Підготовка і штукатурка гіпсокартонних поверхонь

Сьогодні в області ремонту і будівництва широке поширення отримав гіпсокартон. Цей матеріал досить простий у використанні, його легко кріпити на поверхню. Листи гіпсокартону допоможуть приховати всілякі нерівності стін і стелі, нерідко їх використовують для створення перегородок у житлових та офісних приміщеннях, а також для багаторівневих стель. У цій статті ми розглянемо, як штукатурити гіпсокартон, які попередні роботи необхідно зробити. Необхідно також уточнити, що гіпсокартон не рекомендується використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Крім цього, його необхідно обов’язково покривати грунтовкою, яка захистить від розвитку різних грибків і цвілі.

Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Стрічка серпянка під шпаклівку стиків

Що стосується шару шпаклівки на швах і вадах гіпсокартону, то його не варто наносити більше трьох міліметрів. При великих тріщинах під неї ви можете підкласти сіточку з скловолокна, що, в свою чергу, зробить з’єднання гіпсу зі шпаклівкою більш міцним, запобігши поява тріщин в майбутньому.

Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Шпаклювання швів із застосуванням сітки

При закриванні стиків необхідно використовувати спеціальну стрічку, яка накладається на шпаклівку і вдавлюється в неї за допомогою шпателя. Товщина суміші при цьому повинна бути ширше самої стрічки.

Даємо покриттю просохнути. Після висихання нерівності і огріхи, допущені під час роботи, можна з легкістю видалити за допомогою дрібної шкурки. Отже, зі шпаклівкою покінчено, чи не пора перейти до грунтовки?

Відео про те, як закрити стики гіпсокартону за допомогою стрічки

Нанесення грунтовки

В нанесенні грунтовки у вас не повинно виникнути труднощів. Беремо валик, змочуємо в грунтовці і наносимо на поверхню. Єдиний момент, змочуйте валик ретельно, але не потрібно, щоб з нього текло. Ще один секрет – якщо роботи збираєтеся проводити в приміщенні з підвищеною вологістю, то при виборі грунтуючого матеріалу зупиніться на акриловій грунтовці. Акрил створить шар, що захищає гіпс від проникнення в нього пари і надмірної кількості вологи. Даємо поверхні добре висохнути.

А як же кути?

З шпатлюванням рівній поверхні як би нічого складного немає. Що стосується кутів, утворених при стику листів, тут трохи складніше, але все ж завдання вирішується. На кутовий стик ми наносимо шар шпаклівки, причому обидві площині кута, на шпаклівку накладаємо спеціальний металевий профіль-куточок. Він має якусь перфорацію по всій своїй довжині, через яку при вдавлюванні куточка в шпаклівку, вона виходить назовні і служить для більш ретельного з’єднання. Надлишки суміші прибираються шпателем.

Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Шпаклювання швів із застосуванням сітки

Кутовим профілем вирівнюються як внутрішні, так і зовнішні кутові стики. Після висихання шпаклівки слід прибрати недоліки за допомогою шкурки.

Поверхня неправильної геометрії? Не біда!

Часто буває, що при дизайнерському оформленні з використанням гіпсокартону, форми стін і стель мають неправильні геометричні форми, це ускладнює роботи з підготовки до оштукатурювання. Як обштукатурити стіну з гіпсокартону, має такі неправильні форми?

В принципі немає нічого складного. Для початку грунтуємо, на всі стики наносимо шпаклівку, не забуваємо про спеціальну стрічку-серпянку. Первинно наноситься стартова шпаклівка, після нанесення і висихання якій знову вся поверхня грунтується.

Відео-ролик: установка перфорованого куточка

Можливо, буде необхідно нанести декілька шарів шпаклівки. Після висихання кожен шар обов’язково грунтуємо. Останній етап – нанесення фінішного покриття, яке скроит всі недоліки. Після висихання ми можемо обробити шкіркою. В процесі шпаклівки необхідно використання профілю-кутника. Варто звернути увагу на те, що цей куточок не завжди досить надійно закріплюється за допомогою шпаклівки, тому для надійності можна використовувати саморізи.

Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Установка перфорованого куточка на арочний отвір

Завершення

Після підготовчого процесу можна приступати до більш легкого ― нанесення штукатурки. Наносимо її тим же шпателем, що і шпаклівку.

Оштукатурювання стін з гіпсокартону допоможе нам приховати невеликі недоліки при монтажі, дозволить уникнути повної заміни листа гіпсокартону. Ідеальним рішенням для фінішної обробки стін буде вибір декоративної штукатурки, яку в подальшому можна пофарбувати.

Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Подготовка и штукатурка гипсокартонных поверхностей Нанесення декоративної штукатурки на гіпсокартонну поверхню

Завдяки цій статті ми з вами зможемо правильно зрозуміти, як обштукатурити стіну з гіпсокартону, не вдаючись до допомоги професіоналів. Головне в такій роботі ― бажання, терпіння і націленість на відмінний результат.