Переваги профільних труб та їх вага

 
 Преимущества профильных труб и их вес

Профільовані труби квадратного перетину випускаються згідно ГОСТ 8639-82 і ГОСТ 8645-68. Прямокутні, профільовані труби регламентуються ГОСТ 13663-86 і ГОСТ 30245-03. За даними установчими документами, труби можуть випускатися від 15 х15 мм і стінками товщиною 1,5 мм, до величезних труб 300 х300 м зі стінками товщиною 12 мм

Область застосування профільних труб

Різноманітність профільних труб як по довжині, так і по товщині стінок труби пояснюється великою областю застосування цих виробів. Труби знайшли своє місце у важкій та легкій галузях промисловості, машинобудуванні, верстатобудуванні та автомобільної промисловості. Широко застосовуються труби різних профілів при спорудженні промислових об’єктів, різних інженерних проектах, житлових спорудах. Профільні труби використовуються в малоповерховому будівництві та для споруд індивідуальних домовласників.

Даний профіль, завдяки наявності чотирьох плоских поверхонь з високою жорсткістю, зручний у використанні. Наявність цих площин дає можливість з легкістю зварювати труби з різними складовими і частинами інших виробів. Така властивість дозволяє використовувати труби з профілю для складання різних каркасів, причому збірка каркаса не займає багато часу.

Можливість збирати каркасні вироби з профільних труб невеликого перерізу відкриває великі перспективи для їх застосування при виготовленні меблів. Плюси каркасної для складання меблевих виробів полягає в простоті і швидкості монтування, в міцності каркаса і економії деревного матеріалу. Якщо каркас з профілю оброблений за всіма нормами і правилами, то він може експлуатуватися багато років.

Переваги труби з профілю

Труби, виготовлені з профілю, є найпоширенішим виробом для багатьох підприємств, що займаються металопрокатом. Тому вони можуть бути придбані без особливих проблем у всіх регіонах. Завдяки доступності придбання і невисокою ціною, даний тип прокату, поряд з круглими трубами, швелерами і двотавровими балками, став дуже популярний.

До переваг труб з профілю можна віднести їх підвищену міцність. Особливо цінно в таких трубах їх міцність при виникаючих зусиллях на вигин і кручення. До плюсів профільованої труби, на відміну від аналогічних конструкцій, полягає в її відносно невеликій вазі, що припадають на метр профілю.

Вага труб з профілю

Для визначення маси одного метра труби з профілю, необхідно мати уявлення про її довжині і товщині стінок. За спеціальними таблицями Госту визначається площа перерізу труби. Цей показник, поряд з щільністю сталі, з якого зроблена профільована труба, впливає на її вагу, визначається на погонний метр.

Спочатку, за початкове значення, щільність металу прийнята як 7,85 г/см3. Але щільність може мінятися, хоча і не на невелику величину, залежно від застосовуваної стали у виробі. Найпоширенішими марками сталі, які використовуються для виготовлення даних труб, є марки 3пс, 3сп, Ст 2сп та деякі інші марки, а також сплави.

Профільована труба різними виробниками виготовляється різними способами. Труба може бути виконана методом зварювання або прокату. Тому, навіть якщо візуально труби однакові, їх вага, як правило, не буде збігатися. Визначення ваги профілю «на око», якщо необхідно точно визначитися з масою вироби, невірний. Вага профільованої труби можна визначити за спеціальними таблицями, які враховують переріз труби і товщини її стінок.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні