Планування дачної ділянки 6 соток: фото та схеми планування, план примірного дизайну садової території

У статті піде мова про облаштування невеликого дачного ділянки розміром шість соток. Будуть розглянуті оптимальні варіанти планування і дизайн всій території. Нижче будуть наведені варіанти розміщення будинки, паркування, зони відпочинку, саду, господарських будівель і так далі. Планування ділянки 6 соток вимагає дотримання певних правил, що дозволяє домогтися зручного і комфортного зонування всієї території.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Правильне планування дозволяє домогтися комфортного зонування території
Джерело pinterest.ru

Важливість планування

Планування досить довгий процес, який вимагає максимум уваги. Над зонуванням невеликої ділянки обов’язково повинен працювати хороший спеціаліст. Це дозволить уникнути прикрих помилок і створити дуже комфортний ділянку для постійного проживання. Такий крок допоможе створити всі забудови, які будуть відповідати всім встановленим вимогам і нормам. Вся територія буде використана раціонально, будуть правильно підібрані габарити всіх запланованих будівель і залишиться місця для відпочинку на свіжому повітрі, саду та городу. Всі споруди та елементи ділянки будуть розташовуватися в повній відповідності з санітарними нормами і забезпечать максимальний комфорт перебування.

Планування і зонування

Важливим фактором є грамотне планування і зонування ділянки. Необхідно визначитися з тим, які будуть споруди та їх розміри. Завдання це дуже складна, враховуючи розміри ділянки, тому у вирішенні таких питань обов’язково треба співпрацювати з фахівцями. Правильне зонування та дизайн здійснюється з урахуванням особливостей кожної зони і її безпосереднім призначенням.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Дуже важливо визначитися з розмірами майбутніх будівель
Джерело komanda2014.com

Рекомендується ділити весь ділянку на різні функціональні зони, якщо на ній ще немає ніяких споруд. У деяких випадках будови можна переносити, але це додаткові витрати часу і грошей. Перед початком робіт складається докладний план. Треба продумати планування будинку і відштовхуючись від нього працювати над іншими будівлями і зонами.

План ділянки 6 соток може включати наступні зони:

  • паркінг/гараж, робляться біля виїзду/в цокольному поверсі;

  • територія відпочинку з альтанкою і мангалом, також тут може зводитися невелика лазня з верандою;

  • дитячий майданчик з пісочницею, влітку можна ставити надувний басейн;

  • господарські будівлі для зберігання інвентарю або утримання птиці;

  • санвузол і душ на вулиці;

  • грядки для вирощування овочів, фруктовий сад і так далі.

Зони можуть комбінуватися в різних варіантах. Власник ділянки за бажанням може додавати якісь власні ідеї. Але дуже важливо завжди враховувати загальний стиль ділянки та її площу. Важливо заздалегідь визначитися з тим, що повинно бути на дільниці.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Важливо визначити, які споруди та елементи будуть на ділянці
Джерело lestorg32.ru

При плануванні і зонування ділянки треба дотримуватися встановлених норм і вимог, у тому числі і протипожежної безпеки. В іншому випадку власник ділянки може бути оштрафований. Житловий будинок повинен розташовуватися на відстані 5 м від вулиці і 3 м від огорожі сусідів. Госпбудівлі повинні ставитися не ближче 1 м від саду. Це дуже важливі вимоги, які потрібно дотримуватися. Крім того, якщо на ділянці буде компостна яма, вуличний туалет або душ, то біля них категорично не можна розміщувати альтанку і тим більше дитячий майданчик. Вони повинні знаходитися якомога далі один від одного.

Особливості території

Варіанти схем планування ділянки 6 соток ґрунтуються на особливостях території, а точніше форми, можуть бути кількох типів:

  • Квадратні. В даному випадку проблем не виникає, всі питання з зонування вирішуються досить легко. Будинок може розташовуватися посередині ділянки, господарські будівлі та подібні елементи розміщуються у віддаленому кутку. З протилежного боку будинку або навпроти нього можна облаштувати зону відпочинку і дитячий майданчик. Необхідно пам’ятати, що город повинен бути біля господарського блоку, а біля альтанки – сад.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

На квадратних ділянках можна розташувати будинок посередині
Джерело pinterest.it

  • Прямокутні/витягнуті. У такому разі будинок краще ставити біля короткої сторони паркану. Відходячи від нього можна створювати необхідні зони (ігрова, відпочинку, госпбудівлі, сад, город). Послідовність можна зробити будь-яку, однак більш привабливо біля будинку виглядає дитячий майданчик, альтанка, ніж господарчим блоком з городом.

  • Літерою «Р». У більшості випадків у виступаючому ділянці робиться альтанка або зона відпочинку. Потім ставиться будинок, поруч дитячий і тільки потім госпспоруди, город, сад, які по черзі плануються на довгій стороні.

Паркувальне місце під авто чи гараж в будь-яких випадках краще всього будувати ближче до виїзду з ділянки. У деяких випадках житловий будинок можна поставити не посередині ділянки, а ближче до виїзду і до нього прибудувати гараж або навіс для автомобіля. Для ландшафту на 6 соток це буде відмінне рішення і економія вільної площі.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Місце для паркування біля виїзду
Джерело iv-proect.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Дизайн території

Ландшафтний дизайн ділянки 6 соток дозволяє візуально збільшити загальну площу. Поліпшити загальний вигляд території можна використовувати різні насадження клумб і палісадники, декоративні елементи і так далі. Однак тут важливо не перестаратися і все повинно гармоніювати між собою. Клумби можна зробити уздовж встановленого паркану, а також біля будинку. Не рекомендується використовувати високі чагарники або дерева, оскільки вони можуть сильно затінювати територію. Оптимально застосовувати газони і різні клумби.

Декоративні елементи допоможуть не тільки прикрасити територію, але і привнести в неї особливу родзинку. В даному випадку дизайнери рекомендують застосовувати вільний або геометричний стиль. Це дозволяє досягти дуже ефектного вигляду і робити ділянку акуратним. Перед будинком добре дотримуватися строгості, а ось при оформленні зони відпочинку віддати перевагу вільному стилю. Так ділянка буде більш зручним і привабливим. Але треба пам’ятати, що якщо перестаратися з вільним стилем, то він може мати занедбаний вигляд.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Декоративні елементи прикрасять територію ділянки
Джерело sense-life.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними проектами «малих форм» для приватного будинку – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Якщо в плануванні садової ділянки 6 соток запланована посадка високого дерева, то воно повинно бути тільки одне. Плетуться рослини і чагарники можна використовувати для прикраси огорожі. Всі доріжки краще робити звивистими, оскільки прямі візуально будуть зменшувати територію. Квіти на клумбах повинні бути яскравими і контрастують між собою.

Сад, зона відпочинку і дитячий майданчик

Навіть на такому невеликому ділянці можна створити город і гарний сад. Для чагарників і дерев можна відвести приблизно половину всієї території. Але важливо пам’ятати, що самі дерева не повинні бути дуже високими, щоб не затінювати ділянку. Під город можна залишити приблизно 15-20% ділянки

Відео опис

Як правильно розпланувати ділянку під забудову можна дізнатися з відео:

Зона відпочинку може використовуватися для проведення урочистостей та зустрічі гостей. На відведеній ділянці варто поставити альтанку або баню з верандою. Поруч можна навіть облаштувати декоративний фонтан або штучний ставок невеликих розмірів. Якщо плануються часті прийоми гостей, тоді альтанку краще поставити недалеко від будинку, щоб було зручно виносити їжу, якщо не передбачено наявність мангали, печі або барбекю. При дуже обмеженому просторі можна використовувати переносні жаровні.

Дитячий майданчик повинна розміщуватися в такому місці, щоб вона добре проглядалася з будь-якої точки ділянки і будинку. Для неї вибирається рівне місце з гарним освітленням протягом доби. Однак важливо пам’ятати, що в період найвищої сонячної активності на дитячий майданчик повинна падати тінь. Для цього іноді використовуються спеціальні навіси.

Планировка дачного участка 6 соток: фото и схемы планирования, план примерного дизайна садовой территории

Дитячий майданчик з гарним освітленням
Джерело pinterest.com

Дотримуючи всі вимоги, норми, правила і поради можна досягти хорошого результату. Щоб побудувати комфортний будинок і залишити якомога більше вільного місця на ділянці варто вибирати проект двоповерховий будівель. На першому поверсі в основному облаштовується вітальня, кухня і підсобні приміщення, а на другому робляться житлові кімнати для членів сім’ї і гостей. Це хороша економія території, яка в подальшому може використовуватися для інших важливих цілей. Але щоб досягти найкращого результату, треба працювати з досвідченим і кваліфікованим фахівцем. Тільки в цьому випадку можна гарантувати комфорт і зручність.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проект будинку з хвилястою дахом.

Висновок

План ділянки 6 соток з будинком повинен розроблятися спеціалістом, який добре знає всі нюанси і особливості зонування таких невеликих територій. На ділянці можна розмістити всі необхідні споруди і залишиться достатньо вільного місця. Важливо продумати всі деталі, щоб проживання було максимально комфортним.

Оцінок 0