Піч в дерев’яному будинку: установка та монтаж камінів, будівництво, фото

Затишок будь-якого приміщення полягає не тільки в деталях його інтер’єру, але і в тому, наскільки комфортно і тепло буде в ньому, тому піч в дерев’яному будинку є основним елементом. Правильно підібрана і змонтована система опалення – запорука безпечного перебування в будинку. Монтаж пічного опалення це складний комплекс заходів, що включає в себе вибір оптимальної конструкції печі, її розташування в приміщенні, дотримання всіх етапів монтажу.

Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

Яка функція не покладалася на піч, в дерев’яному будинку головним питанням залишається безпека Джерело sdelatotoplenie.ru

Яку вибрати систему опалення

Піч в дерев’яному будинку може виконувати не тільки функцію основної опалювальної системи. Іншим, не менш важливим її призначенням, є приготування їжі. Відповідно, за типом свого використання печі мають наступний поділ:

 • система опалення;

 • комбінована система опалення і варіння).

Найчастіше в будинках використовується другий варіант. Однак більшість власників заміських дерев’яних будинків задовольняються установкою каміна, який виглядає набагато естетичніше печі, але програє їй в практичності. Головною перевагою каміна є його економічність, тому багато власників дерев’яних будинків воліють поєднувати піч з каміном.

Не варто забувати про безпечної експлуатації системи опалення. Цей показник багато в чому залежить від конструкції печі або каміна.

Для облаштування в дерев’яному будинку добре підійдуть такі види опалювальних систем:

 • Класична російська піч з лежанкою. Незважаючи на складність монтажу, є ідеальним варіантом.

 • Декоративна піч-камін добре прикрасить інтер’єр приміщення. Є універсальним і безпечним джерелом тепла, завдяки наявності спеціального жароміцного скла, що відокремлює вогонь від житлової зони.

Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

Піч-камін обладнана скляними дверима – і приємно дивитися на вогонь і іскри не летять на всі боки Джерело bauenhaus.com.ua

 • Масивна чавунна піч ідеально впишеться в інтер’єр будь-якого приміщення. Відрізняється різноманіттям моделей, простотою монтажу і високою пожежною безпекою.

Важливо! Якщо вибір був зроблений на користь каміна, необхідно віддати перевагу моделі з захисним склом. Ідеальним варіантом стане монтаж печі-каміна в дерев’яному будинку.

Вибір місця установки системи пічного опалення

При проектуванні печі або каміна необхідно врахувати особливості функціонування даної опалювальної системи і зручність її експлуатації, варіант монтажу димаря, рекомендації з СНиП (будівельні норми і правила) та інших нормативних документів. Додатково необхідно врахувати протипожежні відстані між стінами і гріють поверхнями печі.

Критерії вибору місця монтажу печі в дерев’яному будинку:

 • Особливості роботи опалювальної системи. Повітряні металеві печі, наприклад, «Булер’ян» або «Буржуйка» необхідно розміщувати в приміщенні з урахуванням постійного доступу до них потоків повітря. При необхідності обігріву кількох кімнат, буде потрібно деяка модернізація перегородок між приміщеннями для того, щоб в них можна було вбудувати піч. Ще одним дієвим варіантом є монтаж додаткових повітроводів в опалювальних приміщеннях.

Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

Піч «Булер’ян» може виглядати дуже навіть стильно в сучасній вітальні Джерело goeyvaerts.com

Якщо в якості основної опалювальної системи буде використана піч з водяним теплообмінником, її розташування в кімнаті особливої ролі не грає. Головне в цьому – забезпечити зручність експлуатації і дотримати всі протипожежні правила. При монтажі необхідно розмістити опалювальний контур так, щоб його теплообмінник розташовувався в самій нижній точці.

 • Підключення димоходу до печі є чи не самим основним критерієм вибору місця розташування опалювальної системи в приміщенні. Як правило, піч або камін в дерев’яному будинку розташовують у місці найбільш зручному для підключення димоходу. При цьому обов’язково дотримуються всі протипожежні заходи.

 • Зручність при експлуатації. Для ефективного обслуговування печі (чистка, топка, приготування їжі тощо), потрібно вільний простір безпосередньо в робочій зоні. Ця особливість має бути врахована при виборі місця розміщення печі.

 • Протипожежні відстані безпосередньо від нагрітих ділянок печі до дерев’яних перегородок і стін повинні бути не менше 110 див. Відстань від топки до стіни – 120-150 див.

Грамотне розташування системи пічного опалення мінімізує процес підтримки комфортної температури усередині приміщення і полегшить процес експлуатації.

Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

Вугілля, що випадають з топки не повинні потрапляти на займисті предмети, вони повинні бути на безпечній відстані Джерело derevyannyydom.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу утеплення будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

У яких випадках для металевої печі необхідний фундамент

Печі з металу дуже поширені в дачних дерев’яних і каркасно-щитових будиночках за рахунок високої тепловіддачі, економічності, безпеки та простоти в експлуатації. Однак ці характеристики безпосередньо залежать від дотримання всіх технологічних вимог у процесі проектування та встановлення опалювальної системи.

Існує певний ряд правил, якими передбачається облаштування фундаменту під металеву піч. Розглянемо, в яких випадках необхідна заливка фундаменту:

 • При невеликій вазі печі (до 100 кг) можна обійтися без облаштування фундаменту, однак виріб слід встановити на міцний, негорючий підстава, наприклад, на лист заліза.

 • Металеві опалювальні системи, маса яких не перевищує 750 кг, рекомендується монтувати на бетонну основу. Залежно від особливостей конструкції, може знадобитися облаштування фундаменту. Все це обов’язково прописується в експлуатаційній книзі вироби.

 • Важкі чавунні печі, вага яких більше 700 кг доцільніше обкладати вогнетривким цеглою. У цьому випадку при вирішенні питання про облаштування типу фундаменту необхідно взяти до уваги, що маса 1 м2 цегляної кладки складає приблизно 1,5 т.

 • Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

  Будь-яка піч вимагає надійного підстави Джерело decorexpro.com

  Незалежно від маси і конструкції металевої печі, перед її самостійним монтажем необхідно проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем, який підкаже оптимальний варіант її установки.

  Відео опис

  Як роблять підстава для печі в дерев’яному будинку у цьому відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про піч барбекю з цегли.

  Типи і особливості пічних фундаментів у каркасно-щитових та дерев’яних будинках

  При облаштуванні печей використовуються кілька різновидів фундаментів, кожен з яких відрізняється особливостями своєї конструкції. Перед тим, як визначитися з типом фундаменту під пічне обладнання, необхідно врахувати наступні фактори:

 • Остаточна ціна монтажу фундаменту, яка складається з витрат на придбання матеріалів, підготовчих і будівельних робіт.

 • Конструкційні особливості фундаменту і тип грунту.

 • Розрахунок розмірів фундаменту під піч, виходячи з її характеристик.

 • Крім цього, будівництво печей в дерев’яному будинку може передбачати зведення підстави під них одночасно із загальним фундаментом будівлі. Поширеними типами фундаменту під піч або камін вважаються бетонний, палі і стовпи. Зазначимо, що більшість печей можна змонтувати безпосередньо на підлозі. Для цього необхідно врахувати всі протипожежні вимоги та рекомендації виробника печі.

  Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

  Найчастіше для установки каміна або печі застосовують бетонований фундамент Джерело vbanepar.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фундамент під піч.

  Монтаж цегляної печі та його особливості

  Будівництво цегляної печі відрізняється своєю складністю. В залежності від типу і конструкції печей, більшість робіт неможливо виконати самостійно, не маючи кваліфікації і певних навичок. Краще, якщо цегляну піч складе висококваліфікований спеціаліст-пічник.

  Перед початком монтажу облаштовують фундамент у відповідності з габаритами печі. Найчастіше в дерев’яних будинках цегляні печі розташовують на кухні, оскільки більшість з них мають варильні поверхні.

  У місці, де буде розташовуватися піч, необхідно ізолювати підпільне простір за допомогою толі або руберойду, після чого визначитися з місцем розташування димоходу і зробити відповідні розмітки. Зауважимо, що димохід повинен бути розміщений тільки між кроквами і балками. Ні в якому разі не можна порушувати цілісність несучих елементів стелі і даху при влаштуванні димаря. Краще всього розміщувати димар в просторі між кроквами біля зовнішньої стіни будинку, оскільки таке розташування вважається найбільш оптимальним для дерев’яного будинку.

  Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

  Піч із цегли це не просто викладена коробка, будь-яка схема кладки передбачає кілька камер, які повинні мати певні параметри Джерело pechki.net.ru

  В якості обробки готової цегляної печі можна використовувати вогнетривку штукатурку, або кахельну жаростійку плитку. Другий варіант найбільш переважний, оскільки кахель має хорошу тепловіддачу.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівництво цегляних печей.

  Монтаж печі з металу в дерев’яному будинку

  Сучасні металеві печі відрізняються простотою монтажу, естетичністю і зручністю в експлуатації. Щоб змонтувати таку піч в будинку необхідно витратити кілька годин, після чого можна сміливо її топити. Зазначимо, що більшість моделей металевих печей можна зробити самостійно. Правда, для цього необхідні відповідні навички металообробки та інструмент.

  Варто строго дотримуватися головного правила монтажу печі з металу. А саме, не розташовувати її впритул до стіни, навіть якщо вона облицьовані негорючим матеріалом, наприклад, кахельною плиткою. Розташовувати опалювач необхідно на відстані не менше 25-30 см від стін. Також обов’язковою умовою встановлення металевої печі в дерев’яному будинку є облицювання негорючим матеріалом всіх поверхонь в зоні розташування опалювального приладу.

  Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

  Навіть від цегляних стін металева піч повинна розташовуватися на деякій відстані Джерело stroyfora.ru

  Для компактної печі з металу, не обов’язково облаштовувати фундамент, достатньо розмістити її на невисокому підставі з негорючого матеріалу, або встановити на щільний сталевий лист. Бажано облаштувати під підлогою додаткові страхувальні балки, які візьмуть на себе всю масу конструкції.

  Облаштування каміна

  При монтажі каміна, необхідно врахувати ряд вимог:

 • Як правило, наявність каміна в дерев’яному будинку передбачається ще на етапі проектування. Стіна, біля якої він буде розташовуватися обов’язково повинна бути ізольована за допомогою металевого листа, це дозволить повністю виключити ризик її загоряння в подальшому.

 • Не можна розташовувати камін впритул до стін.

 • Необхідно зробити негорюче основу під топкову каміна, і ізолювати місце його розташування від житлової зони за допомогою негорючих матеріалів.

 • Обов’язковою умовою є захист стелі від підвищеної температури.

 • Якщо в будинку кілька поверхів, при проектуванні необхідно передбачити камін для кожного з них таким чином, щоб об’єднати їх в загальну систему.

 • Монтаж димоходів повинен здійснюватися у відповідності з існуючими правилами та нормами.

 • Печь в деревянном доме: установка каминов и монтаж, строительство, фото

  Піч може розташовуватися між двома кімнатами: на одну виходить топка, а в іншій сама піч Джерело lv.aviarydecor.com

  Монтаж пічних труб

  Установка печей і камінів в дерев’яному будинку обов’язково передбачає наявність димоходів. Виконати їх монтаж навмання, все одно, що розвести багаття всередині дерев’яного будинку. Вся справа в тому, що при роботі системи пічного опалення в димоході може виникнути короткочасна температура, яка іноді перевищує 800 градусів. З цієї причини в димоходах обов’язково повинні бути передбачені пожежні розриви.

  Монтаж димоходів здійснюється згідно з правилами:

  • пічна труба виготовляється з вогнетривкої цегли, нержавіючої сталі або кераміки, яка має теплоізоляційний шар;

  • не бажано розташовувати димар впритул до стіни. Місця, в яких будуть проходити труби димоходу необхідно обов’язково покрити теплоізоляцією;

  • місце сполучення труби і стелі ізолюється за допомогою базальтового картону, нержавіючого або оцинкованого листа.

  Відео опис

  Що впливає на вибір печі для дерев’яного будинку, детальніше у відео:

  Димар обов’язково повинен бути виведений на зовнішній стіні будинку. При необхідності використовується додаткова фіксація труби до стіни, яка посилить її міцність при значних поривах вітру.

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу печей та камінів. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Висновок

  Правильний монтаж пічного опалення, обов’язкове використання ізолюючих вогнетривких матеріалів, дотримання пожежних правил – запорука безпечного і тривалого функціонування печей і камінів в дерев’яному будинку.

  Оцінок 0