо зручності, то воно залишається на найвищому рівні.

Якщо система підібрана правильно, то комплект інсталяції кардинально змінить зовнішній вигляд санвузла в кращу сторону, а всі комунікації просто зникнуть.

Особливості конструкцій інсталяційних систем

По конструктивних виконань виділяється два основних види інсталяцій:

 • блочний;
 • рамний.

Перший вид інсталяції – це основний корпус, який має спеціальні ділянки для монтажу арматури. Такий тип застосовується тільки для капітальних стін. В конструкції немає опор, що з’єднуються з підлогою. В основному монтаж здійснюється на стіни за допомогою анкерів. На них і здійснюється основне навантаження. Часто цей вид інсталяції застосовується для стін, зроблених з суцільного бетону або цегли. Цегла при цьому повинен бути повнотілою, без пустот.

Рамний вид інсталяції для біде трохи складніше. Щодо будови можна сказати, що це каркас (рама) з металу, з ділянками, де буде кріпитися арматура. При виготовленні, виробники роблять отвори, спеціально розраховані під особливу сантехнічну арматуру, для кожного приладу окремо.

В основному всі елементи на рамі будуть розташовані на однаковій відстані. Як таких особливостей кріплення немає – це чотири точки: дві з них розташовані прямо на стіні і дві на поверхні підлоги.

Важлива позитивна риса, яка притаманна саме рамної системи інсталяції – це те, що є можливість регулювання глибини під час установки. Це дає можливість здійснювати монтаж в різноманітних нішах, при цьому не виникає ніякого серйозного розширення.

Системи рамної інсталяції та їх типи

Є три типи інсталяцій. Вони поділяються, залежно від способів їх монтажу:

 • Для монтажу на стіни з моноліту;
 • Для монтажу на полегшені перегородки;
 • Універсальні рамні інсталяції.

 
 Особенности установки биде: конструкция, тип, преимущества

Система кріплення, створена для стін, зроблених з моноліту, має стандартне кріплення і будова. Але цього не можна сказати про конструкціях, призначених для монтажу на полегшені перегородки (наприклад, стіни з гіпсокартону або піноблоку). У такому комплекті є несуча рама, на яку припадає більша частина навантаження. Також, наявність спеціальних опор дає можливість зменшити тиск на підстави перегородок.

Універсальні інсталяції рамного типу, розроблені для біде, вони мають різноманітні будови. У них є елементи, призначені для двох вищеописаних варіантів установки.

Особливості монтажу інсталяції

Всі роботи по монтажу біде діляться на три основні етапи:

 • Монтаж каркаса інсталяції;
 • Підключення основного трубопроводу;
 • Установка біде.
 • Перший етап для людей, які вже робили такі роботи, є нескладним. Це звичайна установка каркаса. Для людей, які цього ніколи не робили, доведеться вдатися до допомоги серйозних фахівців. Слід пам’ятати про те, що поверх нової, встановленої конструкції можна проводити підсумкову обробку. З цієї причини слід не допускати ніяких помилок.

  Залежно від типу системи, буде важливіше відразу зайнятися правильним розташуванням основних елементів пристрою. Універсальні рамні інсталяції мають відповідне рівномірний розподіл навантаження. Якщо рама буде посилена, то передача навантаження здійснюється безпосередньо на підлогу. Якщо відбувається блокова інсталяція, то основним елементом уваги повинна залишатися міцність болтів і їх кріплення.

  Різновид систем дає можливість регулювати висоту. Вона може змінюватись в межах 20 см. Це робиться, застосовуючи спеціальні ніжки. Під час встановлення біде, відстань від рівня підлоги до рівня верхньої частини кромки може бути різне, до 43 див.

  В комплекті відповідної інсталяційної системи завжди є спеціальні шпильки, з їх допомогою і закріплюється сама конструкція. Відстань між шпильками можуть бути 18 см або 23 див. Регулювання глибини робиться за допомогою розроблених виробниками, подовжувачів. Їх довжина варіюється, починаючи від 12,5 см і закінчуючи 18,5 див.

  Під час приєднання водопроводу серйозна увага приділяється показникам надійності з’єднань. Велику допомогу дасть схема біде, яка завчасно повинна бути розроблена. Також, варто заздалегідь знати те, які змішувачі будуть обрані. Це стосується моделей, виробників, форми і т. д.

  Багато різновиди обладнання тісно пов’язані з електромережею. Але, в такому випадку також слід зробити чіткий план робіт:

  • Розташування;
  • Поєднання водопроводу;
  • Особливості монтажу;

   
 Особенности установки биде: конструкция, тип, преимущества

  Безпека монтажу повинна завжди залишатися на першому місці, так як це завершальний етап. Основу чаші встановлюють на шпильки, далі приєднується змішувачі. Залежно від типу чаші, при установці виникають деякі нюанси. Якщо хочеться встановити варіант, вбудований у стіну, то основна частина просто зникне, разом з елементами інсталяції.

  Часто бувають випадки, коли установка додаткових сантехнічних елементів неможлива. Це пов’язано з обмеженням простору. Майстри вдаються до використання спеціальних моделей – це вбудовані біде.

  Такі конструкції – це комбінований варіант двох пристроїв в одному: унітазу і біде. Такі моделі оснащені блоками для спрощеного управління, розробленого майстрами-електронщикам. Залежно від конструктивності, вони мають ще і додатковий функціонал. Саме для таких біде, підходять будь-які інсталяційні системи.

  Варто зауважити, більш спрощений варіант – це кришка біде, призначена для унітазу, не має управління. Такий корисний сантехнічний елемент надівається на верхню частину унітазу. Така кришка має у внутрішньому підставі свого корпусу два крана невеликого розміру. Змішувач, монтують в кришку, приєднавши його до водопроводу.

  Основні переваги систем інсталяції

  • Систему можна розмістити, залежно від потреб і фантазії, на будь-якій ділянці санвузла і в будь-якому кращому куточку. Це робиться без всяких особливих зусиль. Важливо тільки обміркувати подальше підключення комунікацій.
  • Абсолютно вірно те, що сучасна технологія дає можливість кардинально змінювати розташування сантехнічних приладів і різноманітного додаткового обладнання. Це залежить від дизайнерського планування і рішень. Але, в цьому випадку потрібні необхідні істотні витрати. Також, у зв’язку з цим виникає маса додаткових робіт і нюансів.
  • Найпоширеніша рекомендація фахівців – це збереження вихідного положення приладів, а також самого обладнання в цілому. Біде ефективніше і практичніше тоді, коли виробляється установка його на мінімальному корисній відстані до унітазу. Не потрібно виробляє зміщення самого унітазу, якщо це суперечить плануванні.
  • Ще одне найактуальніше перевага – це економія простору. Інсталяція, призначена для біде, дає непогану можливість приховати частково або повністю всі види комунікацій: водопровід, сантехнічну арматуру, елементи електроніки.
  • Виробниками передбачене спеціальне вікно, його ще називають резервним вікном, через яке можна при необхідності провести ремонт тієї чи іншої поломки. Так виключаються усілякі побоювання з приводу ушкоджень оздоблювального покриття під час ремонту.
  • Високі показники практичності і довговічності інсталяційних систем. При цьому ці показники стабільні, без всяких сумнівів. Корпуси таких конструкцій, розробляються із спеціальних сплавів металу. Вони здатні з високою надійністю фіксувати обладнання в тому положенні, яке задано.
  • Користувачі без всяких побоювань можуть перебувати в будь-якому положенні без будь-яких побоювань. Що стосується середньої навантаження, то вона знаходиться в районі 350-400 кілограм.
  • Важливим плюсом інсталяції біде вважається підвищення показників ефективності та зручності під час прибирання приміщення.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні