Підготовка стін під фарбування – інструкції і рекомендації

Для чого необхідно підготувати стіни до фінішної обробки

Необхідно знати, що будь-яку основу має бути підготовлено до фінішної обробки. Тому що будь-яка обробка наноситься на ідеально рівну основу. Особливо це стосується фарбування, тому що фарбі властиво виділяти всі недоліки на стінах, які при інших способах фінішної обробки можуть бути непомітні.

Подготовка стен под покраску – инструкции и рекомендации Подготовка стен под покраску – инструкции и рекомендации Подготовка стен под покраску – инструкции и рекомендации Лампа-переноска допоможе визначити всі нерівності

 • Штукатурна суміш і все необхідне для її нанесення.
 • Шпаклівка та інструмент для її нанесення.
 • Підготовка бетонних необроблених поверхонь і неоштукатурених цегельних підстав

  Робота з такими підставами найбільш трудомістка, тому один з варіантів, як приготувати стіни до фарбування – найняти фахівців, які обштукатурять, загрунтуют і зашпаклюют їх. Вам залишиться тільки вибрати фарбу і пофарбувати. Однак, якщо є бажання заощадити або ж довести самому собі, що чоловіча робота вам по плечу, можна зайнятися цим самостійно.

  Відео про те, як штукатурити стіни під фарбування:

  Коротка інструкція по обштукатурюванню, грунтовці і фінішному шпатлювання:

 • Цегляну або бетонну основу зачищаємо, видаляючи з поверхні налиплий цементний розчин. Також видаляємо жирові і мастильні плями. На цегляних стінах розшивають шви для кращої адгезії штукатурного складу, видаляємо пил і покриваємо грунтовкою; бетонні підстави покриваємо насічками, також прибираємо пил і обробити спеціальною грунтовкою, яка після висихання робить поверхню шорсткою на дотик, тим самим збільшуючи зчеплення штукатурки з бетоном. Даємо висохнути.
 • Якщо перепади висот на робочій поверхні великі, закріплюємо на стіні металеву сітку. Вона не дозволить розчину при висиханні піти тріщинами.
 • Готуємо штукатурну суміш з готової сухої суміші, точно дотримуючись інструкції.
 • На цегляну, раніше нештукатуреную, поверхню наносимо перший шар штукатурки – так званий обризг, закріпивши попередньо спеціальні маяки. Також чинимо і з бетонною основою. На останньому вирівнюємо цей шар правилом і даємо схопитися і підсохнути.

  Подготовка стен под покраску – инструкции и рекомендации Подготовка стен под покраску – инструкции и рекомендации Маяки ставляться для полегшення штукатурення

 • Наносимо другий шар штукатурки. Даємо трохи підсохнути і затираємо його. Після закінчення робіт і повного висихання шару, грунтуємо його. Тепер можна приступати до шпатлювання дрібних недоліків, які добре видно, якщо освітити поверхню лампою-переноскою.
 • Підсумок – отримуємо гладке потинькована і зашпаклеванное підстава, яка готова до фарбування, залишається тільки визначитися з вибором фарби і її кольором.
 • Прибираємо старе покриття з пофарбованих та обклеєних шпалерами стін

  Якщо з якісно оштукатуреної і зашпакльованої стіною все більш-менш ясно (перевіряємо її на вади і, не знайшовши таких, грунтуємо і починаємо підбирати фарбу, якщо недоліки виявлені, то вирівнюємо стіну шпаклівкою і грунтуємо), то з раніше обклеєної шпалерами або забарвленою поверхнею доведеться повозитися.

 • Якщо стіни обклеєні шпалерами, необхідно їх зняти. Далі, простукати стіну на предмет порушення цілісності штукатурного шару. Якщо звук глухий – штукатурка тримається добре, якщо дзвінкий – в цьому місці вона може відвалитися. Тому відбиваємо такі проблемні місця за допомогою стамески і молотка або, якщо склад тримається зовсім слабо, піддягаємо його шпателем і знімаємо. Тепер необхідно зашпаклювати нерівності і зашкурить, за рівнем перевірити рівність поверхні. Якщо стіна рівна і гладка, грунтуємо її, даємо висохнути, а потім приступаємо до фарбування.
 • Якщо стіни були пофарбовані, то доведеться попрацювати, щоб очистити їх від старої фарби. Варіантів тут три – термічний, хімічний і механічний. Але, краще, останній, так як він найбільш безпечний для здоров’я людини і не вимагає особливих знань і запобіжних заходів, крім обережності поводження з електроінструментом.
 • Відео про те, як зняти шпалери:

  • Найпростіший спосіб позбутися від старої фарби на стінах – збити її за допомогою стамески і молотка.
  • Дідівський спосіб – зробити на стіні насічки сокирою, потім змочити її, дати воді вбратися і зчистити залишки фарби лезом сокири. Однак, після такої обробки буде потрібно багато сил і часу на приведення очищеної стіни ідеально рівне стан. Доведеться закрити всі насічки, перевірити стіну на перепади по рівню і, якщо таких не виявиться, нанести фінішну шпаклівку і зачистити поверхню шкіркою.
  • Можна скористатися допомогою електроінструментів, наприклад, дрилі, яка є в будь-якому будинку, і корончатою насадки для цегли або спеціальної насадки під назвою краскосниматель. Така обробка дасть мінімальні пошкодження поверхні. Після завершення робіт потрібно буде очистити від пилу, зашпаклювати і затерти шкуркою.
  • Фарбування декоративної штукатурки не вимагає якихось особливих дій. Вибираєте колер, купуєте необхідний інструмент і приступаєте до роботи. Крім того, забарвлюють її відразу після висихання, тому не потрібно очищати поверхню від бруду та пилу.

  Відео про те, як зняти стару фарбу зі стін:

  Після того як стіна була очищена від старого лакофарбового покриття, можна зайнятися вибором фарби, найбільш відповідною для вашого інтер’єру.