Підготовка ділянки під газон: попередні роботи

У цій статті міститься інформація про те, як правильно здійснюється підготовка ділянки під газон. Ми розповімо про черговість дій і докладно опишемо, що необхідно виконати на кожному етапі.

Подготовка участка под газон: предварительные работы

Підготовка ділянки під газон
Джерело dacha.help

Попередні роботи

Щоб на ділянці з’явилося гарне трав’яне покриття, спочатку потрібно визначитись, як це буде зроблено. Існує два варіанти: посів спеціальних насіння і використання готового рулонного газону. І хоча підготовка підстави під рулонний газон практично виконується так само, як і з посівним варіантом, нюанси все-таки є. Вони стосуються складу ґрунту, який буде приймати насіння або вирощену травичку, скручений в рулони.

Взагалі, ґрунт для газону повинна бути родючим або нейтральною. Основний критерій – не менше 50% чорнозему. Якщо будуть використовуватися насіння, то в решти 50% має бути 10% піску і перегною, а також 30% торфу. Для рулонного варіанти перегній не потрібно, тому що основа вже вирощена. Тому до чорнозему додають по 25% піску і торфу.

Але так робиться, коли чорнозем присутній. Якщо на ділянці грунт являє собою глину, доведеться в нього додати родючої землі. При наявності піщаного грунту пісок додатково не застосовується. Використовується лише торф і гній. Тому перед тим, як почати підготовку ділянки під рулонний газон або посів насіння, потрібно визначити тип наявної грунту.

Подготовка участка под газон: предварительные работы

Грунт для газону повинна бути родючим або нейтральній
Джерело diz-cafe.com

Поетапні дії

Коли вибір газонного матеріалу здійснено, необхідно визначитися з розміром ділянки, на якій планується робити газон. Далі виконується наступне:

 • Розмітка місця і його очищення.

 • Вирівнювання ділянки.

 • Перекопування.

 • Формування потрібного процентного вмісту грунту, внесення добрив, виконання дренажу.

 • Ущільнення.

 • Прибирання та вирівнювання

  Підготовка грунту під газон починається з прибирання відведеної території. Якщо на ній росте трава, її необхідно скосити. Також там можуть знаходитися старі кущі, дерева, пеньки. Щоб майданчик мала гармонійний вигляд, потрібно не просто спиляти їх видимі частини, а викорчувати всі разом з корінням. Це трудомістка робота, але в майбутньому вона принесе свої плоди.

  Звертається увага на ступінь рівності поверхні. Іноді є перепади висот, горби, колії. В цьому випадку краще виконати планування ділянки, щоб він придбав однорідність. При бажанні можна зробити ухил, але він теж повинен бути рівномірним. Такий варіант зручний в місцях, де скупчується багато вологи. Усі виступаючі частини поверхні прибираються.

  Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Ухил повинен бути рівномірним
  Джерело fresh-deko.ru

  При наявності звичайного трав’яного покриву необхідно вирішити, як його прибрати. Це можна зробити двома способами. Перший полягає в тому, що з верхнього шару ґрунту знімається невеликий шар дерну. Він вигідний тим, що з цієї суміші землі і трави приблизно через шість місяців вийде хороша перегнившая грунт. Для цього дерен необхідно скласти у віддаленому місці ділянки.

  Другий спосіб – це застосування сучасних хімікатів, що знищують не тільки верхню частину рослин, але і їх кореневу систему. Він більш надійний, тому що в першому варіанті коріння в землі залишаються. Вони видаляються при подальшій роботі з грунтом. Але хімічні речовини діють не відразу. Потрібен час, щоб вони просочили всю систему. Зазвичай на це йде кілька днів, після чого залишається прибрати сухі залишки. Недоліком другого способу є наявність періоду очікування до посіву газонної трави. Він повинен бути не менше трьох тижнів.

  Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Трав’яний покрив, потрібно прибрати з ділянки
  Джерело plumbber.ru

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Перекопування

  Наступним етапом обробки землі під газон є перекопування. Вона обов’язкова навіть в тому випадку, якщо ділянка щороку оброблявся. Тоді досить буде одноярусного варіанти. Він полягає в тому, що виймається і перевертається шар грунту, глибина якого дорівнює приблизно багнета лопати. В цей час додатково проводиться видалення коренів, що залишилися в ґрунті. Якщо цього не робити, вони проростуть крізь культурний газон.

  Двоярусний варіант перекопування застосовується на ділянках, які не піддавалися раніше обробці. Також він використовується, якщо обробка проводилася давно або грунт важкий. Проводиться це в такій послідовності:

 • Викопується борозна поперек площі ділянки. Глибина робиться при одноярусною перекопуванні. Земля убирається в бік.

 • Залишився нижній шар грунту піддається розпушування. Це можна зробити за допомогою кирки або вил.

 • Паралельно першій викопується наступна борозна. Вийнята з неї земля поміщається в початкову борозну.

 • Процес повторюється, поки не буде досягнуто закінчення ділянки. В останню борозну поміщається грунт, вийнятий з першої борозни.

 • Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Перекопування ділянки
  Джерело pinterest.ca

  В обох варіантах перекопування великі грудки землі розбиваються. Коли вона завершена, земля розрівнюється граблями. У цей час продовжується процес прибирання коренів рослин, які раніше були на ділянці. В результаті повинен вийти рівний шматок землі.

  Формування грунту, дренаж

  Верхня частина площі, відведеної під майбутній газон, повинна мати той грунт, про який написано на початку статті (чорнозем, пісок, торф, перегній). Рекомендується, щоб його шар був близько 15 див. При підготовці грунту під рулонний газон товщина може бути менше – 12 див. Це пов’язано з тим, що рулони – вже готові килимки дерну. Якщо нижележащий грунт досить пухкий і являє собою глинисто-піщану суміш, газонна трава буде рости добре. Якщо в ньому набагато переважає пісок чи глина, потрібно додатково робити дренаж. Для цього перед тим, як насипати родючий верхній шар, укладаються невеликі камінчики і гравій. Товщина цієї частини зазвичай становить 5 див. В разі, коли грунт занадто глинистий, товщина збільшується до 15 см. При цьому між камінчиками додатково засипається пісок. Допускається його заміна дрібним відсівом. Якщо на ділянці завжди багато вологи, робляться дренажні канави. У найбільш складних випадках укладаються спеціальні труби, з допомогою яких відводиться вода.

  Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Завдяки дренажній системі газон буде захищений від перезволоження
  Джерело fruittree.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оформити газон на дачі: різновиди ландшафтних рішень, догляд + 45 фото.

  Внесення добрив, ущільнення

  Перш ніж перейти до заключного етапу підготовки землі під газон, необхідно у верхній шар ґрунту внести добрива. Головним є фосфор, завдяки якому в рослинах накопичуються поживні речовини, зміцнюється їх коренева система, формуються нові паростки. Також важливий азот, що сприяє прискоренню зростання. Додатково вноситься калій, що робить траву стійкою до захворювань і несприятливих умов середовища.

  Коли і ці роботи виконані, робиться полив ділянки, щоб земля осіла. Потім потрібно почекати, поки вона повністю висохне і приступати до трамбування грунту. Як пристосування для цього використовуються садові катки. Це важливий етап, особливо, якщо буде виконуватися посів насіння. У щільному грунті рослини краще вкорінюються. Після всіх проведених маніпуляцій зовні ділянка повинна виглядати рівним чистим полем і нагадувати пиріг, зверху якого насипана дрібна крихта.

  Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Головним добривом є фосфор
  Джерело hortikultura-araucaria.hr

  Ціни та терміни

  Вартість виконання робіт з підготовки обраної території під газон залежить від того, наскільки велика її площа. Також має велике значення конфігурація ділянки. Якщо це горбиста місцевість, яку необхідно рівняти, вона буде вище, ніж для звичайної рівній поверхні. В середньому ціна за 1 м2 становить 70-80 рублів. Це для легкого грунту – того, який оброблявся в минулому році. При складних грунтах (глинистих, заболочених, цілинних) ціна збільшується до 90-100 рублів за квадратний метр.

  Має значення, чи потрібно на ділянці корчувати пні, спилювати дерева, вивозити сміття. Виконуються такі роботи, починаючи з травня місяця. Потрібно, щоб встановилася суха погода. Закінченням може бути жовтень, якщо він не дощовий. Коли роботи завершені, бажано відразу приступати до посіву насіння або укладання рулонів. В іншому випадку почнуть з’являтися бур’яни, тому що на вільній землі цей процес неминучий.

  Подготовка участка под газон: предварительные работы

  Підготовка ділянки під газон
  Джерело landscape-development.ru

  Відео опис

  У відео можна побачити підготовку ділянки під газон:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про топ-10 сходів в стилі модерн: складне в простому.

  Висновок

  Коли з’явилося бажання зробити на ділянці гарний трав’яний газон, треба попередньо вибрати для нього зручне місце і вирішити питання, яким способом з’явиться трава. Після вивчення складу грунту можна приступати до підготовчих робіт. Це стандартний набір маніпуляцій, які можуть змінюватись в залежності від складності ґрунту і наявності рослин, що заважають появі рівного газону.

  Оцінок 0