Отмостка навколо будинку: ширина, глибина, як правильно зробити вимощення, технологія пристрою

Невід’ємною частиною будь-якої будови є водонепроникне покриття, яке розташовується по всьому периметру будинку і впритул прилягає до цоколю. Якими повинні бути параметри: ухил, висота і ширина вимощення навколо будинку, залежить від багатьох факторів – периметра будівлі, висоти стін і багатьох інших. Щоб вимощення правильно виконувала свої функції. Тому таку важливу роботу повинні виконувати виключно будівельна компанія. Професійний підхід з урахуванням всіляких нюансів в процесі роботи і знання технології гарантують, що будівля буде надійно захищено від несприятливого впливу вологого середовища.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Правильно зроблена вимощення зможе надовго забезпечити захист фундаменту будинку від руйнування Джерело noviydom.com.ua

Що собою являє вимощення з бетону і як її зробити навколо будинку

Отмостка представляє собою горизонтальну смугу різної ширини, яка входить в комплекс заходів по створенню прибудинкової дренажної системи. Конструкційні особливості такої споруди полягають у створенні якісного багатошарового пирога», що складається з:

 • Щільної основи (підкладки) – нижнього підстилаючого шару з глини, піску.

 • Дренуючого шару з гальки, щебеню, гравію, грубозернистого піску.

 • Гідроізоляції з сучасного плівкового матеріалу.

 • Теплоізоляційної прошарку, завдяки якій виключається промерзання і спучування грунту біля фундаменту.

 • Верхнього покриття з бетону, виконує захисну і декоративну функції. Покриває шар перешкоджає проникненню води до фундаменту, підвального приміщення, цокольної частини.

Завдяки рівній бетонній смузі будова набуває акуратний і закінчений зовнішній вигляд. Для правильного і якісного виконання вимагається суворе дотримання будівельних норм і правил.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Якісна вимощення починається з правильних і точних розрахунків Джерело liveinternet.ru

Перед початком робіт проводяться попередні розрахунки, що дозволяє точно визначити, якими повинні бути: ширина, похил і глибина вимощення навколо будинку. СНиП є регулятивним документом, в якому даються опису спільних моментів по створенню бази, благоустрою території біля будинку. У будівельній документації вказані допустимі відхилення за основними параметрами прицокольного покриття.

Вимоги до отмостке і правила пристрою

Роботи з благоустрою водовідвідної доріжки виконуються на завершальному етапі будівництва, після того як вже зроблена зовнішня обробка стін і цоколя. Параметри вимощення (ширина, товщина і ухил) безпосередньо залежать від двох факторів: особливостей ґрунту на ділянці і довжини звисів карнизів.

Ширина

І так, які норми ширина вимощення навколо будинку? Якщо грунт має хорошу несучу здатність і не піддається деформаціям, тоді можна заощадити на матеріалах і зробити вимощення шириною 60 см, але не менш. На ділянках з поганою грунтом цей показник може досягати 200 см. При виборі ширини і глибини вимощення обов’язково потрібно враховувати довжину звису карниза, від якого робиться відступ у бік грунту не менше, ніж на 20 см. Це необхідно для того, щоб стікає вода не просочувалася під фундамент.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Схема того, якої ширини повинна бути вимощення навколо будинку Джерело moydomik.net

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу спорудження і ремонту фундаменту. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Товщина

Розрахунковим методом визначається товщина різних шарів. На практиці висота для кожного матеріалу має стандарти і виконується в наступних параметрах:

 • піщана подушка становить від 10 до 15 см;

 • щебеневий шар – від 6 до 9.см;

 • товщина вимощення з бетону навколо будинку варіює від 7 до 12 см (більше немає сенсу, так як відсутні навантаження на поверхню);

 • з залізобетону – 10 см;

 • з асфальтобетону – 5 див.

Нижній шар по товщині не повинен перевищувати 20 див. Перед його укладанням рослинний шар обов’язково видаляється разом з грунтом. Піщана подушка під доріжку формується на твердій основі глинистої, яка добре утрамбовується.

Кут нахилу і залізнення

Ухил доріжки повинен починатися від фундаменту, щоб вода стікала і вбиралася в грунт. Яким повинен бути цей показник? Згідно СНиП він змінюється в залежності від ширини доріжки і виду застосованого матеріалу:

 • з кругляка або щебеню кут нахилу повинен бути 5-10% від ширини. Наприклад, при розмірах смуги в 100 см нахил складає 5-10 градусів.

 • з бетону або асфальту нормативні показники рівні 3-5%.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Вимощення з бетону має найменший відсоток ухилу Джерело kvartirnyj-remont.com

Це важливо! Не варто робити занадто пологу вимощення. Чим більше кут нахилу, тим краще відводиться вода від цоколя і фундаменту, за рахунок чого не руйнуються стіни будівлі, збільшується термін експлуатації.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вимощення з тротуарної плитки.

Захист бетонної вимощення від руйнування

Пристрій вимощення навколо будинку з бетону передбачає щільне прилягання конструкції до цокольної частини будівлі. При наявності найменших щілин порушується герметичність покриття, в результаті чого вода проникає у фундамент будинку. Щоб виключити руйнування бетонного шару при перепадах температур в обов’язковому порядку створюються деформаційні шви. Згідно СНиП вони розташовуються з кроком від 170 до 200 см, а також по кутах доріжки. Деформаційні шви виконують функцію розділювальних елементів між ділянками, незалежними один від одного при розтягуванні, просіла.

Для виготовлення деформаційних швів застосовується ламінована фанера, яка розпускається на смужки довжиною рівній ширині вимощення і товщиною 10 див. Замість фанери можуть використовуватися дерев’яні рейки товщиною 2-3 див. Перед установкою поверхня рейок покривається бітумною мастикою чи відпрацьованим маслом, що забезпечує захист деревини від гниття.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Дотримання технології при заливці вимощення, також вирішальний чинник її довговічності Джерело remont2015.ru

Попередити руйнування бетонного шару можна з допомогою внутрішньої гідроізоляції. Така технологія влаштування вимощення передбачає застосування рулонних або обмазувального матеріалів, які створюють додатковий прошарок під бетонною стяжкою. Одночасно гідроізоляційні матеріали захищають стіну від намокання. Дуже важливо дотримувати всі вимоги при роботі з рулонними і обмазочными матеріалами.

Найбільш ефективною методикою зміцнення бетонного покриття є залізнення, яке проводиться 2-ма способами:

 • Поверхню свіжоукладеного бетону прикривається сухим цементом М300 або М400, після чого виконується затирка. Полірування виконується по затверділому бетону. Міцність і довговічність покриття залежить від обраної марки цементу. Тут працює принцип – чим вище, тим краще.

 • На бетон 2-3-х тижневої укладання наноситься рідкий цементний розчин, після чого загладжується.

Завдяки технології утеплення вимощення створюється додатковий захист від промерзання грунту як для фундаменту, так і для прицокольной доріжки. Спеціальний теплоізоляційний матеріал розташовується між нижнім і верхнім шарами.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Схема виготовлення вимощення з утепленням Джерело koon.ru

При строгому дотриманні нормативних вимог підвищується експлуатаційний період будинку, створюються комфортні умови для проживання. В іншому випадку прибудинкова доріжка не буде виконувати функції щодо відведення води від фундаменту. Необхідно враховувати, що використання способу теплозахисту ширина вимощення збільшується.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вимощення фундаменту.

Отмостка за технологією ТІСЕ

При влаштуванні фундаментів ТІСЕ обов’язково робиться вимощення. Економія при такій технології значна: відсутня дренажна система, також немає необхідності в утепленні прицокольной смуги і закладення. Такі заходи не приносять жодної користі, а лише призводять до додаткових витрат.

Фінішна обробка нижньої частини будівлі з фундаментом ТІСЕ виконується кількома способами:

 • підстава бетонується;

 • цокольна частина обшивають сайдингом, натуральним або штучним каменем.

Отмостка вокруг дома: ширина, глубина, как правильно сделать отмостку, технология устройства

Один з варіантів оздоблення цоколя будинку і отмостки на ділянці з ухилом Джерело stroykat.com

Головне завдання створення вимощення для фундаменту ТІСЕ полягає в правильному виборі листового матеріалу для закладення. Листи повинні володіти хорошою вологостійкістю і забезпечувати ковзання піднімається в зимовий період вимощення, не руйнуючи при цьому облицювання цоколя.

Краще всього підходять плити ПСП (цементно-стружкові плити), листовий шифер, керамограніт (бажано б/у) і будь-який інший вологостійкий матеріал. Піднімаючись разом з вимощенням і ковзаючи по ростверку, конструкція закриє зазор між ростверком і грунтом. Прицокольная доріжка по верхньому рівню може перебувати на пару сантиметрів вище нижнього краю ростверк або підніматися вище (залежно від рельєфу ділянки та висоти цоколя).

Матеріали для виготовлення вимощення

Для виготовлення прицокольной доріжки крім бетону можуть застосовуватися інші будівельні матеріали:

 • асфальт;

 • керамограніт;

 • асфальтобетон;

 • керамічна плитка;

 • бруківка та інші.

На замітку! Який матеріал вибрати, залежить від особливостей грунту, самої будови, побажань власника. Робота з кожним покриттям має свої особливості, вимагає дотримання будівельних норма та правил.

Відео опис

Наочно про вимощення та її характеристики дивіться у наступному відеоролику:

Підводячи підсумок – коли слід робити вимощення будинку

Підводячи підсумки вищесказаного, цілком зрозуміло, для чого потрібно робити вимощення навколо будівлі. Прицокольная доріжка влаштовується в обов’язковому порядку згідно СНиП і їй притаманні такі функції:

 • захист від вологи і спучування грунту;

 • теплоізоляція;

 • підвищення естетичних показників;

 • численні декоративні рішення.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вимощення будинку.

Висновок

Крім захисту фундаменту вимощення виконує функцію звичайної доріжки. Її зовнішній край обов’язково обрамляється і може стикуватися як з газоном, так і з грунтом. Гармонійно виглядає широка обрамляє смуга з найвищою будівлею.

Оцінок 0