Перебудова дачного будинку, переробка та реконструкція будинку на дачі, ціни на ремонт в Москві, фото

Добре за містом, далеко від шуму і суєти! Багато сімей із задоволенням проводять на дачі все літо, а з настанням холодів, як перелітні птахи, з жалем спрямовуються в тепло міських квартир. Причина очевидна — більшість дачних будинків будувалося давно і непродумано. Їх зводили як літнє житло, не піклуючись про хороше утеплення та більшості комунікацій.

Рано чи пізно господарі усвідомлюють, що їх дача може стати повноцінним житлом для комфортного і дешевого (порівняно з містом) цілорічного проживання. Щоб остаточно оселитися на землі, потрібна перебудова будинку на дачі — комплекс робіт по переобладнанню (а, можливо, і добудову) житла. З таким завданням чудово справляються спеціалізовані будівельні компанії, які мають багатостороннім досвідом у проведенні перебудовних робіт.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Креативний підхід до організації простору Джерело hdinterior.ru

Попередній огляд

Будь-яка реконструкція дачного будинку, побудованого колись без прицілу на майбутнє, потребуватиме фінансових і тимчасових витрат. Причинами для перебудови можуть стати три групи обставин (разом або окремо):

 • Старість споруди. У такому разі у першу чергу проводиться посилення фундаменту, можливо, стін і перекриттів.

 • Маленька площа будинку. Рішенням може стати другою (або мансардний) поверх або бічна прибудова.

 • Сезонність споруди. Якщо прийнято рішення переобладнати житло для постійного проживання, потрібно провести утеплення стін і даху, оновити інженерні системи (електропроводку, труби та сантехніка), облаштувати вентильовану покрівлю та фасад. Повноцінна внутрішня обробка завершить перетворення сезонного будиночка в повноцінний житловий будинок з усіма зручностями.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

На старій дачі добре тільки влітку Джерело plotnikov-pub.ru

Перед тим, як почнеться переробка дачного будинку, необхідно провести оцінку стану споруди. Бажано, щоб її проводив людина, що має профільну освіту, інженер або будівельник. Тільки фахівець зможе об’єктивно визначити ступінь зношеності житла, необхідність ремонту або заміни частин конструкції.

Масштаб перебудови

Більшість дач пізнього радянського і раннього пострадянського періоду досить добре збереглися, щоб пережити реконструкцію. При оцінці дачної забудови проводиться послідовний огляд всіх частин конструкції:

 • Фундамент. Визначається тип і глибина закладення фундаменту, попутно корисно оцінити склад грунту і рівень грунтових вод. Тріщини на фундаменті можуть бути викликані різними причинами та посилення підстави повинно проводитися в залежності від причин їх появи. Якщо причиною є сезонний зсув грунту (з промерзанням і відтаванням верхнього шару), можна обмежитися влаштуванням вимощення. Вона буде захищати грунт від промерзання поряд з фундаментом, не даючи йому зміщуватися.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Сумний стан фундаменту дерев’яної дачі Джерело plotnikov-pub.ru

 • Стать. Старі дачні будинки стоять, як правило, на найпростішому стовпчастому фундаменті; підлога лаги і розташовані близько до землі; конструкція погано утеплена і вражена цвілевим грибком. Така поверхня нерівна, з розсохлися «гуляють» дошками, є значним джерелом тепловтрат і підлягає заміні.

 • Стіни і покрівля. При огляді оцінюється стан конструкцій, уточнюється вид матеріалу і утеплювача. Перевіряється цілісність даху.

 • Комунікації. У більшості заміських будівель відсутній водопровід і санвузол, а на кухні використовується балонний газ. Щоб заміська життя було комфортним, необхідний обладнаний санвузол, холодна і гаряча вода, нова електропроводка і безперебійне опалення.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Перший етап — повна заміна фундаменту дерев’яного будинку Джерело rubankom.com

Складання плану

Переробка будинку і даху в заміському будинку здійснюється на основі плану. Необхідні роботи визначаються після огляду споруди, включаючи можливі пункти:

 • Фундамент. Реконструкція стартує з укріплення підстави. Спочатку влаштовується вимощення, потім закладаються тріщини у фундаменті. Якщо причина появи тріщин не промерзання грунту, а надмірне навантаження конструкції, потрібно серйозне зміцнення фундаменту. У такому разі по периметру викопується траншея і проводиться розширення фундаменту цементом або бетоном з обов’язковим армуванням.

 • Дах. При необхідності посилюється кроквяна система, зіпсовані фрагменти замінюються новими. Дерев’яні деталі обробляються антипіреном і антисептиком; дах утеплюють і перекривають заново. Звичайний для старих будинків шифер демонтують; замість нього укладають металочерепицю або інший вибраний матеріал. При зміні покрівельного покриття враховують, що натуральна черепиця вимагає посилення кроквяної системи, а для бітумного матеріалу необхідна суцільна обрешітка.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Старовинна дача потребує реставрації та перебудови
Джерело plotnikov-pub.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу реконструкції та перебудови будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Мансарда. Перетворення нежилого горища в упорядковане житло — досить витратна, але виправдовує себе підприємство. Для цього утеплюється перекриття (підлогу горища і одночасно стеля житлового приміщення); через неутепленное перекриття відбувається до 30% втрат тепла. Потім утеплюється покрівля, нерідко у дах встановлюються похилі вікна, додають приміщенню світло і стиль.

 • Комунікації. Влаштовується водопровід, підводиться газ. Якщо можливість підключення до магістральних мереж відсутня, розробляється альтернатива — копається свердловина або колодязь, облаштовується септик. Для забезпечення будинку паливом використовують газ з газгольдера або встановлюють обладнання під інший вид палива. Електропроводка потребує повної заміни, вона монтується з урахуванням майбутнього енергоспоживання.

 • Стіни. Фасад потребує утеплення, старі вікна та двері змінюються на сучасні конструкції, здатні додатково знизити тепловтрати будинку.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Надбудова другого поверху дерев’яної дачі Джерело famire.ru

 • Санвузол. Важливий елемент комфортного життя, для якого потрібно провести розведення холодної і гарячої води, каналізації. У вартість увійде укладання плитки та заміна сантехніки — як мінімум, раковини, унітазу і ванни (іноді ванну замінюють душовою кабіною).

Корисна площа: як додати

Окремо продумується питання збільшення житлової площі, і розглядаються різні варіанти: зведення прибудови, розширення веранди та добудова мансарди або другого поверху. Щоб перетворити дачу в повноцінний житловий будинок, розробляється детальна планування; при цьому добре б врахувати можливість періодичного появи гостей і родичів. При можливості не варто змінювати планування будинку і зрушувати несучі стіни, оскільки це потребує узгодження в проектних документах.

Відео опис

Про заміну фундаменту і підлоги будинку в наступному відео:

Зміна та погодження документації не потрібно, якщо господарі:

 • Облаштовують теплицю або гараж (споруду, для якої не потрібен фундамент).

 • Облаштовують легку альтанку або навіс.

 • Встановлюють котел або монтують систему безпеки.

 • Підключаються до каналізації або газової магістралі.

У кожного способу збільшення корисної площі є особливості, які необхідно враховувати.

 • Мансарда. Облаштування мансарди може збільшити житлову площу на 60-70%, що є індивідуальним показником, що залежить від форми покрівлі. Іноді доводиться піднімати дах і нарощувати зовнішні стіни; можливо, буде потрібно зміцнювати фундамент. У більшості випадків достатньо утеплити приміщення і встановити сходи.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Перед будівництвом мансарди перевіряють і зміцнюють фундамент Джерело velikolepna.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про реконструкцію будинку.

 • Надбудова. Цей варіант вибирається, якщо площа ділянки невелика. Для зведення другого поверху більше підходять цегляні будови, чиї стіни мають достатній запас міцності і здатні витримати додаткову вагу. Стіни другого поверху споруджуються за каркасною технологією (фінської або канадської); вони виходять легкими і теплоэффективными. Над другим поверхом облаштовують холодне горище, при необхідності посилюється фундамент і стіни першого поверху. Якщо сходи займає багато місця, її прилаштовують з зовнішньої сторони.

 • Прибудова. На цьому варіанті зупиняється більшість власників заміських дач — прибудова зручна в повсякденній експлуатації. Для неї не потрібно (як для надбудови) споруджувати сходи, що займає дорогоцінну площу і часто незручну для людей у віці. Прибудова є найдорожчим (з трьох доступних) способом розширення площі, представляючи собою повноцінне будівництво нового будинку, від фундаменту до даху.

Відео опис

Про перебудову будинку для ПМЖ в наступному відео:

Переваги звернення до професіоналів

Перетворення сезонного дачного будинку в місце постійного проживання є мрією багатьох господарів. Перебудова будинку або реконструкція окремих елементів — багаторівнева проблема, професійно вирішити яку здатна будівельна компанія, що спеціалізується на подібних роботах. Звернення до фахівців має важливі переваги:

 • Ціна. Вибираючи конкретну компанію, ви забезпечуєте комплексний підхід до перебудови. Вам не доведеться шукати нову бригаду на кожен вид робіт, всі роботи виконуються силами злагодженої команди будівельників (як правило, зі своєю технікою), що значно здешевлює вартість будівництва. Багато забудовники працюють безпосередньо з постачальниками будматеріалів, що обертається хорошими знижками на їхній товар.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Розширення цегляної дачі: надбудова другого поверху Джерело plotnikov-pub.ru

 • Час. Чимало часу витрачається на пошук профільних спеціалістів, закупівлю відповідних за ціною матеріалів та їх своєчасну доставку на майданчик. Букет різношерстих найманих бригад, нерідко не відрізняються надмірним завзяттям і сумлінністю, вимагає повсякчасного присутності господаря на будівництві. Якщо ділянка розташована за містом, масу часу забере дорога, поїздки за забутими, але вкрай необхідними дрібницями. Всіх цих хвилювань можна уникнути і витратити час на дійсно корисні речі, довіривши будівництво виконроба і професійним будівельникам.

 • Якість. Будівельна компанія зацікавлена в якості перебудови. Вона укладає з замовником договір, несе гарантійні зобов’язання і тому пропонує додаткову перевагу: поетапну (після виконання) оплату робіт з наданням кошторису та звіту. Яка дбає про свою репутацію організація має в штаті фахівців всіх необхідних спеціальностей, від інженера до різноробочого.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Приклад робіт з реконструкції дачного будинку Джерело reklama.lv

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дозвіл на реконструкцію житлового будинку.

Робота фахівців

Щоб якісно провести всі роботи, потрібна злагоджена робота бригади фахівців і ретельне планування. Перебудова дачного будинку проходить кілька етапів:

 • Підготовка. Господар, який вирішив переробити стару дачу, звертається в обрану компанію, де може отримати попередню інформацію про необхідних роботах і їх вартості. Фахівець виїжджає на ділянку, оглядає будинок і територію, оцінює обсяг робіт і проводить необхідні виміри, фото — і відеозйомку.

 • Планування. Інженер складає технічний план перебудови, розраховуючи необхідні параметри (наприклад, несучу здатність фундаменту і стін). По ньому визначають вартість робіт, і складається кошторис матеріалів. Замовнику можуть запропонувати різні варіанти переобладнання дачі, способи добудови та реконструкції (включаючи прибудову відкритої або закритої веранди).

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Тепла каркасна прибудова до будинку Джерело plotnikov-pub.ru

 • Будівництво. Необхідні будматеріали завозяться на будмайданчик, після чого проходить перебудова або реконструкція дачі. Роботи ведуться з дотриманням строків (закріплених в договорі), стандартів і норм СНиП.

 • Завершення. Робота здається замовнику; додатково надається гарантія на 1-2 роки, протягом якої можливі проблеми усуваються безкоштовно.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про реконструкцію фундаменту гвинтовими палями.

Добудова, перебудова та реконструкція дачі під ключ

Перебудова дерев’яного будинку під ключ дозволяє вдихнути нове життя в заслужену споруду. При цьому, крім основних робіт з реорганізації, розширення і надбудови можуть знадобитися додаткові ремонтні роботи:

 • Ліквідація наслідків пожежі або підтоплення.

 • Приведення застарілої споруди до норм експлуатації з повною або частковою заміною конструктивних елементів.

 • Відновлення інженерних систем.

Відео опис

Про перебудову дачного будиночка в наступному відео:

Компанії перебудовують всі типи будинків:

 • Брусове, з профільованого, клеєного або струганого бруса.

 • З колод, з колоди ручної рубки або оциліндрованої.

 • Цегляні блочні, монолітні.

 • Каркасні.

Замовникам перебудови під ключ гарантується якісний результат — будинок, повністю готовий до експлуатації; також надаються додаткові послуги:

 • Докладні консультації по етапах будівельних робіт і вибору матеріалів.

 • Професійне технічне планування.

 • Закупівля будматеріалів у перевірених постачальників.

 • Прибирання будівельного сміття.

 • Страхування об’єкта.

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Навіть на невеликій ділянці площа будинку можна збільшити в два рази Джерело plotnik-dom.ru

Вартість робіт з розбудови та реконструкції дачного будинку

Роботи по перебудові дачі часто вимагають серйозних капіталовкладень. Звертаючись в будівельну компанію, замовник може розраховувати не тільки на повне обстеження будинку, але і на індивідуальний підхід при складанні проекту та кошторису. З урахуванням побажань господаря розробляється найбільш економічно вигідний варіант реконструкції дачі. Вартість деяких видів перебудовних робіт в Московському регіоні:

 • Виїзд фахівця на об’єкт, огляд та консультація: 4,5-5 тис. руб.

 • Роботи з посилення фундаменту: 8,5-9 тис. руб. за м/п. (робота, матеріал).

 • Реконструкція даху: 6,4-7,5 тис. руб./м2 (робота, матеріал).

 • Збільшення жилої площі (мансарда): 5,4-6,5 тис. руб./м2 (робота, матеріал).

 • Прибудова житлової площі: 4,5-5,5 тис. руб./м2 (робота, матеріал).

Перестройка дачного дома, переделка и реконструкция дома на даче, цены на ремонт в Москве, фото

Після перебудови дачної життям можна насолоджуватися круглий рік Джерело plotnikov-pub.ru

 • Монтаж інженерних мереж: 3,5-4,5 тис. руб./м2 (робота).

 • Внутрішня обробка: від 9,2-9,6 тис. руб./м2 (робота, матеріал).

 • Зовнішня обробка будинку: від 4,2-5 тис. руб./м2 (робота, матеріал).

 • Посилення прорізів (вікна, двері): від 550-580 руб./шт.

 • Монтаж водостічної системи: від 320-360 руб. за м/п.

 • Монтаж цокольного сайдинга: від 330-350 руб. за м/п.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про душ для дачі.

Висновок

Перебудова дачного будинку часто є творчою і більш тонкою роботою, ніж будівництво з нуля. До вибору будівельної організації слід підходити відповідально, віддаючи перевагу фахівцям з великим досвідом роботи, здатним виконати роботу якісно і оперативно. Зручно починати реконструкцію в зимовий період, щоб не втратити теплий сезон і до початку літа в’їхати в оновлений будинок і оселитися там.

Оцінок 0