Озеленення дачної ділянки: фото та основні рекомендації щодо створення мальовничого саду

У статті піде мова про те, як можна виконати озеленення дачної ділянки, як вибрати стиль, скласти план-проект, з чого почати його реалізацію. Детальний опис – покрокове керівництво, фото і відео готових робіт дозволить зрозуміти, які елементи використовувати для здійснення поставлених цілей.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Озеленення прибудинкової території
Джерело dekoriko.ru

Той, хто наважується на купівлю дачі, мріє про красивому куточку природи, в якому можна відпочити душею і тілом, розслабитися після трудових буднів і насолодитися тишею природи. Для багатьох заміський будинок – місце зустрічі з друзями. Щоб перебуванням в ньому було максимально комфортним, потрібно подбати не тільки про будівництво зручного будинку, але і про благоустрій прибудинкової території. Озеленення садової ділянки – його основна частина. Воно проводиться в кілька етапів.

Перший етап – вибір стилю

Дуже важливо заздалегідь визначитися зі своїми побажаннями і зрозуміти, що хочеться бачити на ділянці перед будинком: мальовничі строгі лінії, або велика кількість квітів. Існує велика кількість стилів, які можна взяти за основу і використовувати для озеленення вже готові прийоми.

Класичний (регулярний) потрібно вибирати в тому випадку, якщо заміський ділянку має велику територію (не менше 15 соток), якщо подобається сувора впорядкованість в усьому: в тому числі і в підборі рослин. Цьому напряму властива строгість композиції, що формується за принципом суворої симетрії, зайва театральність і помпезність.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Регулярний стиль озеленення
Джерело decoratorist.com

Сад, виконаний в класичному стилі, буде мати чіткі геометричні лінії, монохромний колір. У ньому обов’язково повинен бути присутній об’єднуючий центр (партер або фонтан), рівно підстрижені кущі та дерева, ідеально гладкий газон, візерункові квітники. Озеленення дачі в цьому випадку буде відбуватися за заздалегідь складеними схемами. За допомогою них будуть формуватися чіткі геометричні фігури. За таким садом потрібен постійний догляд.

Пейзажний стиль краще всього підходить тим, хто володіє ділянками середніх розмірів (10 соток) і не терпить рукотворні сади. В ньому всі елементи ландшафтного дизайну розташовуються природно і вільно, так, як це було б у дикій природі. Його створення не вимагає великих фінансових витрат, складного догляду, така концепція ідеальна для власників лісових ділянок, на території яких вже є своя сформована екосистема.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Пейзажний стиль озеленення
Джерело zpravyzmoravy.cz

Уявлення про голландському стилі ландшафтного дизайну можна отримати, розглядаючи картини художників, які жили в цій країні. При проведенні озеленення потрібно робити гарний газон, формувати живопліт, відмовитися від посадки високих дерев на користь гіллястих кущів, уздовж доріжок висаджувати міксбордери з яскраво квітучих квітів, розставляти по ділянці забавні статуетки і робити клумби у візках.

Сільський стиль, веселий, невибагливий і природний, ідеальний для любителів плодових садів і городів. Атмосфера напрямки формується за допомогою старих тачок, в яких організовуються квіткові клумби, дерев’яних коліс, розставлених біля доріжок, садових фігурок гномів домашніх тварин. Такий стиль підходить для дач з невеликою площею (6-8 соток).

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Сільський стиль озеленення дачі
Джерело dizainexpert.ru

Китайським стилем налічується тисячі років. Протягом усього цього часу садівники відточували своє мистецтво і формували основні принципи спрямування. В їх основі лежить вчення про потоках чоловічої і жіночої енергії. Вони розподіляються плавно, м’яко огинають перешкоди, тому в озелененні не може бути штучно створених контурів: симетрії, паралелей, гострих кутів.

Реалізація описуваного спрямування при цьому підкорятися строгим правилам: використовуються тільки ті елементи, які дозволяють формувати одну загальну картинку. Сад – територія, яка може оздоровлювати тіло і дух. Камені – об’єкти поклоніння, вода присутня і в спокої та в русі. Якщо немає можливості споруджувати водойми, замінити їх можуть сухі струмки. В затишному місці обов’язково повинна стояти чайна альтанка. Шлях до неї зазвичай оформляється у дусі зарослого гористого пейзажу. Рослини не просто висаджуються на своє місце, за допомогою них створюється мальовнича картина, яка вся видимим з вікон будинку.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Озеленення дачі в китайському стилі
Джерело michalschein.com

Японський сад несе спокій і затишок. Кожен елемент озеленення простий у виконанні, але він несе певне символічне навантаження. Перебуваючи в японському саду, хочеться міркувати про вічне і милуватися красивою природою. Для декору часто використовуються відполіровані кам’яні валуни, дерев’яні містки, акуратно підстрижені кущі і карликові дерева. Найкраще озеленення, виконаний у японському стилі, підходить власникам ділянок 6-8 соток.

Східний стиль – мозаїчні візерунки доріжок, невеликі фонтанчики, яскраві квіткові клумби, альтанки з куполоподібними дахами. Головна вимога до дизайну – велика кількість сонячного світла.

Озеленення котеджу, виконане в екзотичному стилі, найбільше підходить любителям подорожей. Для його створення необхідно використовувати прийом ярусного заповнення простору і екзотичні рослини. Вітається використання каменю і темного дерева. Найпростіше відтворити куточок мальовничих джунглів там, де є на ділянці річка або який-небудь рукотворна водойма.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Екзотичне озеленення дачі
Джерело goodsgn.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на ландшафтних роботах будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Альпійський стиль найпопулярніше в нашому часі напрямок. Його реалізація передбачає створення на ділянці гірського рельєфу. Зробити це можна за допомогою споруди великий альпійської гірки, струмка, що біжить по кам’яному руслу, доріжок із сланцю або граніту. При виборі рослин перевага віддається вічнозеленим туям, ялиць, ялинам. Їм на підтримку обов’язково висаджується самшит і мохи.

Середземномор’ї, Скандинавія, модерн, хай-тек, кантрі, Мавританія – за основу озеленення може бути обраний різний стиль ландшафтного дизайну. Саме він підкаже, які рослини потрібно придбати для позначених цілей і як їх розмістити на присадибній ділянці.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Сад у стилі хай-тек
Джерело houzz.com

Етап другий – грамотне планування

Після того, як основна ідея озеленення буде визначена, можна приступати до планування майбутніх робіт. Для початку фахівці рекомендують створити ескіз майбутнього саду. Для цього потрібно:

 • виміряти і позначити на аркуші паперу межі ділянки;

 • зазначити на плані розташування сторін світла;

 • позначити розташування основних споруд (житлового будинку, сараїв, альтанки, літніх кухонь, бані, туалету);

 • зазначити всі зони відпочинку (територія барбекю, ігровий майданчик, спортивний куточок), а також город;

 • обв’язати їх все доріжками та майданчиками;

 • намалювати дерева, які вже є на ділянці, і які планується залишити;

 • накресліть наземні і підземні комунікації і лінію електропостачання.

Після цього потрібно на місці вивчити особливість рельєфу, визначити стан грунту, рівень грунтових вод. Озброївшись такими знаннями, буде простіше, тримаючи в розумі обрану стилістику майбутнього саду, провести зонування майбутніх посадок.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

План-ескіз дачного озеленення
Джерело poptiz.ru

Третій етап – роботи з благоустрою

Після завершення планування, потрібно приступати до розчищення ділянки. На даному відрізку важливо демонтувати всі непотрібні будови, обрізати або викорчувати непотрібні дерева, пересадити чагарники, прибрати з грунту коріння і сміття, прокласти необхідні комунікації (водопровід, електропроводку, систему поливу).

Потім можна приступати до укладання доріжок і майданчиків. Вони мають не тільки функціональне призначення. За допомогою них здійснюється створення ландшафтного малюнка. Вони повинні зв’язати між собою всі функціональні зони, пунктиром позначити їх межі. Якщо обрамити доріжки і майданчики бордюрами, вдасться зробити дуже красиве прикраса. Бордюри запобігти розповзання мощення, вони будуть перешкоджати стоку води з одних зон на інші.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Натуральний камінь, як зв’язуючий декор в оформленні озеленення
Джерело houzz.com.au

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн таунхауса.

Існує кілька варіантів облаштування позначених елементів:

 • жорстке покриття (доріжки і майданчики формуються за допомогою плиткових матеріалів, каміння, цегли або бетону);

 • м’яке покриття (доріжки і майданчики формуються за допомогою гравію або щебеню);

 • трав’яне покриття (доріжки і майданчики засаджуються травосмесями, сходи яких стійкі до витоптування);

 • комбіновані покриття (при їх створенні використовуються різні види покриттів).

Вибирати варіант варто з урахуванням загальної стилістичної концепції. Так, наприклад, при виборі класичного стилю для формування доріжок і майданчиків краще використовувати бруківку або натуральний камінь. Для стилю кантрі і японського стилю характерне застосування м’яких покриттів. Поєднання трави і бетону – характерний декор модерну.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Об’єднані доріжки з бетону і щебеню
Джерело th.aviarydecor.com

Завершальний етап – посадка рослин

Коли будуть покладені доріжки і майданчики намітиться загальний контур, який дозволять остаточно зрозуміти, де, що висаджувати. Для озеленення прибудинкової території можна використовувати різні елементи ландшафтного дизайну. Найпоширенішими вважаються наступні.

Трав’яний газон

Він сьогодні є невід’ємною частиною будь-якого заміського житла. Його використовують для створення загального фону або окремого сполучної ланки. Наявність газону покращує мікроклімат, завдяки йому, збільшується вологість повітря, формується прохолода, знижується рівень шуму. Дуже приємно виходити на вулицю босоніж і гуляти по м’якій траві. Існує кілька видів газонів (звичайні, партерні, спортивні, тінисті, спеціальні). Вибір типу залежить від конкретної поставленої задачі.

Якщо біля будинку розбивається класичний регулярний парк, без партерних зелених галявин ніяк не обійтися. Вони схожі на ідеально рівні смарагдово-зелені озера, які виглядають розкішно і респектабельно. По такій траві можна ходити, нею можна тільки милуватися. Коли центральною частиною ділянки стає дитячий майданчик, для її покриття необхідно вибирати спортивний газон. Він стійкий до витоптування і дуже невибагливий у догляді.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Партерний газон в озелененні дачі
Джерело landshaft23.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн ділянки з ухилом.

Для оформлення невеликої ділянки ідеально підходить звичайний газон, вирощений з травосуміші, у складі якої є кілька видів злакових трав. Він має декоративністю партерних газонів і витривалістю спортивних. Можна самостійно його вирощувати, можна купити готові рулони. Вони зручні тим, що допомагають моментально створювати покриття і не чекати, коли трава виросте. Але коштує такий варіант озеленення набагато дорожче.

За будь-яким видом газону доведеться доглядати: стригти, коли трава виросте на висоту до 10 см, скошену траву збирати і прибирати, поливати галявину, двічі в рік підживлювати грунт.

Відео опис

У вигляді ландшафтний дизайнер розкриває всі секрети правильного догляду за газоном:

Вертикальне озеленення

Після того, як буде зроблений газон, треба подбати про декорування огорожі і господарських будівель. Дуже частину їх зовнішній вигляд погано вписується в обрану стилістику. Виправити положення дозволяють посадки рослин, які, розростаючись, здатні своїм листям закрити великі площі. Біля парканів фахівці рекомендують висаджувати у радий вічнозелені дерева (хвою, ялиці, сосни, туї). Якщо вибрати ті, чия крона піддається художньої стрижці, можна створювати красиву живопліт, здатну дуже красиво прикрасити будь-яку ділянку.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Жива огорожа з туї замість паркану
Джерело pinterest.com

Якщо немає можливості ретельно стежити за садом, фахівці рекомендують біля позначених об’єктів висаджувати кучеряві ліани (хміль або плющ). Дуже добре розростається дівочий виноград, китайський лимонник, жимолость. Їх потрібно постійно піднімати і ставити потрібний напрямок росту. Для цього найчастіше використовуються сітки, грати, арки, будь-які видимі опори у вигляді ліхтарних стовпів або водостічних труб.

Дуже красиво виглядають каскади з квітів. Формувати їх можна за допомогою посадки петуній або бегоній. Використовуючи горщики різних розмірів, поставлених один на одного у вигляді пірамідки, нескладно створювати дуже декоративні прикраси, які незмінно будуть привертати увагу і дуже ефектно прикрашати будь-яку ділянку.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Клумби петуній на дачі
Джерело tunwma.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про планування ділянки 8 соток – схеми і варіанти.

Посадка дерев і чагарників теж є частиною вертикального озеленення. Тут багато чого залежить від особистих переваг. Одні бажають вирощувати плодові культури, інші екзотичні. При бажанні можна об’єднувати рослини, але при цьому варто завжди враховувати стан грунту та особливості клімату, освітленість ділянки і переважання вітрів, рельєф місцевості і сумісність рослин (діаметр крони, щільність крони, сезонність).

Якщо хочеться створити сад, за яким потрібен мінімальний догляд, фахівці рекомендують віддавати перевагу хвойним. Вони і взимку і влітку радують соковитою зеленню, не створюють багато сміття. У пару до них можна висаджувати глід і бузок, верес і гортензії, кизильник і ялівець.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Озеленення дачі за допомогою хвойних
Джерело qlumba.com

Ще один елемент вертикального озеленення – живопліт. За допомогою неї можна всередині ділянки формувати кордону, оформляти зелені кімнати. Вибір рослин для створення таких елементів, залежить від мети озеленення. Якщо потрібно посадити високу загорожу, як вже було сказано вище, краще використовувати західну тую, ялівець або сибірську ялицю. Зробити живопліт середніх розмірів можна за допомогою посадки кизильника або барбарису. Для низькорослих огорож вибирається спірея або хеномелес японський.

Відео опис

Відео розповідає про те, як треба садити хеномелес японський для формування живоплоту:

І, нарешті, квітники. Без них ніяк не обійтися. Вони дозволяють додавати у вже сформований ландшафтний дизайн яскраві соковиті фарби, розставити потрібні акценти, підкреслити обрану стилістику. Для зазначених цілей можуть бути використані регулярні клумби або модульні композиції, пейзажні групи, за допомогою яких підкреслюється природна краса природи. Вибираючи квіти для оформлення клумби, потрібно враховувати їх час цвітіння, а також визначитися з її формою.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Регулярні клумби і модульні композиції
Джерело datsuncarsandparts.com

Якщо є бажання просто висадити квіти і створити пейзажну групу, варто просто сформувати з землі невелику піднесеність, а по краях підперти її гнучкою бордюрної стрічкою, яка продається в будь-якому будівельному магазині. Якщо повністю вкопати її в землю, ніяких технічних елементів не буде видно. Стрічка буде добре стримувати грунт від розповзання після поливу, сама клумба буде виглядати акуратно і природно.

Відео опис

У відео показано, як можна зробити незвичайні клумби:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про зимовий сад – це понти або практичність для заміського будинку.

Позначити краю можна камінням, дерев’яними кілками або брусками, Можна взяти стару колоду, видовбати в ньому основу, з допомогою бензопили видалити серцевину, заповнити простір, що утворився грунтом і посадити квіти. Вийде дуже красиво і оригінально. З полін з квітами можна споруджувати поїзд. Під клумби нескладно пристосовувати стару тачку, відпрацьовані покришки. Дуже ефектно виглядають вертикальні клумби, кашпо, підвішені до стелі літньої веранди. Вибираючи квіти для посадки, потрібно пам’ятати про те, що з багаторічниками метушні буде менше. За однорічниками доведеться більш ретельно доглядати.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Різні варіанти обрамлення клумби
Джерело kto-chto-gde.ru

Альпійська гірка

На такому вигляді озеленення варто зупинитися більш докладно. Ця назва об’єднує кілька декоративних елементів, які можуть бути використані в озелененні прибудинкової території. Це альпінарії, рокарії, садки з каменів, вільні композиції і підпірні стінки. При правильному оформленні вони завжди виглядають дуже ефектно і значно змінюють зовнішній вигляд саду. За допомогою них можна приховувати майданчики, які потребують рекультивації після закінчення будівельних робіт, зміцнювати розповзаються схили, надавати ділянки неправильної форми оформлений зовнішній вигляд. Дуже часто альпійські гірки споруджуються там, де грунт повністю непридатна для посадки рослин.

Відео опис

У відео розповідається про те, як вибрати камені для створення альпійської гірки:

При створенні зазначених елементів необхідно пам’ятати про те, що кінцевий результат повинен як не можна краще вписуватися в обрану стилістичну концепцію. Щоб все виглядало органічно, фахівці рекомендують сконцентрувати увагу на підборі каменів. Тут важливо все, форма, колір, фактура, розміри. Їх треба зіставляти з іншими елементами саду і заповнювати багаторічними цибулинними рослинами.

Озеленение дачного участка: фото и основные рекомендации по созданию живописного сада

Гарний рокарій на дачі
Джерело yandex.com

Дуже декоративно виглядають на альпійських гірках морозникі і крокуси, мак альпійський і карпатський дзвіночок. Натуральність картинки додасть низькоросла туя та барбарис.

Садові споруди та елементи малої архітектури

Подібні елементи теж є частиною озеленення ділянки. До них відносяться великі і маленькі альтанки, з вікнами і без них, бельведери, арки, повиті рослинами, перголи. Існує величезна кількість варіантів їх побудови, їх декорування, але найчастіше для позначених цілей використовуються в’юнкі красиво квітучі ліани, які перетворюють садові споруди в об’єкти надзвичайно чуттєвої краси.

Відео опис

Відео показує, як насправді створюються чарівні композиції дачного озеленення:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах.

Узагальнення по темі

Немає нічого неможливого, при необхідності і за допомогою практичних порад, вивчаючи фото і відео, опубліковані у статті, можна створити сад своєї мрії. Для того щоб виконати озеленення дачної ділянки, доведеться запастися терпінням і відпустити свою фантазію. Роботи потрібно починати ранньою весною, попередньо доведеться скласти чіткий графік посадки рослин і строго слідувати йому. Якщо немає часу на все це, можна звернутися в спеціалізовані компанії і замовити їм «озеленення під ключ».

Оцінок 0