Піч для гаража: види, конструктивні особливості, плюси і мінуси

Питання, чи потрібна піч для гаража, постає відразу після того, як на зміну теплим днів приходить холодна пора. І хоча в систему охолодження автомобіля залитий антифриз, холод негативно впливає на акумулятор, який взимку просто не хоче заводити машину. При цьому мотор прогрівається довго, масло загусає, та й господареві гаража в ньому знаходиться неприємно. Тому в цій статті розберемося з печами, які можна використовувати в гаражах, розповімо про їх різновидах, плюси і мінуси, а також наведемо приклади конструкцій.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Яку піч для гаража вибрати Джерело neauto.ru

Щоб розібрати в гаражних печах, необхідно зрозуміти, що звичайні печі, якими обігрівають будинки, тут не підійдуть. Потрібен агрегат, який би рівномірно заповнював теплом простір, проникаючи навіть в оглядову яму. Сьогодні виробники пропонують досить широкий асортимент гаражних печей, але всі вони справляються зі своїми обов’язками. Адже у гаража зовсім інше співвідношення квадрата-куб. Коротко про це.

За яким принципом остигає гараж

Що являє собою співвідношення: квадрат-куб Про це параметрі теплотехніки знають не з чуток. Вся справа в тому, що чим менше будова, тим співвідношення площі його обмежують конструкцій до внутрішнього об’єму приміщення більше. А значить, для його обігріву буде потрібно більше теплової енергії.

Щоб ви зрозуміли, про що йде мова, порівняємо два об’єкта: будинок 10х12 м висотою 5 м, гараж 7х4 м висотою 2,25 м. Об’єм будинку становить 10х12х5=600 м3. Площа конструктивних елементів, а це чотири стіни, підлога і стеля, через які і відбуваються тепловтрати становить 460 м2 (це нескладно підрахувати, все на рівні шкільної програми). Тепер обсяг гаража, який дорівнює 63 м3 і площа його обмежувальних конструкцій – 105,5 м2.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Оптимальна температура в гаражі – не більше +16С Джерело ko.decorexpro.com

Тепер необхідно порівняти співвідношення загальної площі до обсягу кожного об’єкта. Виходить у будинку: 460/600=0,77, у гаража: 105,5/63=1,67. Тобто порівняння показує, що біля гаража площа тепловтрат більше, ніж у будинку майже в два рази. Ось і виходить, що піч, яку доведеться використовувати в гаражі, повинна бути сильнішим.

Звичайно, можна враховувати, що гаражна температура може бути менше, ніж в будинку. Приміром, оптимально це буде не більше +16С. Але навіть у цьому випадку нагрівальний елемент все одно буде більш потужним, ніж використовуваний в будинку.

Правила обігріву гаража

Отже, розібравшись з тепловтратами, переходимо до питання, як правильно гріти гараж. По-перше, необхідно відзначити, що більш потужна піч – це велика витрата палива. А значить, необхідно купувати нагрівальний агрегат економічного дії, у якого високий коефіцієнт корисної дії.

По-друге, піч повинна нагріватися гаражне приміщення швидко. А якщо це стосується приватного гаража, то і остигати вона повинна швидко. Це пов’язано з вимогами пожежної безпеки. Зазвичай до цієї категорії відносяться печі для гаража на дровах. Вони швидко нагріваються самі і обігрівають приміщення (15-20 хвилин), і також швидко згасають. Але через низьку пожежної безпеки такі агрегати використовуються рідко.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Дров’яна піч – найшвидший спосіб нагріти приміщення Джерело drive2.ru

Правда, необхідно відзначити, що саме дров’яні печі найефективніші з усіх запропонованих. Тому виробники намагаються максимально збільшити їх безпечну експлуатацію. Але для обігріву гаража не потрібна велика і потужна піч. Головне завдання нагрівального приладу – провести нагрівання швидко. І це можна зробити за допомогою малопотужних моделей. Зед основна вимога – швидке поява теплової енергії, яка нагріває повітря. А останній спрямовується вгору до стелі.

Але на його шляху обов’язково зустрітися шар холодного повітря, який щільніше теплого. А значить, теплота почне поширюватися по низу, в основному у статі, поступово нагріваючи простір в цілому. При такій швидкості обігріву тепле повітря так і не добереться до стелі, він буде поширюватися вшир. При цьому верхня частина гаража і його стіни так і залишаться холодними, тому що конвекція теплого повітря буде поширюватися грибообразно, тобто до стелі, не доторкаючись до нього, а потім уздовж стін до підлоги. При цьому поверхонь стін тепле повітря теж не стосуватиметься. А немає зіткнення з холодними поверхнями, немає і теплових втрат через них.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Малопотужні печі добре працюють в утеплених гаражах Джерело drive2.ru

На нашому сайті представлені 27 найбільш вдалих проектів гаражів від 106700 рублів. А також Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами інших будівель – лазні, альтанки – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Якщо використовувати для гаража звичайну піч, яку застосовують у будинках, то всі вищеописані фізичні закони працювати не будуть. Це в основному стосується гаражів, в яких не були враховані теплоізоляційні якості використаних матеріалів. Але врахуйте, що теплове випромінювання нетеплоизолированные гаража поглинають моментально. Так що цей варіант обігріву, і будь-який інший, можна відразу відкинути, як малоефективний.

Тому перед тим як вирішувати питання, пов’язане з грубкою для гаража, необхідно продумати і провести теплоізоляційні заходи. Тут важливо правильно вибрати утеплювач і обробку. Оптимально, якщо простір дозволяє, проводять теплоізоляцію зовні. Найпростіший варіант – облицювання цеглою.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Утеплений гараж цеглою зовні Джерело 100realt.ru

На нашому сайті зібрані найпопулярніші виробники будинків, представлені на виставці, які пропонують послуги: монтаж камінів та печей, металоконструкцій (навісів, теплиць тощо), прибудови до існуючих будинків, проектування та будівництво малих архітектурних форм: альтанки, гриль-будиночки, навіси і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Цегляні печі

Необхідно відзначити, що печі, що споруджуються з цегли, не найкращий варіант для обігріву гаражного приміщення. Причин тому декілька:

  • Теплова віддача цегляної кладки – 0,5 кВт на 1 м2 її ж площині. Тобто для обігріву гаража стандартних розмірів потрібно піч, яка буде займати половину її площі.

  • Для цегляної споруди, в якому в якості розчину використовується глина, необхідний особливий мікроклімат з невеликими перепадами вологості і температури. Про гаражі такого сказати не можна. Зед глина – матеріал гігроскопічний. Він швидко вбирає в себе вологу, розтріскується і розшаровуючись.

  • Конвекція біля печей цього типу сама мінімальна. Тобто говорити про швидкому обігріві гаража, тут не доведеться. Зазвичай на прогрів йде до 2 годин в залежності від обсягу гаражного приміщення.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Малогабаритна цегляна піч Джерело yastroyu.ru

Але треба зазначити, що цегляні печі в гаражах встановлюють. Особливо, якщо гараж використовують, як майстерню.

Відео опис

У відео показано, як зводять цегляну піч всередині гаража:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про матеріали і правила утеплення даху гаражів.

Вибираємо гаражну піч

Отже, дров’яні печі не підходять. Сьогодні виробники пропонують рідкопаливні агрегати, що працюють на солярці і різних оліях (їх відходах). Необхідно відзначити, що це один з оптимальних видів рішень, як обігріти взимку гараж. Що пропонують виробники.

  • Печі тривалого горіння. Суть пристрою і принцип роботи приладу полягає в тому, що спалюється паливо згорає не тільки на всі сто відсотків, але і горять піролізні гази, що утворюються за рахунок згоряння самого палива. При цьому горіння нагріває солярку або технічне масло, що знижує втрати енергії на доведення їх до необхідного стану. Тобто виходить так, що піч тривалого горіння розділена на дві частини: в одній згорає паливо, у другий (верхній) піролізні гази. Звідси й подвійна потужність. Але такі печі дуже економічні: 1,5-2,0 літра відпрацювання на вироблення 8-10 кВт теплової енергії.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Піч тривалого горіння моделі «Попелюшка» Джерело housechief.ru

  • Теплова гармата, що працює на солярці. Такі нагрівальні прилади сьогодні в широкому асортименті. Але у цього агрегату, навіть самого малопотужного, занадто велика витрата палива. Вся справа в конструкції сопла, через яке подається солярка. Неможливо зробити сильне обмеження цього елемента. Тому що маленький отвір у форсунці не дасть стабільного надходження палива, за рахунок чого сам агрегат не буде працювати ефективно. Тепловими гарматами краще опалювати великі гаража або склади.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Теплова гармата на солярці Джерело sydvesta.dk

  • Інфрачервоні печі на дизельному паливі. Фахівці вважають, що це найкращий варіант для опалення гаражів невеликих розмірів. У конструкції печі лежить так звана крапельно-випарна пальник, що працює на будь-якому рідкому паливі і маслах. Плюс в конструкцію додано вентилятор, який поповнює відпрацьовані гази, що виходять із зони горіння палива, киснем. Виходить горюча суміш, яка також згорає, виділяючи велику кількість тепла. Ця модель чимось нагадує першу (піч тривалого горіння), але у неї коефіцієнт корисної дії дорівнює 100%.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Інфрачервоні печі на дизельному паливі Джерело drive2.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про способи утеплення металевих гаражів + використовуваних для цього теплоізоляційні матеріали.

Відразу треба обмовитися, що всі вищеописані конструкції при роботі виділяють чадний газ. Перша і остання менше другий, але виділення, навіть мізерні, присутні. Тому, встановлюючи піч з цього списку у своєму власному гаражі, необхідно продумати систему вентиляції. Як показує практика, однією вихлопної труби на даху гаража діаметром 100 мм буде достатньо.

Є ще один варіант, для якого і вентиляція не потрібна. Це так звана газова каталітична інфрачервона піч, яка повністю спалює паливо без викидів чадних газів. Правда, необхідно відзначити, що у цього агрегату нагрівання випромінюючої поверхні дуже великий. Температура перевищує температуру займання пального, що використовується в автомобілях. Для дизельних машин це не так страшно, тому що для займання солярки потрібно довести її до високого тиску. Бензин ж запалюється і при атмосферному тиску. А значить, якщо гараж призначений для авто з бензиновим двигуном, то обігрівати його такими печами не варто.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Газова каталітична інфрачервона піч Джерело satu.kz

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про головні страхи при виборі заміського будинку і ділянки.

Наступний варіант гаражної печі – калориферні конструкції. Яскравий представник цього типу агрегатів – булерьян. Це унікальна конструкція викидає в простір гаражного приміщення тепле повітря, плюс теплову енергію, яку випромінює сам прилад. ККД у булерьян не найвища – 75%, але виробники пропонують досить широку модельну лінійку в плані його потужності: від 2 до 200 кВт. Для гаража підійде найменша.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Дров’яна піч марки «Булер’ян» Джерело kamin-ignis.com.ua

Ось достоїнства печі Булер’ян:

  • Нагрівати приміщення починає відразу, нормальна температура всередині гаража стає вже через 5 хвилин.

  • Одного завантаження палива вистачає на 6-8 годин.

  • Цей опалювальний агрегат «пожирає» навіть сирі дрова.

Єдиний недолік: булерьян – дров’яна піч з усіма витікаючими звідси наслідками. Але представники пожежного нагляду ставляться до неї з повагою.

Відео опис

У відео дається коротка інформація про дров’яних печах моделі «Булер’ян»:

І останнє. На ринку величезна кількість пропозицій різних моделей печей для гаража, виготовлених в невеликих цехах. У них і ціна нижче, і вони працюють ефективно. Але ніхто не дає гарантії якості. А адже піч, встановлена усередині гаражного будови, повинна відповідати всі вимог пожежної безпеки. Саме тому багато власників приватних гаражів, які встановлюють всередині саморобні нагрівальні прилади, оштрафовываются за порушення техніки протипожежної безпеки. І тут чималі штрафи.

Але навіть при експлуатації заводських агрегатів, у яких є і сертифікати якості протипожежні сертифікати, необхідно в гаражі мати під рукою вогнегасник, і краще не один. Вішають прилади зазвичай біля печі, а один біля входу.

Печь для гаража: виды, конструктивные особенности, плюсы и минусы

Де піч в гаражі, там і вогнегасник Джерело drive2.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про два міні-котеджу, як допоміжні прибудови до будинку на схилі гори в Mill Valley, штат Каліфорнія.

Висновок по темі

Отже, в статті було висвітлено питання, яку пічку вибрати для гаража. Звичайно, для такої будови оптимальний варіант – електричний нагрівальний прилад типу масляного радіатора. Він безпечний в експлуатації, мобільний, недорого коштує. Але споживає багато електроенергії, за яку доведеться платити. Плюс, швидкість нагріву невисока. А для гаражного приміщення це важливий фактор.

Оцінок 0