Підлога з гіпсокартону – швидкий і простий метод виготовлення

Ремонт у квартирі завжди підходить до того, що потрібно попрацювати з підлогою. Для цього існує безліч різних способів, але найчастіше сьогодні застосовуються найбільш сучасні і швидкі технології. Якщо вас цікавить, як зробити підлогу з гіпсокартону, то можна відразу сказати — це дуже просто.

Сам по собі гіпсокартон — ідеальний будівельний матеріал, що представляє собою картонні листи, між якими розміщений гіпсовий наповнювач. Легкі і досить міцні конструкції отримали велику популярність у всьому світі. Сьогодні гіпсокартон застосовується практично на будь-якому будівельному об’єкті.

Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Керамзит — теплозахисний матеріал, без якого не обійтися

Після цього на підлогу укладається керамзит і з допомогою направляючих досягається єдиний рівень поверхні по всій площі приміщення. Разом з поліетиленом керамзит буде не тільки утеплювати вашу кімнату, але і захищати гіпсокартон від можливого попадання вологи з нижньої площини. Зверніть увагу, що замість керамзиту можна також використовувати перліт, тому вибір залежить від вашого бажання.

Укладання плит

Коли з підготовкою покінчено, можна приступати до безпосереднього монтажу гіпсокартонної підлоги. Слід відразу ж озброїтися необхідними інструментами — електролобзиком, дрилем, шуруповертом.

Укладання проводиться від дверного отвору. Це пов’язано з тим, що ходити по керамзиту не варто, інакше ваші сліди в подальшому будуть грати роль непотрібних пустот під гіпсокартоном, а плити можуть почати «грати», тому слідуйте простому правилу — укладання від дверей вглиб приміщення.

Плити з’єднуються між собою клейовим з’єднанням, тому потрібно ретельно наносити клей на потрібні ділянки. Для більшої надійності рекомендуємо додатково виконати кріплення до підлоги саморізами. Кріплення слід розміщувати на відстані не більше 30 см один від одного, при цьому до краю аркуша має бути не менше 3 див. Такі параметри оптимальні для того, щоб плити були надійно зафіксовані.

Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Для більшої надійності кріпите гіпсокартон до підлоги саморізами

Виконати такі роботи можна самостійно, але, якщо є така можливість, краще запросити для роботи напарника. Це допоможе не тільки швидше завершити всі роботи, але і краще контролювати різні етапи як підготовки, так і безпосередній укладання гіпсокартону. До речі, переміщати плити теж зручніше удвох, адже одна така плита важить близько 18 кг.

Повторивши цей процес по всій площі оформлюваної кімнати, ви завершите процедуру укладання гіпсокартонного підлоги. Погодьтеся, що це зовсім не так складно, виходячи з опису. Однак на ділі все йде трохи по-іншому. Якщо ви ще ніколи не виконували подібних робіт, то оформлення першої кімнати може стати для вас справжнім випробуванням на педантичність.

На жаль, багато хто забуває про те, що всі операції повинні контролюватися за допомогою рівня, тому в підсумку отримують неякісний пол, який в подальшому обов’язково доведеться переробляти. Тому виконуйте всі пункти технології!

Подальші роботи

Коли підлога буде повністю покладений плитами, потрібно обрізати виступаючі ділянки гідроізоляційної стрічки і приступити до подальших оформлювальним робіт. Ви можете застосовувати практично будь-яке покриття при такій основі, крім паркетної дошки.

Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления Пол из гипсокартона – быстрый и простой метод изготовления На жаль, паркет на гіпсокартонний підлога не можна стелити

Ламінат або плитка будуть ідеальним рішенням. Однак зверніть увагу, що плитка не повинна перевищувати розмір 300×300 мм

Підлога з гіпсокартону — хороший вибір для ґрунтовного капітального ремонту квартири — в цьому випадку ви і надалі зможете користуватися перевагами, які дає вам ідеально рівна поверхня такого покриття.