Планування ділянки землі для зведення будинку за містом

 
 Планирование участка земли для возведения дома за городом

Перед тим, як зводити будинок за містом, необхідно провести правильне планування ділянки, де цей будинок буде стояти. Не можна недбало планувати ділянку, так як цей процес дозволить скласти проект всіх розташованих на ділянці об’єктів так, щоб їх розташування було гармонійним. Тут немає складнощів, і все, що важливо – вміти підрахувати відстань, на якій один об’єкт від іншого, і це наочно уявити.

 

Порядок планування ділянки для дому

Перш за все, треба визначити, де буде розташовуватися житловий будинок та прибудови або окремі будівлі на ділянці. Потім потрібно визначити, де буде знаходитися сад, город, чагарники чи якась ще рослинність, а вже після цього можна буде розкреслити лінії стежок від одного об’єкта до іншого і під’їзних шляхів для автотранспорту.

Коли мова заходить про додаткові будівлях, то треба пам’ятати, що вони підрозділяються на дві категорії: будівлі, які стоять на віддалі від будинку, і прибудови, які до нього приліплені. Це дуже важливо, так як прибудови в плані економії місця на порядок краще, в той час як зроблені окремими будівлями лазня, гараж або альтанка займуть більше території, так як до них потрібно буде ще обладнати прохід і відстань між ними. ось чому прибудови, якщо ділянка невелика, будуть кращі.

Щодо прибудов можна також сказати, що головна вимога до них – щоб вони не перешкоджали проходу до інших об’єктів на ділянці, це дозволяє у подальшому зробити пересування на території комфортним і швидким. Те ж вимога, однак, стосується і до будівель. Ідеально буде, якщо всі посаджені рослини і всі споруди будуть розташовані у видимості від будинку.

Планування ділянки незмінно пов’язане з його площею. Коли ділянка досить великий, на ньому можна розмістити все. Коли ж він маленький, то потрібно визначити те, що має бути там обов’язково, а від чого можна відмовитися.

Правильне планування ділянки

Перш, ніж приступати до планування ділянки землі в деталях, слід зрозуміти, скільки об’єктів там буде розташовуватися, і це буде залежати від площі. На прикладах буде краще уявити, що може вмістити ділянку, якщо співвідносити з його розмірами.

Так, якщо ділянку за площею дорівнює 1000-1200 квадратах, то на ньому можна обладнати госпспоруди, город з садом, місце для відпочинку з басейном. В цьому випадку можна буде саджати різні плодові культури, так як розмір дозволяє. Якщо площа дорівнює 600-800 метрів, то великий город розмістити вже не вийде, господарство буде дещо стислим. А якщо ділянка не перевищує 500 квадратів площі, то число будівель і посадок потрібно скорочувати досить сильно.

Ці дані найкраще говорять про те, що при виборі заміського ділянки краще розглядати варіанти від 600 квадратів і більше, оскільки тоді всі задумані будови і місця для розведення тварин або рослин знайдуть на ділянці своє місце, та й ходити на ньому не доведеться боком.

Поради щодо розміщення об’єктів на території ділянки

Для планування найбільш правильним чином недостатньо лише гармонійно розмістити споруди. Треба також пам’ятати про такі важливі фактори, як пожежна безпека, санітарні вимоги, гігієнічні умови, екологічна ситуація, вартість витрат з боку забудовника, в яку не завжди вдається вкластися. Наведені нижче поради допоможуть оптимізувати розташування об’єктів на ділянці.

Дуже важливий фактор співвіднесеності об’єктів між собою і в просторі. Приміром, майданчик для дитячих ігор краще влаштувати біля зони для відпочинку, а не поруч з гаражем.

Доріжки для проходу між об’єктами не повинні бути менше метра, щоб було зручніше ходити по них.

Розташування основного житлового будови повинна співвідноситися зі сторонами світла та іншими будівлями. Враховувати сторони світу потрібно, щоб в потрібні кімнати потрапляло потрібну кількість сонячного світла. Потрібно також не забувати, що квітники або клумби поруч з будинком можуть опинитися в його тіні.

Квіти краще садити перед будинком, а збоку садити дерева. Щоб не заливати ділянка занадто великою кількістю бетону або асфальту, гараж треба поміщати поруч з в’їзною брамою. Також біля будинку можна влаштувати альтанку, гараж, колодязь або майданчик для ігор.

Щоб великі будови не відкидали зайву тінь і не заважали проходу, їх слід поміщати в кутах ділянки. Це також дозволить візуально поліпшити центр двору.

Якщо при плануванні будинок поділяє ділянку на парадну частину і господарську територію, то потрібно зробити свій вхід в кожну з частин. Якщо це небажано, то будинок можна поставити ближче до кута, і доріжки приведуть в будь-який із сегментів.

Межа огорожі повинна бути віддалена від будинку на 3-5 метрів на кордоні з житловими вулицями, а від проїжджої частини відступ повинен бути від 5 до 7 метрів. Госпбудівлі можуть бути віддалені на пару метрів від паркану і на 3-4 один від одного. Якщо ж на ділянці будуть посаджені дерева, то їх слід розмістити в 5 метрах від будинку.

Якщо ділянка маленький, то в’їзд для машин можна зробити з зовнішньої сторони. Госпбудівлі ж можна об’єднати в будову, що дозволить істотно заощадити місце, якого і так небагато.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні