Переваги і недоліки водопровідних фільтрів магістрального та проточного типу

 
 Преимущества и недостатки водопроводных фильтров магистрального и проточного типа

Якість води, що подається в квартири або приватні будинки, далеко не завжди в повній мірі відповідають гігієнічним нормам і стандартам. Причиною цього є недосконалість центральних очисних систем, зношеність трубопроводів. Зробити воду придатною для пиття, очистити її від шкідливих домішок дозволить установка побутового фільтра. Існують різні конструкції таких приладів.

Побутові фільтри води діляться на дві загальні групи – моделі проточного та магістрального типу. При виборі очисного обладнання для квартири або приватного будинку необхідно врахувати всі переваги і недоліки, властиві кожному виду конструкції.

Характеристики фільтрів проточного типу

Ринок побутових моделей фільтрів водопровідних проточного типу представлений двома різновидами – стаціонарними конструкціями і насадками для змішувачів. Об’єднує загальний принцип роботи: вода проходить під тиском через очисні елементи, що дозволяє позбутися від бруду, хімічних домішок, запаху, характерного присмаку хлору.

Розрізняються проточні фільтри конструкцією, продуктивністю, способом монтажу. При цьому вони є оптимальним обладнанням для квартир, оскільки у цілому вода централізованої системи відповідає встановленим нормам, вимагає лише додаткового очищення. Такі фільтри також можна встановлювати в приватному будинку, але за умови відсутності в подаваної води великих частинок бруду, піску, різних опадів і домішок.

Стаціонарні конструкції зі змінними фільтруючими картриджами монтуються в трубопровід під раковиною умивальника або мийки. Такі моделі додатково оснащені краном для подачі вже очищеної води. Вони володіють більшою продуктивністю і пропускною здатністю в порівнянні з фільтрами у вигляді насадок. Стаціонарні прилади більш надійні, мають тривалий термін служби, однак їх установка вимагає спеціальних навичок. До того ж такі моделі дорожче насадок, необхідно також врахувати витрати на періодичну заміну картриджів.

Фільтри у вигляді насадок є малогабаритними приладами, які встановлюються безпосередньо на змішувач допомогою спеціальних кріплень. Пропускна здатність таких конструкцій зазвичай становить 0,2 л в хвилину. Насадки доступні за ціною, прості в монтажі та технічному догляді. Проте їх можливості досить обмежені, з очищенням сильно забрудненої води такі моделі можуть не впоратися.

Важливо! Очисні конструкції проточного типу можна встановлювати лише в опалювальних приміщеннях. Вплив низької температури призводить до швидкого виходу з ладу таких приладів.

Особливості фільтрів магістрального типу

Магістральні конструкції фільтрів води мають багатоступеневою системою очистки. Встановлюються такі прилади в центральному трубопроводі будівлі. Магістральні фільтри представлені на сайті ecosoft.ua – досить потужне обладнання з високою пропускною здатністю і продуктивністю, що дозволяє повністю очистити великі обсяги вода від домішок будь-якого виду. Крім цього вони запобігають забруднення труб і сантехніки. Такі прилади доцільно встановлювати в приватних будинках з водопостачанням з свердловин і колодязів.

Існують наступні різновиди фільтрів магістрального типу:

 • З механічною очисткою. Такі фільтри здатні очищати воду від великих частинок піску, інших нерозчинних елементів. Нерідко застосовуються в якості обладнання попереднього очищення.
 • З хімічної очищенням. З допомогою хімічних речовин, які містяться в фільтруючих елементах, обладнання може знизити рівень заліза у воді, зробити її менш жорсткою, повністю очистити від шкідливих домішок.
 • З біологічною очисткою. Обладнання знезаражує воду, позбавляє від небажаних домішок за допомогою ультрафіолетових стерилізаційних елементів. Це найбільш ефективний спосіб очищення.
 • Головним перевага магістральних очисних систем є їх висока продуктивність і ефективність. Однак такий тип обладнання вимагає дотримання особливих правил монтажу, подальшого техобслуговування, регулярної заміни фільтруючих елементів. Все це зумовлює високу вартість магістральних фільтрів.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні