Плетений паркан купити: огляд існуючих видів і цін на них

хВ статті мова піде про те, що краще: плетений паркан купити або виготовити його самостійно. Детально описані всі види матеріалів, які можуть використовуватися для позначених цілей, які види плетіння існують. Фото і відео наочно проілюструють існуючі варіанти виконання.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Плетінка з натуральних прутів
Джерело zen.yandex.ru

Паркан, створений за допомогою прутів або рейок з дерева, переплетених між собою, сам по собі дуже ефектний садовий декор, який здатний колоритно прикрасити будь присадибна ділянка. У деяких хуторах і в гірських аулах досі можна побачити подібні огорожі. Технологія їх створення зародилася ще в давні часи. Вона збереглася в незмінному вигляді. Багатьом подобається ідея робити щось корисне і практичне відходів, які накопичуються в саду після обрізки дерев. Хтось воліє купувати готові варіанти виконання.

Які матеріали використовуються для створення плетеного тину

Сьогодні описувані вироби створюються з двох видів матеріалів. Плетінка може бути зібрана з дерев’яних рейок, або з гілок дерев. Виглядають обидва вироби по-різному, але технологія їх створення має схожі прийоми.

Плетінка з дерев’яних рейок

По-іншому її називають австрійської. Для її формування використовуються рейки з сосни. Ця порода дерев недорога. У деревині багато природних смол. Вони допомагають продовжувати експлуатаційні терміни готових виробів. Якщо деталі, приготовані для плетіння, попередньо покрити антисептичним складом, довговічність огорожі значно збільшиться.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Плетінка з дерев’яних рейок
Джерело vnovinky.ru

Фрагменти плетінки кріпляться на опорні елементи, які виготовляються з натурального бруса, але є варіанти виконання, в яких в якості них застосовуються профільовані труби. Опори монтуються у вертикальному положенні з однаковим кроком. Для посилення ефекту декоративності вони можуть покриватися фарбами іншого кольору, ніж саме плетіння. В середньому ціна однієї секції такого паркану розміром 2500х2000 мм становить 3000 рублів. Вартість складається з ціни його складових елементів: дошки, лад і оцинкованих саморізів. Опорні стовпи в комплектацію не входять.

Тин з лози

Для його створення використовуються молоді пагони ліщини, верби, верби, осики. Добре виглядають плетінки, зроблені з пагонів берези. Але вони недовго тримаються в початковому вигляді. І все тому, що серцевина берези не така щільна, як альтернативної сировини.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Фактурна плетінка із прутів
Джерело agrostory.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Коли в житті людини з’явився синтетичний ПВХ, його теж стали використовувати для виробництва типових огорож. Подібна альтернатива швидко здобула популярність. Пластикові прути володіють кращими технічними характеристиками.

Можна купити плетені огорожа, створену за допомогою синтетичного матеріалу і надовго забути про ремонт паркану. Пластик добре переносить будь-які негативні впливи. Він не змінює свою форму при температурі до +80 градусів і не кришиться при -50 градусів. З часом не вигоряє на сонці і не втрачає свій привабливий зовнішній вигляд.

Особливості створення плетених огорож

Перед тим як почати збирати паркан, треба попередньо підготувати опорні стовпи і самі прути.

Пагони дерев фахівці рекомендують зрізати або ранньою весною, або пізно восени. Для плетіння підходять тільки ті, що мають діаметр перетину не менше трьох сантиметрів і завдовжки до двох метрів. З них попередньо потрібно зчистити кору, а потім покрити гілки морилкою або будь-яким рослинним маслом. При діянні майбутнього паркану можна надати насичений колір.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Заготівлі прутів, отмоченных в розчині марганцівки
Джерело zonazabora.ru

Якщо хочеться бачити у себе на ділянці плетінку бурого кольору, тоді прути попередньо потрібно замочити в міцному розчині марганцівки. Якщо заготовки замочити в розчині купоросу, дерево придбає гарний сріблясто-сірий відтінок. Можна попередньо не знімати кору, і плести паркан з неочищених прутів. Тоді треба бути готовим до того, що з часом кора розтріскується і буде шматками відпадати, тому справжні майстри намагаються від неї позбавлятися на початковому етапі. Для цього вони використовують товсту расщепленную гілку.

Зробити гілки еластичним і податливим допомагає тривале замочування у воді. Прути заздалегідь укладаються в невеликі зв’язки і занурюються у воду. Їх деревина буде вбирати її, тому воду доведеться постійно підливати. Тривалість замочування залежить від багатьох факторів. З води прути витягують тоді, коли вони стають більш еластичними і податливими. Є невеликі хитрощі, які застосовуються в процесі промислового виробництва зазначених виробів. Майстри з великим досвідом після замочування тримають деревину над парою. Після такої процедури плести паркани набагато легше.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Процес створення плетеної огорожі
Джерело pobudova.in.ua

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про створення клумби вздовж паркану.

Підготовка стовпів

Для виготовлення внутрішньої огорожі теж можна використовувати пагони молодих дерев, але для позначених цілей вибираються тільки ті з них, діаметр перерізу яких перевищує 5 см. Висота опори відповідає висоті огорожі. Вбиваються описуються елементи в землю і заглиблюються в неї на 50 див. Попередньо кінці обпікаються на багатті і умочують в рідкому бітумі, а верхня частина опори обробляється антисептичними просоченнями. Відстань між двома сусідніми елементами повинно відповідати кроку плетіння.

Для зовнішнього огородження краще використовувати опори, виконані з бруса або металу. Якщо для виготовлення основного полотна буде використано горизонтальне плетіння, форма опорних стовпів не має значення. Вони можуть бути округлими або квадратними. Якщо вибирається вертикальна форма плетіння, для неї в якості опори ідеально підходять профільні труби.

Різні техніки плетіння

Для виготовлення плетених огорож сьогодні використовуються два види плетіння: горизонтальне і вертикальне. У першому випадку прути, приготовані з пагонів дерев, розташовуються зверху вниз.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Принцип вертикального плетіння
Джерело oz90.ru

Попередньо до опор прикріплюються кілька поперечних перекладин. Перша кріпиться на відстані десяти сантиметрів від землі, решта за бажанням, відповідно до обраного кроку. Після цього заготовлений заздалегідь прут знизу вгору просовується між створеними перекладинами. Щоб плетіння у результаті вийшло рівним і красивим, необхідно чергувати прути: спочатку починати вплітати заготівлю товстим кінцем вгору, потім тонким кінцем. Принцип вертикального плетіння використовується і при створенні звичайного дерев’яного штахетника.

Горизонтальне плетіння – самий простий і швидкий спосіб створити легке огородження. В землю з частим кроком забивають кілочки, потім між ними змійкою укладаються прути дерев. Кожен другий елемент перетягується дзеркально першому. Готовий виріб зовні виглядає так, як показано на наступному фото.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Горизонтальна укладка прутів
Джерело remstatus.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, якою повинна бути висота огорожі між сусідніми ділянками: нормативи, розрахунки, спірні питання.

Горизонтальний тин можна збирати за допомогою готових щитів. Для цього попередньо виготовляються декілька модулів. У кожному використовується однакову кількість опор. Між ними переплітаються прути. Стирчать їх краю потім обрізають гострим ножем. Між собою щити скріплюють саморізами. Такий варіант виготовлення підходить для тих, хто бажає купити плетений паркан для дачі в готовому варіанті виконання і за допомогою неї декорувати свою ділянку.

Щитовий паркан можна зробити і з рейок. Технологія його створення ідентична.

Відео опис

У відео майстер розповідає, як можна виготовити з дерев’яних рейок плетений паркан конструкції «Плетінка»:

Види плетіння

Переплітати прути і рейки між собою теж можна по-різному. У кожному конкретному випадку виходить свій своєрідний візерунок. Дуже ефектно виглядає «шахматка». Для її створення вертикальні прути укладаються не поодинці, а групою. У результаті виходить візерунок, що зовні нагадує шахову дошку.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Схема плетіння «шахматка»
Джерело tytmaster.ru

Найскладнішим варіантом вважається виконання «шахматка по горизонталі». Для її створення не верхню дерев’яну опору спочатку кріпляться саморізами із кроком в 10-15 див. Вони слугують орієнтиром для розкладки прутів в діагональному напрямку. Між ними в положенні протилежному по тому ж принципу вплітається друга частина прутів.

Замість молодих пагонів дерев можуть бути використані обрізки шпону або пучки очерету. Будь-який готовий виріб стає справжньою окрасою присадибної ділянки. Воно буде виглядати естетично тільки в тому разі, якщо для створення паркану були використані якісні матеріали, якщо в процесі виготовлення були дотримані всі етапи технології обраного плетіння.

Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

Плетений паркан з очерету
Джерело kamish.com.ua

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як вибрати заміський будинок для постійного проживання: правильно розставляємо пріоритети.

Виробники, що пропонують купити плетені огорожу в Москві або в регіонах, радять оцінити переваги готових варіантів виконання. До них відноситься:

 • Легкість монтажу: майстра на місце привозять уже готові заготовки, швидко без особливих зусиль збирають їх на місці і складають готовий виріб в мінімально короткі терміни.

 • Невелика вартість: є варіанти, при яких замовник може придбати готовий матеріал і самостійно зібрати на місці огородження, згідно прикладеної інструкції. Це дозволить заощадити на зведенні огорожі і не витрачати час на попередні заготовки. Ціни на готові вироби відрізняються: багато що залежить від того, яка сировина використовується при створенні огорож. Так, наприклад, квадратний метр з плетеної лози обійдеться замовнику в середньому по 4200 рублів. Квадратний метр плетеного огорожі з паркану коштує 820 рублів. Квадратний метр плетеного огорожі з ліщини в простому варіанті виконання коштує близько 750 рублів. Паркан з пластику з монтажем в середньому коштує 3500 рублів за погонний метр.

 • Красивий зовнішній вигляд: куплена в готовому варіанті огорожа буде виглядати набагато акуратніше, вона прекрасно впишеться у вже готовий ландшафт, «ввійде» до нього з мінімальними втратами.

 • Плетеный забор купить: обзор существующих видов и цен на них

  Готові модулі на продаж
  Джерело dachadesign.ru

  Незважаючи на всі сильні сторони, які є у описуваної конструкції і свої недоліки. З ними теж корисно заздалегідь познайомитися для того, щоб потім не розчаровуватися у виробі при експлуатації. Будь плетений паркан не є капітальною конструкцією. Він не зможе захистити від непрошених гостей, його основна функція – додаткове декорування. Дуже часто дизайнери використовують такий вид огорожі для позначення функціональних зон або для прикриття з внутрішньої сторони огорожі з металевого профілю.

  Будь-яка плетінка недовговічна. У неї невеликий термін служби, з часом прути зношуються, зсихаються, розтріскуються і псуються. Провести ремонт такого паркану можна, але цей процес дуже трудомісткий. Він більше нагадує демонтаж старих елементів і створення нових окремих ділянок.

  Подібна проблема сьогодні легко вирішується, якщо вибір робиться на користь плетених огорож, виготовлених із прутів ПВХ.

  Відео опис

  У відео показано плетений паркан, виготовлений з пластикової лози:

  Блок Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про котедж на схилі пагорба в сосновому лісі біля озера Флэтхед, штат Монтана

  Узагальнення по темі

  Зробити огорожу плетінку самостійно нескладно, але для цього знадобиться багато часу. Потрібно заздалегідь заготовити матеріал, обробити його і пофарбувати, і тільки потім приступати до збірки огорожі. Помітно спростити поставлене завдання допомагає покупка готового матеріалу або замовлення окремих щитів, які можна легко зібрати на місці. Обираючи подібний варіант виконання, важливо пам’ятати про те, що плетена огорожа – це, швидше за все, окремий елемент декору ландшафтного дизайну, а не надійна конструкція, здатна захистити ділянку від злодіїв.

  Оцінок 0