Підбираємо тон затірки для кахельної плитки

Дуже часто при укладанні кахельної плитки виникають дрібні дефекти, які можна замаскувати за допомогою простого замащування сполук. Але тут дуже важливо розібратися, як вибрати колір затірки, щоб він повністю гармоніював з кахлем. Для тривалої експлуатації підлогового або настінного покриття дуже важливо правильно вибрати матеріал фуги і її колір. Якщо не затирати, то в щілини наб’ється бруд і пил, комахи можуть оселитися, потрапити волога, що призведе до утворення грибка.

Подбираем тон затирки для кафельной плитки Подбираем тон затирки для кафельной плитки Подбираем тон затирки для кафельной плитки Фуга на основі піску

Суміш з додаванням піску може подряпати поверхню, тому її краще не використовувати для кахлю, покритого емаллю або глазур’ю, а також для мармуру. Розчин на основі піску також відрізняється бідної колірною гамою: він може бути або білим, або жовтуватих відтінків.

Для створення затирання високої якості рекомендується додати в розчин полімери і латекс.

Для фуги на смоляній основі використовується:

 • епоксидка з додаванням портландцементу;
 • фуранові смоли. Але ця суміш застосовується тільки в промислових приміщеннях.

  Подбираем тон затирки для кафельной плитки Подбираем тон затирки для кафельной плитки Епоксидна затирка

Якщо немає необхідності в кольорової суміші, то її можна зробити самому. А ось заготовку під кольорову фугу краще купити в магазині – простіше вибрати з різноманіття відтінків плюс гарантія якості.

Вибір затірки

Навіть найкрасивіша кахельна плитка не буде виглядати добре, якщо колір наповнювача для шва підібраний неправильно. Зазвичай намагаються підібрати суміш, яка максимально близька за змістом до плитки, але лише небагато знають, що можна дуже ефективно використовувати контрастні кольори, необхідно тільки розібратися, якого кольору вибрати затірку, та як поєднувати її з певним типом кахлю. Варто наслідувати таких рекомендацій:

 • Плитка в кухні або ванної у вигляді панно затирається тільки сумішшю в тон. Треба пам’ятати, що фуга ставати світліше, коли висихає, тому краще всього вибирати розчин, який темніше кахлю на один-два тони.
 • Плитка і затирка практично однієї тони додадуть приміщенню цілісність і єдність. Але може зробити дизайнерське рішення нудним і одноманітним.
 • Світла фуга дуже ефектно виглядає з темною кахельною плиткою, але тільки в тому випадку, коли вона в ідеальному стані. Якщо кахель обтрепался або потріскався, то контраст тільки підкреслить недоліки.

  Подбираем тон затирки для кафельной плитки Подбираем тон затирки для кафельной плитки Світла фуга добре поєднується з темною плиткою

 • Контраст особливо добре виглядає з мозаїкою, але тут легше всього помилитися з вибором відтінку, тому простіше всього застосовувати суміш нейтрального сірого кольору.
 • Для оригінальності можна тон фуги зробити таким же, як і аксесуарів.
 • Вибирати затірку краще разом з плиткою – можна взяти в магазин шматочок кахлю і показати його консультанту. Купуйте там, де можуть запропонувати великий асортимент відтінків.
 • Якщо є така можливість, то можна спробувати суміш намазати на плитку і почекати поки вона висохне. Так буде легше визначитися з кольором.
 • Для однотонного приміщення або кімнати, витриманих в одній гамі, краще не вибирати контрастного наповнювача для шва. В крайньому випадку можна підібрати в тон меблів, якщо хочете звернути на неї увагу.

  Подбираем тон затирки для кафельной плитки Подбираем тон затирки для кафельной плитки Процес затирання плитки

 • Якщо кімната викладена і світлою і темною плиткою, то наповнювач повинен бути світлим в маленькому приміщенні (для зорового збільшення простору) і темним у великому приміщенні (для зменшення простору). Відтінки світлого і темного повинні збігатися з колірною гамою кахлю.
 • Якщо підібрати відтінок затирання складно, то тут виручать всі відтінки білого.
 • Але для підлоги білий тон непрактичний, тому краще всього вибирати суміш сірого, блакитного або коричневого, як кажуть, «під колір бруду».
 • Відео про те, як проводиться затирка плитки:

  У виборі колірної гами приміщення з кахельною покриттям велике значення має відповідність загальної дизайнерської концепції, а також індивідуальні пристрасті в оформленні кімнати. У будь-якому випадку треба прагнути до того, щоб загальна гама приміщення сприяла гарному самопочуттю.