Паркан для дачі – поради, фото і відео приклади

Огорожа приватного будинку це багатофункціональна споруда, в якому кожен бачить щось своє. Для одних дачний паркан показує межі ділянки, іншим він потрібен більше для естетики і в цьому випадку більше дивляться, щоб огорожа гармонійно зливалася з загальним інтер’єром будинку і прибудинкової території. Для третіх паркан це в першу чергу захист, як від несанкціонованого доступу, так і від сторонніх очей.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело agropro.biz

Глухий красивий паркан

Яким повинен бути ідеальний паркан

Яким би не був паркан він повинен відповідати деяким основним параметрам:

  • відповідати загальноприйнятим нормам і правилам;

  • бути довговічним, надійним, практичним;

  • мати доступну вартість;

  • володіти привабливим зовнішнім виглядом.

Для кожної людини існують свої критерії ідеальності. Тому визначити єдиний еталон, який підходив хоча б більшості людей, практично неможливо, зважаючи на великий різновиди, як конструктивних особливостей, так і матеріалів, з яких робиться паркан. Щоб зрозуміти які бувають паркани для дачі, необхідно розібратися в їх класифікації, яка хоч і є умовною, але в цілому добре характеризуюет всі види огороджень.

В основному, всі паркани можна класифікувати в залежності від виконуваних функцій (від яких залежать конструктивні особливості), так і матеріалів, з яких виготовлена огорожа.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pxhere.com

Іноді паркан повинен просто «позначити» свою присутність

Класифікація огорож по конструкції

Огородження. До цієї категорії відносять види парканів для дачі, просто визначають межі ділянки. Вони можуть бути як «глухими», не пропускає сонячне світло, так і прозорими. По висоті немає обмежень – тут вже треба дивитися на особисті переваги. Матеріал може бути абсолютно будь-яким, головне, щоб огорожа чітко показував межі присадибної ділянки і був стійким.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.ru

Комбінований паркан з дерев’яного частоколу та сітки

Захист. Коли власна територія огороджена парканом, у багатьох людей це викликає почуття захищеності та комфорту. Можна бути впевненим, що те, що залишено у дворі і в будинку недоступним для зловмисників, а всі деталі особистого життя захищені від пильних очей сусідів і просто проходять повз людей.

Конструктивно такі огорожі являють собою повністю «глухі» максимально високі огорожі. З матеріалів використовують максимально міцні: металопрофіль, дерево, залізобетон і цегла.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело kopaemstroim.ru

«Глухий» паркан з металопрофілю

Прикраса. Повністю декоративні огорожі використовується вкрай рідко – зазвичай красива конструкція спочатку все-таки замислювалися як захисна або захисна.

Паркан може бути виконаний з будь-якого матеріалу і володіти різними конструктивними особливостями, починаючи від частоколу або глухого огорожі і закінчуючи ірраціональним рішенням.

Так як головною функцією такого огородження вважається естетика, то паркан зазвичай виконаний в однаковому стилі з іншими будівлями, гармонійно вливаючись в загальний дизайн. Красиві паркани для дачі виготовляються з будь-яких матеріалів, іноді абсолютно не призначених для класичних загальноприйнятих варіантів. Наприклад, в якості огорожі може виступати живопліт з чагарників або дерев.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело vedy.ru

«Живий» паркан

Класифікація огорож за матеріалами

При необхідності, зробити паркан можна з будь-яких матеріалів які залишилися після будівництва, причому деяким рішенням не відмовиш в красі і міцності, нарівні з окремо проектованої огорожею.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело m.2gis.ru

Паркан з блок-хауса для обшивки фасаду

Якщо ж цілеспрямовано займатися встановленням паркану, то найчастіше застосовуються наступні матеріали:

Профнастил

Металопрофіль є хорошим варіантом для будівництва «глухого» паркану. Перевагами такої огорожі є довговічність, надійність і легкість конструкції, а також широка лінійка колірних рішень. Профнастил легко комбінується з іншими матеріалами: камінь, плитка, цегла, залізобетон, бетон – зазвичай з них роблять цоколь і стовпи. Сам же метал може бути у вигляді паркану, такі неординарні огорожі виглядають набагато красивіше.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело zaborstroi.com

Комбінований паркан з цегли і металевого паркану

Пластик

Недорогий паркан для дачі можна зробити з пластику. Цей практичний матеріал повільно, але впевнено завойовує ринок. Такий матеріал не вибагливий у догляді, легко миється, не боїться вогкості, високих і низьких температур, не вигорає на сонці. Ще одна перевага пластикових парканів – це можливість вибору фактури і кольору огороджувальних панелей. Завдяки цьому з’явилася можливість втілити в життя безліч дизайнерських рішень за невеликі гроші.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело evolucia-okon.ru

Білий паркан з пластику

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва парканів та огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Сітка-рабиця

Комірчаста сітка-рабиця найчастіше використовується для розмежування ділянок, але не рідкісні випадки використання сітки-рабиці для огорожі ділянки з боку вулиці. З плюсів такого паркану можна виділити:

  • Невелику вартість.

  • Мобільність. Паркан із сітки легко і швидко монтується, а також його можна «тимчасово» знімати, наприклад, для проїзду на ділянку вантажної техніки, в місцях, не призначених для в’їзду.

  • Хороша освітленість. Завдяки практично 100-ної прозорості таке огорожу є відмінним варіантом для любителів квітів, яким потрібно багато сонячного світла. Якщо ж необхідно затінити деякі ділянки – досить використовувати в’юнкі рослини, які, обплітаючи сітку, перетворять паркан зразок живоплоту.

З мінусів можна виділити тільки однобарвність і необхідність самостійного фарбування сітки для надання їй потрібного кольору.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело risalita.ru

Паркан із сітки-рабиці

Дерево

Деревина є класичним, можна сказати традиційним варіантом огорожі. Зважаючи на доступність матеріалу, він був одним з перших, що використовуються для огорож, і не поступається своїх позицій досі. Серед плюсів цього матеріалу можна виділити довговічність, красу і доступність.

До мінусів відноситься необхідність регулярного догляду: паркан постійно треба підфарбовувати і обробляти антисептиками, захищаючи від впливу навколишнього середовища. Найбільш простий паркан з дерева – це штахетник, з якого можна зробити як «глухий», так і прозорий паркан. Більш дорогий варіант – використання брусів або оциліндрованого дерева, укладених по горизонталі або вертикалі.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.com

Паркан з оциліндрованого дерева

Залізобетон або цегла

Потужні, надійні паркани роблять із залізобетонних плит або цегли. З недоліків матеріалу виділяються тільки висока вартість і ступінь трудовитрат, але вони з лишком компенсуються довговічністю використання таких конструкцій. Як показує практика, ці паркани можуть служити не одне покоління.

Паркани з цегли не вимагають додаткового догляду в процесі експлуатації, а використовуючи різні методи кладки можна спорудити справді красиве огородження, яке буде поєднувати в собі як захисні, так і естетичні функції.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.de

Цегляний паркан

Онлайн калькулятор огорожі

Щоб дізнатися приблизну вартість огорожі будь-якого типу, скористайтеся наступним калькулятором:

Красиві паркани – фото та відео

На відео декілька цікавих ідей для дачних парканів

Оригінальні паркани з дерева

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело es.postila.io

Паркан з ажурною вытинанкой

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на якій відстані від огорожі можна будувати гараж.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело thisbuildis.com

Дерев’яний паркан з бамбука

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.se

Оригінальний паркан з обтесаних колод

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело jtcase.ru

Економ-варіант: огорожа з дерев’яних прутів

Незвичайні паркани з металу

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.de

Фігурний паркан із сітки рабиці

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.com

Кована огорожа у вигляді очеретів

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело periloff.by

Напевно, власники люблять музику

Живі огорожі

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело mebelgrandvip.ru

Жива огорожа з кизилу.

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело excite.co.jp

Жива огорожа у вигляді дракона

Цегляні огорожі

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело houzz.com.au

Цегляні паркани не завжди суцільні

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело pinterest.com

З цегли вибудувана спіральна огорожа

Забор для дачи – советы, фото и видео примерыДжерело tklsm.ru

Забір із профнастила з цегляними стовпами у вигляді спіралей

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про розрахунок огорожі з профнастилу.

Висновок

Отже, ми дізналися які бувають паркани і що до вибору огорожі заміського будинку, дачі або просто присадибної ділянки треба підходити відповідально. В залежності від того, які функції переслідуються в першу чергу, вдається вибрати паркан на дачу, варіанти якого повністю задовольнять бажання господарів будинку.

Оцінок 0