Підвал в гаражі – технологія споруди, використовувані матеріали, нюанси будівництва

Сьогодні розповімо про такому необхідному приміщенні, як підвал у гаражі. Для яких цілей його можна використовувати кожен вирішує сам, а ми позначимо основні моменти і нюанси його зведення. Розібравшись в отриманій інформації, ви будете розуміти, що роблять майстри. До того ж зможете задавати недурні питання, що стосуються конструкції підвалу і технології його споруди.

Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

Льох в гаражі
Джерело advicee.ru

Покрокова інструкція спорудження погреба

Необхідно зазначити, що льох в гаражі – це повноцінна споруда з підлогою, стінами та стелею. Зводити її можна ще на стадії будівництва гаража або у вже експлуатується приміщенні. В залежності від ситуації і технологія будівництва буде різною.

Спорудження подала в споруджуваному гаражі

Це економічний варіант, тому що фундамент гаража буде виконувати функції стін льоху. Тому в першу чергу на ділянці наноситься розмітка під гаражне будова. По кутах споруди забиваються кілочки, які обв’язуються шпагатом. Тут треба врахувати той факт, що зовнішні сторони фундаментної конструкції повинні гидроизолироваться. Тому викопують котлован на 1 м більше з боку довжини і ширини гаража. Приміром, якщо параметри споруди 3х6 м, то котлован повинен бути розмірами 4х7 м. тобто з кожної сторони залишається за півметра, що достатньо для проведення гідроізоляційних робіт.

Наступний етап – земляні роботи. В цьому випадку можна використовувати важку техніку у вигляді екскаватора. Відсутність стін будови це зробити дозволяє. Головне після роботи техніки – підробити дно і стіни котловану лопатами. Чим і повинні зайнятися робітники. Дно максимально вирівнюють по горизонту, стіни по вертикалі.

Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

Котлован під підвал
Джерело kak-peresadit.ru

Кілька слів про глибині підвалу. Все буде залежати від глибини пролягання ґрунтових вод на будмайданчику. Нижче опускати не рекомендується. Якщо глибина грунтових вод високий, то доведеться проводити складну гідроізоляцію. А це великі грошові вкладення. Другий варіант – підняти ніжка і зробити в’їзд в гараж під ухилом.

Дно підвалу

Отже, далі по технології будівництва подала у гаражі.

 • На дно засипають подушка з шару піску товщиною 30 см, шару щебеню товщиною 10-15 см

 • У укладають два шари руберойду. Кожен шар перпендикулярних напрямках. Наприклад, нижній вздовж споруди, верхній поперек. Шари руберойду між собою просочують бітумною мастикою чи гарячим бітумом.

 • Заливають бетонну стяжку.

 • Про стяжці треба розповісти трохи докладніше. У чистому вигляді бетон тут не використовують. Під дією навантажень він трісне. Тому всередину стяжки закладають армуючий каркас із сталевої арматури діаметром 10-12 мм Арматурні стрижні збирають прямо на руберойді у вигляді решітки з отворами 20х20 см. Їх пов’язують між собою в’язальним дротом. Потім ґрати піднімають і укладають на підставки з цегли або металевого профілю (куточок, труби та інше). За технологією армокаркас повинен знаходитися усередині бетонного підстави підвалу.

  Заливають бетонний розчин. Його товщина в межах 10-20 див.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Підготовка підлоги льоху до заливання стяжки
  Джерело metasold.com

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами гаражів та інших малих форм для заміського будинку – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

  Спорудження фундаменту

  Наступний етап – зведення фундаменту. Тепер все буде залежати від того, чого збирається він. Простіше всього використовувати збірну конструкцію з фундаментних блоків, бетонних стінових блоків або цегли. Монолітні конструкції міцніше, але їх зведення обходиться дорого. До того ж це займе багато часу, так і по трудовитратам цей варіант складніше. Тому що для заливки бетонного розчину треба спорудити опалубку, встановити в неї армокаркас, залити всередину бетон, а потім чекати 28 днів, коли розчин набере свою марочну міцність.

  Що стосується штучних блоків або цегли, то основне завдання виробника робіт – укладання з перев’язом, коли елементи верхнього ряду укладають зі зміщенням в половину блоку щодо елементів першого ряду.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Фундамент з бетонних блоків
  Джерело pogreb-podval.ru

  Спорудження перекриття

  Як тільки фундамент буде піднято до висоти льоху, треба продумати, як буде споруджуватися перекриття. Найпростіший варіант – укласти шестипустотные плити. До речі, в типових проектах гаража з підвалом використовується саме цей варіант. Тому не варто винаходити нову конструкцію велосипеда. Використовуйте плити. Правда, для їх монтажу доведеться скористатися послугами підйомного крана, що збільшить собівартість споруди. Але готові плити перекриття – це швидкий і надійний спосіб. Тим більше, виробники пропонують вироби з мінімальною довжиною 3 м. Так що підібрати потрібну модель, яка ляже точно на стінки фундаменту, не складе труднощів.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Шестипустотные плити як перекриття гаражного підвалу
  Джерело emupauto.ru

  Більш складний варіант – монолітна плита. Технологія її спорудження схожа на зведення монолітного стрічкового фундаменту. Під плиту збирають опалубку. По суті, це листові міцні матеріали (профнастил, фанера, OSB плити, листове залізо та інше), які краями укладають на стінки фундаменту, а під них рівномірно встановлюють підпори з лагами (поперечними або поздовжніми). Після чого з дощок збирають коробку, яка буде формувати товщину заливки. Її розміри дорівнюють розмірам фундаменту.

 • Коробку встановлюють на споруджена основу.

 • Усередину укладають на підставки армуючий каркас з арматури.

 • Заливають бетонний розчин за рівнем коробки.

 • Через 7 днів коробку розбирають, через 28 днів підлогу можна експлуатувати.

 • Кілька рекомендацій: товщина монолітної плити перекриття не менше 15 см, діаметр використовуваної арматури в межах 10-12 мм.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Монолітно залита плита перекриття
  Джерело emupauto.ru

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва гаражів та інших малих форм для заміського будинку під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Зверніть увагу, що при спорудженні перекриття необхідно подбати, щоб у нього залишився отвір для спуску в підвал. При заливці монолітної конструкції всередину короба в необхідному місці укладають ще одну прямокутну коробку менших розмірів, що відповідають розмірам прорізу. Її внутрішність не заливають бетоном. Після зняття опалубки в укладених листових матеріалах вирізають отвір, торці якого згодом закріплюють, приміром, бандажем з металевого куточка.

  При використанні готових плит перекриття одну з них у місці організації отвору в підвал не встановлюють. Тут заливають монолітну конструкцію з установкою опалубки і формуванням отвору.

  Відео опис

  Етапи споруди підвалу в гаражі у відео:

  Зовнішня гідроізоляція фундаменту

  Це найпростіший етап. Стінки фундаменту обробляють бітумною мастикою чи гарячим бітумом. Головне – не пропустити не один ділянка. Обробку проводять рівномірно, краще в два шари. Після висихання гідроізоляції рів між фундаментом і засипають грунтом.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Зовнішня гідроізоляція
  Джерело he-nn.ru

  Спорудження підвалу в експлуатованому гаражі

  Складність цієї технології полягає в тому, що фундамент гаража закладений на невелику глибину, так як будівля відноситься до категорії «легких». Тому копати котлован під підвал треба обережно, щоб стінки фундаменту не обвалилися, а сам гараж не склався.

  Якщо грунт під гаражем глинистий, то можна сміливо капати котлован, відступивши від стінок по 30-50 див. Якщо грунт піщаний, то технологія копки буде зовсім інший.

 • Уздовж далекої короткої стіни, відступивши півметра, викопують лопатами траншею на глибину закладення льоху. Ширина траншеї 0,5 м.

 • Засипають подушку і заливають стяжку.

 • Піднімають стіну підвалу з бетонних блоків або цегли.

 • Викопують траншею довжиною близько поздовжньої стіни гаража.

 • Засипають подушку, заливають стяжку і піднімають стіну.

 • Те ж саме роблять і з протилежною стіною.

 • Останнє – спорудження стіни, ближній до в’їзду.

 • Грунт, що залишився всередині стін підвалу, вибирають.

 • Залишається тільки вирівняти дно котловану, засипавши в нього подушку і затоку стяжку.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Будівництво льоху в побудованому гаражі
  Джерело betonzavod-info.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти каркасних гаражів.

  Гідроізоляція підвалу

  В даному випадку використовується внутрішня гідроізоляція. В першу чергу на підлогу укладають два шари руберойду з заходом на стіни на висоту 20-30 см Укладання шарів взаємно перпендикулярна. Можна використовувати полімерну мастику, яка наноситься безшовним способом. Основне завдання – закрити стики між стінками льоху і підлоговим підставою, тому що це найбільш слабкі місця в плані проникнення вологи.

  Що стосується гідроізоляції стін підвалу, то найчастіше для цього використовують руберойд, покладений на бітумну мастику. Використовують сьогодні полімерні склади. Старий спосіб обробки підвалу гаража – вапняна штукатурка, цегла.

  Перекриття подала

  У цьому варіанті організації підвального приміщення застосовують технологію монолітної заливки перекриття. Про неї було розказано вище, так що повторюватися не буде. Просто додамо, що перекриття заливають від стіни до стіни фундаменту гаража. Відповідно армуючий каркас збирають саме під ці розміри.

  Вентиляція підвалу в гаражі

  Як і будь підвал, гаражний повинен бути сухим. А значить, в ньому треба передбачити систему вентиляції. Основний принцип роботи цієї системи – надходження свіжого повітря ззовні і висновок усталеного повітря назовні. Тому треба в процесі спорудження погреба встановити два трубних патрубка. Один біля в’їзду, другий з протилежного боку.

  Відео опис

  Споруда в гаражному підвалі вентиляції у відео:

  Перший, так як розташовується ближче до виходу на вулицю, буде виконувати функції подає контуру ззовні. Труба повинна стирчати вище підлоги в гаражі на 5 см і опускатися до підлоги в підвалі, не доходячи до нього 5 див.

  Другий буде служити для відведення повітря з підвалу. Тому його виводять крізь гаражне приміщення і дах. При цьому нижній кінець вентиляційної труби повинен розташовуватися під стелею погреби (нижче його поверхні на 5 см).

  Виходить так, що повітря зовні буде надходити в підвал у його статі, а потім по діагоналі приміщення переміщатися до вихлопної труби. Таким чином охоплюється весь обсяг повітряної маси.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Схема роботи вентиляції льоху в гаражі
  Джерело nauka-i-religia.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про підйомні ворота для гаража.

  Готові конструкції підвальні

  Всі вищеописані роботи складні і коштують великих грошей. Сьогодні можна придбати готовий льох з пластику в гараж. Виготовляють його з поліетилену низького тиску або поліпропілену. Спосіб виробництва: зварювання окремих елементів або формування готових погребів.

  Переваги пластикових конструкцій очевидні:

  • повна герметичність, що гарантує захист внутрішнього простору від проникнення вологи або підгрунтових вод;

  • широкий модельний ряд дозволяє підібрати під розміри гаража;

  • простота установки – потрібно один день разом з викопуванням котловану;

  • легкість конструкції не вимагає присутності на будмайданчику важкої техніки;

  • висока міцність споруди;

  • повна комплектація в плані наявності люка і вентиляції;

  • прийнятна ціна, приміром, пластиковий погріб, виготовлений зварним способом, розмірами 1,6х1,6х2,4 м коштує 100000 рублів.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Пластиковий погріб
  Джерело en.decorexpro.com

  Підвал з оглядовою ямою

  Оглядова яма в гаражі – об’єкт необхідний, ніж підвал. Тому багато власників намагаються віддати перевагу саме ямі. Але є проекти гаражів з підвалами і оглядовими ямами. Якщо правильно підійти до вирішення деяких питань, то в гаражі можна отримати в наявність і те, і інше.

  Зверніть увагу на фото нижче. Тут чітко видно, як можна об’єднати в одному гаражі обидва елементи. Це оптимальний варіант, де вхід в погріб формується з оглядової ями. Але необхідно в першу чергу визначитися з розмірами підвалу. На тій же фотографії видно, що льох займає ділянку ближче до дальньої стіни гаражної споруди.

  Що стосується будівництва, то в даному випадку використовують ті ж технології, описані вище. Тільки перекриття заливають монолітом.

  Подвал в гараже – технология сооружения, используемые материалы, нюансы строительства

  Оглядова яма і підвал в гаражі
  Джерело sense-life.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про збірні будівлі Ten Fold Engineering, які розкладаються за 8 хвилин.

  Висновок по темі

  Різноманітність технологій споруди підвалу в гаражі дає можливість вибрати прийнятний варіант. Але не варто здешевлювати проект. А тим більше уникати деяких технологічних нюансів. Особливу увагу гідроізоляції, тому що погано проведена робота – гарантія, що в підвалі з’явиться вода. Хочете отримати високу якість за прийнятною ціною – вибирайте пластиковий погріб.

  Оцінок 0