Плюси і мінуси водяної теплої підлоги

 
 Плюсы и минусы водяного тёплого пола

Система водяної теплої підлоги має чимало переваг, але тільки в тому випадку, якщо її правильно підключити і використовувати. Система має досить складний пристрій, тому будь-які помилки в проектуванні і монтажі чреваті серйозними наслідками. Щоб не довелося витрачати час і гроші даремно, далі розглянемо більш докладно пристрій водяного теплої підлоги та його особливості.

У чому переваги водяної теплої підлоги?

На сьогоднішній день система водяної теплої підлоги все частіше використовується в якості альтернативного джерела тепла і така популярність цілком з’ясовна. Система має цілий ряд вагомих переваг, тепла підлога Київ:

 • Практичний і функціональний, така система відмінно вписується в різні стилі інтер’єру і допомагає створити комфортну атмосферу в приміщенні. Прогрівається система рівномірно, а труби сховані від сторонніх очей. Система ніяк не впливає на планування квартири, її благоустрій і розстановку меблів. Система принципово відрізняється від стандартного централізованого опалення і працює за рахунок теплового випромінювання.
 • Універсальний, у ньому можуть використовуватися різні теплоносії та теплогенератори. Система добре поєднується з різними підлоговими покриттями і не впливає на їх властивості. Головне, при покупці уважно вивчати упаковку, бо деякі матеріали несумісні з теплою підлогою.
 • Безпечний в експлуатації. На відміну від популярного електричного теплого статі, під час роботи системи водяної теплої підлоги не виділяються шкідливі для організму електромагнітні випромінювання. Працює система безшумно і не піднімає стовпи пилу з поверхні, як це буває при роботі конвекційних обігрівачів. Це головний плюс системи, під час експлуатації якої в повітрі не скупчуються мікроорганізми.
 • Дозволяє знизити витрати на обігрів приміщень. Теплоносій в системі швидко прогрівається до необхідної температури і довго тримається на заданому рівні, що дозволяє заощадити на комунальних платежах. Власникам не доведеться використовувати додаткові обігрівачі і переплачувати за електроенергію. Повітря в приміщенні буде прогріватися рівномірно, як внизу, так і вгорі, різниця температур може залишати всього декілька градусів. І чим більше приміщення, в якому встановлений тепла підлога, тим більше економія ресурсів.

Такі переваги роблять систему водяного теплої підлоги оптимальним способом обігріву будь-якого приміщення. Система відрізняється своєю ефективністю і дозволяє раціонально використовувати ресурси. Якщо встановити додаткові опції, ККД системи різко зростає.

Недоліки системи

Хоча система водяного статі має чимало переваг, є у такого опалення і свої мінуси. Монтується система непросто, для цього потрібно залучати фахівців і робити стяжку. Але враховуючи тривалі терміни експлуатації цей недолік несуттєвий і легко компенсується.

Крім того, система водяного статі:

 • Не дозволяє швидко регулювати температуру повітря, для цього потрібен час. Щоб знизити інерцію, доведеться встановлювати погодозалежної автоматику.
 • Має певні межі теплової потужності, обмежені площею самого приміщення. Якщо вмонтоване в підлогу система не забезпечує повноцінного прогрівання приміщення, можна використовувати стіни, для збільшення ККД.
 • Залежить від роботи мережі. Якщо десь бувають перепади напруги і часто вимикають світло, водяна тепла підлога – не найкраще рішення. Без світла система не працює, і температура в приміщенні різко падає.

У приміщеннях з панорамними вікнами система не завжди справляється з потоками холодного повітря, тому на вікнах з’являється конденсат.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні