Планування електромонтажних робіт у будинку. Робимо проект і розводку проводів правильно

 
 Планировка электромонтажных работ в доме. Делаем проект и разводку проводов правильно

Одним з важливих етапів при будівництві є правильна розводка електричних проводів та елементів обладнання. Вимикачі, розетки та інші прилади повинні розташовуватися зручно, безпечно та у відповідності з усіма правилами електробезпеки.

Проект! Необхідно, перш за все, скласти проект розташування проводів і електроприладів, скласти план робіт. Визначитися з розташуванням електричного обладнання. Це стосується не тільки нових будинків, але і тих, що піддаються капітальному ремонту. Від якості монтажу і використовуваних матеріалів залежить працездатність техніки.

Кращим варіантом буде звернення в компанію, яка займається проектуванням і електромонтажні роботи львів. В результаті ви отримаєте грамотно складений проект, планування робіт та отримання електромонтажу «під ключ». Не потрібно забувати, що такі організації візьмуть на себе оформлення дозволів від Ростехнагляду і обслуговуючої компанії. Крім дозволів потрібні будуть ще такі документи як схема проводки, технічні характеристики проводів, способи монтування і види підключення, опис всього потрібного обладнання, розташування приладів і виробів, розрахунок навантаження на мережу.

Технічне завдання

Перед тим як звернутися до проектувальникам, потрібно грамотно скласти технічне завдання, щоб було зрозуміло, що потрібно вам, які і де будуть розташовані прилади і обладнання. На кожне питання, яке виникає у конструкторів — проектувальників, ви повинні правильно відповісти. Розрахуйте на яку максимальну потужність можна розраховувати при проектуванні, визначитися з можливими витратами, спланувати спільні електромонтажні роботи з будівництва загальним і конкретно для робіт з електропроводкою. Зрештою, ви повинні будете інспектувати проводяться робіт, а для цього необхідно знати суть питання, хоча б трохи розбиратися в монтажі електрообладнання.

Проведення робіт можна розділити на три етапи:

  • Монтаж обладнання в приміщенні
  • Роботи зовні для організації підключення до загальної мережі
  • Підключення до електричної мережі гаража, сараїв, та інших споруд.

На кожен з видів робіт потрібна схема, технічне завдання, план розташування будівель на території. Необхідно вказати, де і як повинні розташовуватися прилади освітлення, спосіб проводки кабелів (повітря або під землею).

Технічне завдання дозволить врахувати всі нюанси, де потрібно вивести проводку для підключення побутових електроприладів, зручне розташування розеток і перемикачів, а так само розподільних коробок.

Декілька основних аспектів

Якщо до будинку підходить трифазну напругу, то необхідно на кожну фазу розподілити однакову навантаження. Наприклад, для першого поверху підключити першу фазу, для другого фазу номер два і для підвалу третю фазу.

Проводка слабкострумових мереж повинна проводитись окремо від силового електроживлення. Тобто інтернет, кабельне телебачення проходити по окремому каналу.

Поворот кабеля на дев’яносто градусів, може бути лише за розумного радіусу, без заломлення. Опускання проводу і підйом по стінах обов’язково проводити строго вертикально.

Не забувайте про заземлення, його потрібно передбачити відразу при проектуванні.

Як ви напевно зрозуміли, що проектування електропроводки в будинку серйозний етап при будівництві або ремонті. Лише дотримання правил електробезпеки, монтаж професіоналами і найголовніше грамотний проект, запорука довгого користування електроприладами.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні