Оздоблення зовнішніх стін будинку штукатуркою

 
 Отделка наружных стен дома штукатуркой

Штукатурка завдяки дешевизні і доступності нерідко використовується для обробки будівель. Вона добре запобігає всмоктуванню вологи у стіни, що дозволяє власнику економити на опаленні, так як волога знижує теплоізоляцію будівлі. Так само штукатурка може наноситися для художніх цілей. Декоративна штукатурка здатна змінити зовнішній вигляд будинку, надати йому вишуканість і неповторність.

Інструменти і матеріали:

 • Велика малярна кисть або валик.
 • Металева щітка.
 • Ківш (1 л.).
 • Маяки під штукатурку.
 • Будівельний рівень.
 • Лійка або пульверизатор.
 • Штукатурний розчин
 • Гладилка, напівтерток.
 • Кладочна сітка.

Підготовчі роботи

Будь-яка обробка стін починається з їх підготовки. Якщо стіни будинку з гладкого матеріалу, то потрібно зробити насічки для кращого зчеплення штукатурної суміші зі стіною. Після цього стіни потрібно зволожити з пульверизатора або лійки і можна приступати до нанесення штукатурки. Старі стіни потрібно попередньо обробити. Потрібно змести з них пил, зволожити стіни і нанести на них грунтовку.

Якщо стіни рівні, то при нанесенні суміші можна використовувати тільки кладочну сітку. Її потрібно прикріпити до стіни і можна починати штукатурити.

Якщо стіна нерівна, потрібно використовувати маяки — спеціальні металеві рейки. Для початку на стіні необхідно знайти найбільш виступаючий ділянку. За допомогою рівня виміряли відхилення в стіні. По вертикальній лінії наноситься штукатурка, для позначення майбутньої товщини покриття. На неї встановлюється маяк. Для більшої міцності можна закріпити маяк дюбелями. Такі маяки потрібно встановити на відстані 1 метра один від одного. По закінченні установки, потрібно дочекатися твердіння розчину і продовжити роботу.

Суміш для штукатурки можна приготувати самому, шляхом змішування 1 частини води, 1 частина цементу і 3 частин піску. Можна купити готовий. Зразковим вважається цементно-вапняний розчин. Вапно дає розчину пластичність і тривале збереження здатності до укладання.

Штукатурка стін

 
 Отделка наружных стен дома штукатуркой
 Перший шар штукатурки повинен бути тонким і рідкуватим — близько 5 мм. Рідка штукатурка краще проникає в тріщини й пори і забезпечує хороше зчеплення зі стіною. Після висихання шару за нього потрібно пройтися залізною щіткою. Залишені борозни зроблять зчеплення ще більш щільним.

Наступний шар наноситься більш густий штукатуркою. Суміш накидається на стіну і вирівнюється за встановленими маяками. Після нанесення маяки потрібно зняти і заповнити борозни сумішшю. Звичайно ж, маяки можна і не виймати, так як вони зазвичай не виступають з штукатурного шару. Однак з плином часу метал почне іржавіти і ця іржа буде сприяти руйнуванню покриття.

Наносити борозни чи ні залежить від подальшого виду обробки. Якщо стіна буде пофарбована або побілена, то її досить добре вирівняти. Але якщо на стіну буде нанесена декоративна штукатурка, то борозни потрібно нанести обов’язково.

Декоративна штукатурка буває декількох видів: фактурна, структурна, венеціанська. У суміш можна додати фарбувальні речовини, дрібний гравій, мармурове або вапняне борошно. Ці матеріали надають декоративній штукатурці оригінальний зовнішній вигляд.

Декоративна штукатурка наноситься на суху, попередньо ґрунтовану поверхню. Далі все залежить від фантазії людини. Таку штукатурку можна просто вирівняти в гладку поверхню або надати їй оригінальну фактуру розбризкуванням, штампуванням, грубими «мазками» кельмою. Дуже популярна імітація каменю, абстрактного малюнка, оздоблення «під старовину». Для кожного виду обробки є свої технології нанесення.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні