Освітлення ділянки заміського будинку, зовнішнє вуличне декоративне освітлення, варіанти, фото

Вуличне освітлення давно вже не просто спосіб розвіяти вечірні сутінки і нічний морок – воно стало невід’ємним елементом ландшафтного дизайну, що відповідає за створення атмосфери затишку та комфорту. Крім того, освітлення ділянки заміського будинку в нічний час дозволяє убезпечити пересування по котеджу і прилеглої території.

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Хороше освітлення робить прогулянку по власному саду комфортної та безпечної Джерело landshaft-rb.ru

Будучи правильно спроектований і технічно грамотно реалізованим, вуличне освітлення ділянки та надвірних споруд (включаючи і сам котедж) значно полегшує орієнтування на території і підкреслює індивідуальність домоволодіння. Однак не варто думати, що правильно спланувати і органічно вбудувати систему зовнішнього освітлення в існуючі інженерні системи будинку – проста задача для непрофесіоналів.

Вимоги, яким повинно відповідати освітлення

Правильно спроектована система освітлення будинку і ділянки повинна виконувати відразу кілька доповнюючих один одного функцій, якими і визначаються пред’являються до «наружці» вимоги. По суті, обов’язкових умов, що пред’являються до зовнішнього освітлення всього два: низьковольтне живлення (не більше 36 В, зазвичай – 12 В) і відповідна ситуації ступінь захисту світильників (не менше IP45).

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Лампи можуть бути самими різними, але вольтаж не повинен перевищувати 36В Джерело happymodern.ru

Інших визначених жорстких стандартів для таких систем не існує, але здоровий глузд ще ніхто не відміняв. А згідно йому зовнішнє освітлення будинку повинне володіти такими характеристиками:

  • зберігати працездатність при будь-яких погодних умовах;

  • бути максимально простою і зручною в управлінні;

  • не потребувати в складному технічному обслуговуванні при експлуатації;

  • гармонійно вписуватися в навколишній ландшафт;

  • не дратівливо діяти на людський зір;

  • бути економічною щодо споживання електроенергії.

Освітлення повинно працювати завжди

Справедливість першого твердження очевидна: кліматичні умови в нашій країні такі, що зовнішнє освітлення будинку повинно безперебійно виконувати свої функціональні обов’язки як при спеці в три-чотири десятки градусів, так і перебуваючи під півтораметровим шаром снігу…

До складу системи вуличного підсвічування входять провідні лінії, світлові обігрівачі, зовнішні датчики і елементи управління. З усього перерахованого встановлюватися і надалі експлуатуватися в комфортних домашніх умовах можуть тільки вузли керування – вимикачі і регулятори.

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Якщо встановити в систему освітлення датчики руху, то світ буде включатися тільки, в потрібні моменти, і не буде витрачатися зайва електроенергія Джерело stroyportal.ru

Всі інші складові системи піддаються постійному впливу великих температурних перепадів, високої вологості і сильних вітрових навантажень.

Саме тому вибір відповідного устаткування і комплектуючих елементів для систем зовнішнього освітлення – досить складне завдання навіть для професіоналів. Адже в деяких випадках значення має навіть якість матеріалу, з якого виготовлені елементи!

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Простота експлуатації

Вимоги до простоти управління системою зовнішнього освітлення обумовлені необхідністю виключення людського фактора може призвести до непередбачуваних наслідків непрофесійного втручання в роботу налагодженої, технічно складної системи. І саме це – одна з причин, за якими освітлення на ділянці заміського будинку завжди проектується з таким розрахунком, щоб вихід з ладу одного з органів управління не приводив до порушення працездатності всієї зовнішньої реклами в цілому.

При необхідності вуличне освітлення може створюватися як один з елементів «розумного будинку» – тобто бути повністю автоматизованим, але зі збереженням можливості оперативного ручного втручання в управління.

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Варіант підсвічування, коли освітлення тераси служить своєрідними «перилами» в темний час доби Джерело groupon.it

Саме в цьому разі простота управління максимальна, а всі можливості системи розкриваються найбільш повно – однак це і найдорожчий варіант освітлення.

Особливості техобслуговування ліній освітлення

Складність техобслуговування визначається не складністю схеми самої системи освітлення, а ступенем технічної досконалості складових її елементів. Найслабші ланки тут – це кабелі (проводи) і датчики руху або освітлення. В якості джерел світла майже в 100% випадків використовуються світлодіодні прилади – на сьогоднішній день тільки вони гарантують надійну роботу незалежно від оточуючих атмосферних і температурних умов.

Щодо ліній електроживлення справа йде трохи інакше – багато що залежить не тільки (і не стільки) від якості кабельної продукції, скільки від способу її прокладки. По суті, їх всього два: відкрита і закрита прокладка.

Відкрита прокладка

У першому випадку проводи протягом всього терміну експлуатації системи знаходяться під відкритим повітрям і, навіть при найвищій якості ізоляції, служать лише кілька сезонів. Тим не менше – при цьому доступ до них гранично простий, а оперативність ремонту та заміни несправних ділянок – максимальна.

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Відкрита зовнішня проводка для висвітлення на дерев’яному будинку Джерело stan-1.ru

Правда, при відкритому способі проведення лінії електроживлення вкрай складно органічно вписати в навколишній ландшафт.

У разі організації освітлення на невеликій ділянці цей спосіб найчастіше найбільш прийнятний як з технічної, так і з фінансової точки зору – але практично неприйнятний при освітленні території невисокими наземними світильниками.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу електротехнічних будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Закрита прокладка

При закритому типі розведення всі дроти закладаються в викопані в землі траншеї, які згодом зариваються; дроти, які повинні знаходитися вище рівня землі – маскуються усіма можливими способами. Для додаткового захисту кабельні лінії «заряджаються» в гофровані або гладкі труби, які, в свою чергу, можуть укладатися у спеціальні лотки. Цілісність ландшафту при такому способі прокладки зберігається повністю, весь період експлуатації кабелі і дроти знаходяться в досить комфортних для них умовах – однак доступ до них украй утруднений, а в деяких випадках і зовсім неможливий.

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Заховані проводу прослужать довше і ніхто про них не спіткнеться Джерело vovdi.ru

Тим не менш, при освітленні великих територій це найкращий варіант проведення ліній електроживлення. До того ж він універсальний – підземними лініями можна підводити харчування до світильників, розташованим на будь-якій висоті.

Але складність техобслуговування, як дивно, вище у випадку відкритої прокладки – це пояснюється відносно великою висотою протягування проводів і, в деяких випадках, утрудненістю доступу до них.

Зовнішнє освітлення не повинно дратувати

Органічне включення зовнішнього підсвічування в ландшафтний дизайн означає, що вона не повинна бути нав’язливою і дратівної – хоча деякі її елементи цілком можуть бути різко виділяються і привертають увагу. Але в будь-якому разі правильне освітлення будинку і ділянки повинно відповідати критерію оптимальності: суцільний яскраве світло, що не залишає жодного темного куточка, гарний тільки на державному кордоні та в операційному залі.

Саме з цієї причини зовнішнє освітлення повинно проектуватися одночасно з розробкою присадибної ландшафту – у вже сформований ландшафт «вписати» підсвічування так, щоб вона виглядала природно, значно складніше. І набагато дорожче…Наприклад недешево обійдеться таке освітлення ділянки заміського будинку, фото представляє варіант підсвічування кам’яної площадки біля басейну:

Освещение участка загородного дома, наружное уличное декоративное освещение, варианты, фото

Закладка освітлення двору на етапі проектування ландшафту ділянки дозволить надалі не «ламати» голову над розміщенням ламп у дворі Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про електропроводку в дерев’яному будинку.

Функціональність і декоративність освітлення території

При розробці загальної схеми підсвічування проект зазвичай включають обидва існуючі типи освітлення – функціональне і декоративне. Завдання першого з них – забезпечити комфортність пересування по території і знизити можливість несанкціонованого попадання на неї сторонніх. А ось завдання, яке вирішує декоративне освітлення будинку – додання будівлям і садибі в цілому індивідуальності. Для цього можуть використовуватися найрізноманітніші ефекти і прийоми – наприклад, контурна підсвічування будівлі, акцентована підсвічування кущів і дерев, иллюминирование водойм.

В якості джерел світла при створенні декоративного освітлення найчастіше використовуються світлодіодні прожектори або стрічки, трохи рідше – всілякі гірлянди, складені з LED-випромінювачів. Причому досить рідко використовуються монохромні світлодіоди – набагато більше можливостей дають RGB-матриці, що дозволяють вибрати будь-який колір світіння.

Відео опис

Приклад функціонального освітлення прибудинкової території дивіться у відеоролику:

Трохи про економічності зовнішнього освітлення

Пріоритет використання світлодіодного обладнання у зовнішньому освітленні не випадковий: такі освітлювальні прилади надзвичайно економічні щодо споживання електроенергії. Для маленьких домоволодінь, в яких роль системи зовнішнього освітлення грають один-два ліхтаря біля хвіртки та вхідних дверей, це не дуже актуально. А ось для середніх і великих ділянок, коли в системі вуличного освітлення задіяно кілька десятків світильників, споживання електроенергії тільки «вулицею» може досягати декількох кіловат на добу.

Крім того, при використанні світлодіодних випромінювачів досить просто влаштувати зовнішнє освітлення ділянки, до якого взагалі не підведена лінія електропостачання. Виробниками випускається велика кількість LED-світильників, повністю автономних і працюють від сонячних батарей (панелей). Багатогодинну повномасштабну підсвічування території ними організувати досить складно – однак, при невеликих розмірах освітлюваної ділянки, використання таких ліхтарів дозволяє заощадити непогану суму.

Відео опис

Ще кілька прикладів організації освітлення на ділянці і вдома, в наступному відео:

Ще один аргумент створення систем зовнішнього освітлення на базі світлодіодних випромінювачів – технічна простота реалізації для них низьковольтного живлення. При грамотному створення схеми «наружки» в деяких випадках припустимо обходитися звичайними 220 В, але в цілях безпеки в більшості випадків напруга живлення все-таки повинно бути низьковольтним – не більше 36 Ст.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн ділянки 10 соток.

Складна простота краси

Сучасні високотехнологічні системи зовнішнього освітлення дозволяють без особливих труднощів реалізовувати дизайнерські ідеї будь-якого розмаху – але їх розробка і втілення в життя вимагають великого досвіду. Хоча в експлуатації такі системи прості, їх монтаж складний і трудомісткий, вимагає доступу до спеціального обладнання і грамотно виконати його здатен тільки професіонал.

Оцінок 0