Переваги деревини як будівельного матеріалу

 
 Преимущества древесины как строительного материала

Будівництво будинку починається з складання проекту і вибору відповідних матеріалів. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент оздоблювальних матеріалів на будь-який смак і гаманець, серед найбільш поширених можна виділити цегла, природний камінь, плитку і натуральне дерево. Оздоблення природним каменем та цеглою може собі дозволити не кожен власник, матеріали дуже дорогі. В такому випадку дерево – це оптимальний матеріал, що має масу переваг.

Натуральна деревина: особливості

Головний плюс пиломатеріалів в тому, що матеріал піддається обробці. За допомогою інструменту можна легко обрізати, підрівняти і відшліфувати дерев’яну поверхню, тому деревина сьогодні самий популярний будівельний матеріал.

По своїй міцності і технічним характеристикам брус не поступається іншим матеріалам. Брус використовують для будівництва міцних стін і перегородок, внутрішньої обробки. Якщо правильно обробити і вибрати матеріал, будівля прослужить десятки років.

Важливим достоїнством деревини вважається її незвичайний, природний дизайн, який завжди високо цінувався і підкреслював статус власника. Брус можна використовувати для зовнішньої обробки, після обробки матеріалу не страшні негативні впливи навколишнього середовища.

Ще одним козирем пиломатеріалів вважається якісна теплоізоляція, матеріал відмінно утримує тепло і створює комфортну атмосферу в домі. Крім того, деревина забезпечує хорошу звукоізоляцію.

Будинки з бруса, по своїй міцності і довговічності нічим не поступаються цегляним будівель. За умови правильного монтажу дерев’яний будинок простоїть не один рік.

Будівництво дерев’яних будинків

Для будівництва будинків використовують різні породи дерева. Вибираючи підходящий матеріал необхідно враховувати клімат, в якому росло дерево, якість обробки і вологість бруса.

Щоб будинок прослужив довше, а деревина не розтріскувалася, фахівці рекомендують вибирати брус з найнижчим відсотком вологості. Серед аналогів особливо виділяється клеєний брус, який виробляють за сучасними технологіями. Матеріал не деформується, не схильний до усадки і відрізняється своєю екологічною чистотою.

Будинки з клеєного бруса мають привабливий дизайн і не схильні до гниття. Головний мінус дерев’яних будівель в тому, що матеріал дуже швидко запалюється, але і цей недолік легко подолати, якщо обробити деревину захисними речовинами. Антипірени утворюють на поверхні дерева захисну плівку, підвищуючи вогнетривкість деревини.

Переваги деревини

Враховуючи перераховані вище достоїнства пиломатеріалів, можна виділити кілька основних переваг, матеріал:

 • Легко обробляється і монтується.
 • Відноситься до екологічно чистим, не викликає алергію та інші реакції.
 • Відрізняється сучасним, привабливим дизайном.
 • Володіє хорошими теплоізоляційними властивостями.
 • Забезпечує якісну звукоізоляцію.
 • Має приємну текстуру і аромат.

У порівнянні з іншими будівельними матеріалами стоїть дерево недорого, тому користується великою популярністю в будівництві. Строки експлуатації деревини десятки років. Більш докладно можна дізнатися тут.

Дерев’яний будинок, побудований за індивідуальним проектом, стане справжньою прикрасою ділянки. У такому будинку завжди по-домашньому затишно і тепло. Власникам будинку не доведеться переплачувати за опалення і можна заощадити на покупці утеплювача.

Дерев’яні споруди швидше прогріваються і довше утримують тепло, що дає можливість підтримувати оптимальну температуру в будинку з приходом холодів.

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні