Підлога в каркасному будинку на гвинтових палях: утеплення, конструкція, пристрій, фото

Поява каркасної технології зведення приватних будинків дало можливість у кілька разів збільшити швидкість проведення будівництва та скоротити фінансові витрати. Особливо це стосується ситуацій, коли в якості підстави для будівлі використовується пальовий фундамент. Для його облаштування не потрібні трудомісткі земляні роботи. Є в цій технології і зворотна сторона медалі. Так як фундамент не суцільний, і піднята над поверхнею землі, підлогу каркасного будинку на гвинтових палях знизу виявляється повністю відкритим. Якщо не вжити додаткові заходи по його утеплення, це неминуче призведе до серйозних втрат тепла. Надалі їх доводиться компенсувати збільшенням витрат на додатковий обігрів будинку.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Будинок на гвинтових палях як би висить в повітрі, і під ним частенько може гуляти протяг Джерело kak-sdelat-fundament.ru

Особливості конструкції будівлі на палях

Як правило, пальовий фундамент використовується в наступних випадках:

 • При веденні будівельних робіт на проблемних грунтах (сипких, слабких, рухливих, кам’янистих, болотистих).

 • Якщо ділянка не рівний, а з перепадами по висоті. Таке часто буває, коли будинок споруджується на схилі гори або пагорба.

 • Коли не вистачає грошей на більш дорогий монолітний фундамент.

 • Стислі терміни проведення будівництва. Як правило, в таких випадках зводять каркасний або дерев’яний будинок на пальово-гвинтовому фундаменті.

 • Відсутність можливості осушити надмірно вологий грунт на ділянці.

Основою такого фундаменту є гвинтові палі. Мова йде про металевих трубах, оснащених спеціальним наконечником на кінці (його форма може відрізнятися). Метод занурення в грунт гвинтових паль дуже специфічний: їх не забивають з допомогою акцентованих ударів, а загвинчують ручним або механізованим способом. По ходу обертання паля своїм конусоподібним вістрям вгризається в товщу землі. Для збільшення надійності кріплення грунт по ходу роботи ущільнюють.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Обв’язка пальового фундаменту готова до подальших робіт Джерело stroyfora.ru

Щоб домогтися рівномірного розподілу навантаження від ваги будівлі, верхівки завинченных паль підрізають по одному рівню і оснащують оголовками. Поверх оголовків облаштовується суцільна обв’язка (ростверк), що об’єднує опори в одну силову конструкцію. Ростверк може бути сталевим, дерев’яних або бетонним. Надалі саме обв’язка стає основою для облаштування підлоги та стін будинку. Перед монтажем елементів обв’язки на оголовки паль стелять гідроізоляційний матеріал (пенофол, руберойд або поліетилен). Це захистить підлогову поверхню від надмірного зволоження.

Облаштування підлоги

При виборі відповідного матеріалу для підлоги в каркасна будівля на пальовому фундаменті рекомендується звертати увагу не тільки на його міцнісні характеристики, але і на масу. Бажано, щоб вона була максимально невеликий, що позбавить опори будівлі від зайвих навантажень. Найбільш підходящим варіантом є деревина (бажано віддавати перевагу осики, дуба або хвойних порід). Вона повинна бути добре висушеної і не містити видимих пошкоджень.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Основа підлоги повинна починатися з якісної деревини – йому потрібно витримувати велике навантаження Джерело stroy-brus.ru

Облаштування підлоги каркасного будинку починають відразу після зведення пальового підстави та укладання ростверку. У комбінацію з дерев’яною підлогою при спорудженні обв’язки рекомендується використовувати балки перетином 10х10 см з хвойного дерева. Якщо відстань між окремими опорами під балки перевищує 3 м, по середині прольоту встановлюють додаткові стійки.

Поверх закріплених балок монтуються лаги: крок їх укладання – 50 див. Рекомендований переріз лад – 10Х25 див. Невеликі прольоти (під ванною або коридором) дозволяється перекривати брусом 5х15 див. Щоб прискорити укладання лаг, обв’язка попередньо маркується розміткою за розміром кроку. Елементи обв’язки оснащуються посадочними місцями під ширину лад. Укладені в пропили бруски скріплюють з основою за допомогою шурупів, цвяхів або саморезов.

Для надійного захисту від вологи та шкідливих комах несучі конструкції підлоги просочують антисептичної рідиною. По нижньому зрізу лаги обшиваються дошкою 30х30 мм. Щоб зробити конструкцію підлоги міцніше, в окремих випадках застосовуються додаткові перемички, набиваемые поверх лад з кроком 150 див. Це зазвичай вимагається при використанні всередині каркасного будинку бетонної стяжки з підігрівом. У всіх інших випадках утеплення підлоги проводять окремо.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Перемички додадуть певної міцності підлоги Джерело 1karkasnydom.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами каркасних будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Призначення утеплення підлоги в пальовому будинку

Головна особливість каркасного будинку на палях – наявність вільного простору між поверхнею землі і тильною стороною підлоги. В результаті саме через нижнє перекриття відбувається найбільш значний витік тепла. Особливо це стосується конструкцій, які не захищені по периметру фальш-цоколем: в такому випадку холодний вітер в зимовий час вільно «гуляє» в підпіллі. Також слід врахувати, що пальовий фундамент часто використовується на болотистих грунтах: у такому випадку на будівлю знизу впливає не тільки холод, але і волога.

Якщо знехтувати додатковими заходами щодо ефективної теплоізоляції підлоги, господарям будинку доведеться зіткнутися з такими проблемами:

 • Фінансові витрати в холодну пору року істотно зростуть, так як доведеться компенсувати значні теплові втрати збільшенням температури радіаторів опалення. Якщо цього не зробити, у будинку буде дуже незатишно.

 • Скупчення конденсаційної вологи усередині технічного підпілля. На поверхні холодної підлоги почне утворюватися конденсат.

 • Із-за постійного зволоження дерев’яні елементи конструкції будуть гнити і покриватися цвіллю та грибком.

Грамотне утеплення підлоги в будинку на гвинтових палях дозволить вберегтися перерахованих негативних явищ.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Між перемичками укладають шар утеплювача, щілини «задувають» піною Джерело 9dach.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу реконструкції та перебудови будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Який утеплювач використовувати

Утеплювач для підлоги каркасного будинку на пальовому фундаменті, крім здатності добре утримувати тепло, повинен бути легким, простим в укладанні і володіти відмінною вологостійкістю.

Пінопласт

Досить хороший утеплювач, який отримав широке поширення із-за своєї дешевизни. Однак слід взяти до уваги, що замерзання просоченого вологою пінопласту провокує його поступове руйнування. В результаті його теплоізоляційні характеристики різко падають, і холод отримує прямий доступ в приміщення. Використовувати пінопласт дозволяється тільки в комбінації з надійною вологозахист.

Піноплекс

Екструдований пінополістирол є більш дорогою модифікацією пінопласту. Для нього характерні відмінні міцнісні якості і практично повна відсутність водопоглинання. Це дозволяє матеріалу стійко переносити низькі температури в умовах постійної вологості. Для повідомлення пеноплексу вогнестійких якостей у його склад вводяться антипірени.

Мінеральна вата

Відмінний варіант, щоб облаштувати тепла підлога в каркасному будинку. Для цього матеріалу характерні високі теплоізоляційні характеристики та абсолютна не горючість. Мінеральна вата не боїться ніяких біологічних впливів.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

В якості утеплювача будівельники воліють застосовувати мінеральну вату Джерело krutopol.com

Слабкі сторони матеріалу:

 • Погана переносимість вологи. Попадання на поверхню утеплювача води провокує його просідання і зниження теплоізоляційних характеристик.

 • Дорожнеча. За придбання мінеральної вати доведеться викласти на порядок більше грошей, ніж за пеноплекс.

Випускають цей матеріал у формі плит і рулонів. Перший варіант більш зручний для проведення теплоізоляції підлоги в будівлі на пальовому фундаменті. Плити мають перевагу в жорсткості і опірності механічних впливів.

Керамзит

У будинках на гвинтових палях цей утеплювач застосовується досить рідко, що пояснюється його невисокими теплоізоляційними характеристиками. Щоб домогтися потрібної утеплювального ефекту, доводиться насипати шар пристойної товщини: це краде житловий простір і ускладнює загальну вагу конструкції. Тих, хто все-таки наважується застосовувати керамзит для утеплення підлоги на палях, приваблює значна простота його укладання.

Додаткові матеріали

Крім утеплювача, для роботи знадобляться наступні матеріали:

 • Черепної брус.

 • Обрізна дошка, фанера, плити ОСБ або ДСП.

 • Гідроізоляційні матеріали (пергамін, руберойд або поліетилен).

 • Пароізоляційна мембрана.

 • Звукоізоляційні плити. Їх можна замінити додатковим шаром мінеральної вати.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Схема пристрою підлоги в дерев’яному будинку Джерело chrome-effect.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про теплу підлогу в будинку.

Порядок роботи

Тепла підлога в каркасному будинку на палях облаштовується в наступній послідовності операцій:

 • Установка черепного бруса. Його кріплять шурупами або цвяхами внизу балки (врівень з кромкою). Брус служить основою для чорнової підлоги.

 • Облаштування чорнової підлоги. Для цього можна використовувати обрізну дошку або деревно-стружкові плити. Чорнове підстава фіксується до черепного бруса цвяхами або саморізами.

Відео опис

В деталях збірку чорнової підлоги можна подивитися в наступному відео:

 • Укладання гідроізоляційної плівки або руберойду поверх чорнової підлоги. Призначення процедури – створити надійний бар’єр на шляху вуличної вологи.

 • Монтаж утеплювача. Плити або рулони акуратно укладають у 3 шари між лагами, уникаючи щілин між окремими ділянками. Такий запобіжний захід дозволить уникнути утворення містків холоду.

Пол в каркасном доме на винтовых сваях: утепление, конструкция, устройство, фото

Перед укладанням утеплювача обов’язково кладуть пароізоляційну плівку Джерело beton-house.com

 • Укладання пароізоляції поверх утеплювача. Мембрана не дозволить внутрішньої вологи і конденсату накопичуватися всередині теплоізоляційного матеріалу.

 • Звукоізоляція. Деякі будівельники вважають цей шар зайвим, однак він додатково захистить внутрішні приміщення від вуличного шуму.

 • Облаштування чистового статі. Готовий «пиріг» закривають по лагах деревно-стружковими плитами або дошкою.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про влаштування підлоги в дерев’яному будинку.

Висновок

Утеплення підлоги в будинку на пальовому фундаменті забезпечить комфорт проживання і збереже від зайвих витрат на опалення. Роботи цього типу проводяться досить швидко: їх рекомендується здійснювати на етапі загального будівництва.

Оцінок 0